Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a munkaügyi program? Az...

Mi ez a munkaügyi program? Az állam fizeti a fizumat nem a főnököm.

Figyelt kérdés
Munkanélkülit kaptam 1 hónapig. Találtam állást és oda valamilyen munkaügyi programmal vettek fel. 9 hónapig az állam adja a fizumat nem a főnököm. Én bármikor felmondhatok de most tudtam meg hogy ha felmondok akkor amit ledolgoztam hónapokat azt vissza kell fizetnie a főnökömnek.Ennyire nem szeretnék kicseszni vele. Ki hallott már erről a programról? Köszi
2018. aug. 18. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Többféle bértámogatás van jelenleg, tudni kellene pontosan melyik alapján foglalkoztatnak. Pontos információt a Foglalkoztatási Osztály ( munkaügyi kp.) tud mondani. Olyanról még nem hallottam hogy vissza kell fizetni ha a munkavállaló mondd fel. Ki mondta ezt neked?
2018. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egy ismerősömmel beszéltem erről és ő ugy tudja hogy vissza kell fizetnie a pénzt ha én 6 honap alatt felmondok.. Ha meg a hatodik hónaptól én mondok fel akkor meg nekem kell fizetni. Kicsit fura nekem is azért kérdeztem meg itt. Meg hétvégén nincs munkaügy.

2018. aug. 18. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem is hallottam, de elég nagy hülyeségnek hangzik.
2018. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy községekbe kihelyeznek idősekhez laptopokat és meg kell tanítanod internetezni? A lányomnak két kislány mellett ez a munkája, mert jelenleg nem tud máshová bejárni, míg kicsik, óvoda csak 8-tól van. A főnöke a közjegyző. Ilyen visszafizetésről még ő sem tud. Ez hülyeség. A szerződésedben mi áll?
2018. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs róla papírod? Munkaügyis? Ginop vagy Top program, mi a száma? Akkor meg tudnánk nézni
2018. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát csak ennyit tudok róla.. De szerintem az ismerősöm hülyeségeket beszélt. Vagyis remélem. A munkáltatónak kedveznek mert munkanélkülit vettek fel. Valami pályázat volt asszem.
2018. aug. 18. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

"felmondok akkor amit ledolgoztam hónapokat azt vissza kell fizetnie a főnökömnek"


Valahol érthető, hiszen amikor felvett, tudta mit vállal és az államnak az érdeke, hogy megtartson téged a munkahelyed bármi áron. Ez ilyen megvakarom a hátadat, akkor én is a tiédet egyezmény a főnököd meg az állam közt.

Szép dolog, hogy kedves akarsz lenni, de gondold tovább a dolgokat.

A főnököd megkockaztatta, nem jött be neki. Ha "külsőst" vesz fel,akkor mindenképpen kifizette volna az összeget. 50-50 % volt rá, hogy megússza nyereséggel. Nem jöt be. Ha nem tetszik a meló vagy van jobb,akkor hagyd ott, ne legyenek kétségeid.

2018. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

De most akkor van ilyen? Hogy vissza kell fizetnie?

2018. aug. 18. 16:09
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én majdnem másfél évig kaptam ilyen bértámogatást, és igen, le volt írva hogy ha hamarabb én elmegyek, akkor nekik vissza kell fizetni a pénzt. 25 év alatti kisgyerekes anyuka voltam akkor, ezért kaptam sok hónapot.
2018. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!