Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jövőhéten lesz az első állásin...

Jövőhéten lesz az első állásinterjúm. Mire kell figyeljek? Hogyan illik öltözni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra (elég komoly, mérnöki), és jövőhétre behivtak interjúra.

100%, hogy magamról is kell beszéljek, csak sajnos nem tudom, hogy pontosabban mi érdekelheti őket (biztos nem az, hogy mikor születtem).

Miket kérdezhetnek?

Ha például megkérdik, hogy miért jelentkeztem erre az állásra, és azt mondom, hogy tapasztalatszerzés céljából, az egy jó vagy egy rossz pont? (főiskolás vagyok)



2018. aug. 17. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Rossz pont. A munkaadók nem azt akarják, hogy tapasztalatot szerezz, hanem azt, hogy tudd, hogy mit akarsz és azt kell akarnod, hogy náluk dolgozz életed végéig és semmi más nem érdekelhet azon kívül.
2018. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondják hogy beszéljek magamról, akkor én olyasmiről szoktam elkezdeni beszélni, hogy mért választottam ezt a pályát. Mért erre az egyetemre jelentkeztem, mért ezt a szakdolgozati témát választottam... Mi tetszik, mi nem ebben a szakmában, stb. Ha valamire konkrétan kíváncsiak, akkor úgyis félbeszakítanak és konkrétan rákérdeznek.

Ha megkérdezik hogy mért jelentkeztél, ne mondd, hogy a tapasztalat miatt, vagy hogy mert kell a pénz. Kezdj el hablatyolni, dicsérni a céget és hogy mindig is ilyen helyen szerettél volna dolgozni, stb. Ezek tök fölösleges körök és valószínű mindenki hasonló sablonszöveget nyomat, de ezt akarják hallani.

Ha mérnöknek mész, szerintem normál utcai ruhában menj. Esetleg egy kicsit elegánsabban, ne szaggatott farmerben. De ez öltöny-nyakkendő/kosztüm teljesen felesleges. Nem bankár, vagy ügyfélszolgálatos leszel. Én legalábbis így tapasztaltam.

2018. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!