Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyemen 3 ember...

A munkahelyemen 3 ember nagyon belemászott a magánszférámba, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Üdv!

A probléma a következő lenne, valahogy 3 kolléga (akik mindenkit elmondanak a hátunk mögött) valahogy megtudta a facebookomon keresztül azt, hogy én szoktam devizakereskedéssel és részben tőzsdével is foglalkozni. Mivel olajjal is szoktam, írtam olyan hozzászólásokat ezekben a csoportokba, amik az olaj elleni csökkenést magyarázzák. Példál ugye hidrogén autók fejlődése stb... Ugye ez egyántalán nem mennő, az ő életük a spangli, a nők és a bulik. Ezért ők ezen röhögtek és kibeszéltek a hátam mögött. Kicsit én kínosan éreztem magam, mivel valóban kilógok a sorból, most hogy hülyének néznek már végképp. Aztán az egyikük oda jött,és elkezdett a pénzárcámba kutakodni. Mennyit tudok ezzel keresni, mennyit fizetek be stb... Sajnos el kellet mondanom, mivel akkor kombináltak volna és még jobban megszóltak volna. A problémám az, hogy pontosan nem tudom hogy jöttek rá erre, csak egy tipp a facebook csoportok megnézése. Azóta valahogy nem érzem biztonságban a magánszférámat. Azon rugózok, hogy pontosan hogy derítették ki. Gondolkoztam hogy a facebookomba léptek be, vagy a csoportból ismerhettek e valakit. Egyszerűen azon rugózok, hogy miket tudhatnak még rólam, hogyan tudhatnak rólam ennyi mindent stb... Az a baj, hogy ők ezzel vissza is élnek. Nem szeretem, mikor a magánéletenben kutakodnak. Mit tudok tenni ez ellen? Valami tipp, hogy miképp jöhettek rá?


Az egyik haverom aki ott is dolgozik azt mondta, ne foglalkozzak velük.

Illetve még ezt mondta:


Kisebbségi komplexusuk van

Zavarja a kis világukat, hogy egy senkik.

Bejárnak dolgozni és ennyiből áll az életük. Semmi cél nincs. Csak a buli a drog meg a nők. Nincs semmi jövőképük. Readásul mindig az ilyenek szólják meg az embert. Szóval ezzel úgy ahogy egy "leszarom" állapotot el tudtam érni, de továbbra is aggaszt hogy az életemben tudnak kutakodni. Már kikapcsoltam minden előzményt, átnéztem a gépet keylogger után és a facebookon is kiléptem majd töröltem ezeket a csoportokat.



2018. aug. 17. 19:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit paranoiás vagyok, de akivel előfordult már, az tudja hogy milyen rosz érzés ez. Azóta nem merek keresést indítani a googlén sem.
2018. aug. 17. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valaki szintén benne volt abban a csoportban amelyikben te is igy derült ez ki. Biztos hogy nincsenek benne a gépedben és nem látják mi csinálsz. Ahhoz ezek túl hülyék.
2018. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

No a háromból az egyik ért a számítógépekhez!

A csoportba meg nem hiszem hogy bekerült volna bárki is, de főleg nem az ő ismerőseik. Azért itt eléggé komoly emberek vannak, a csoport vezetője pedig csak azokat veszi be, aki foglalkozik a témával. Lehet hogy a csoportokat amiket kedvelek ott láthatták. Nem titkos csoportok voltak, hanem zártak. Nem tudom ez jelent e valamit.

2018. aug. 17. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Google-t nyugodtan használj, max inkognizóban.
2018. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De szerintem betegek az ilyen emberek?
2018. aug. 17. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, azok, hagyd rájuk.
2018. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha a profilodat nem tennéd nyílvánossá? Csak ismerősök lássák, és ne legyen 500 ismerősöd. 450-et se ismersz ezekből igazán.

Vagy egy fiktív fb profilt nyitsz csak a hobbijaidnak.

2018. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg majd elkezdek törölgetni az ismerőseim közül. Az a gond, hogy az egyik megvan ismerősnek a háromból.De egyszerűen megnézik akkor egy másik ismerősömön keresztül, szóval ez nem megoldás. Egyébként kiléptem és töröltem a csoportokat, amúgy is inkáb ehhez hasonló fórumokon tevékenykedek, meg majd élőben máshol.

Minden esetre undorítóak.

2018. aug. 18. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!