Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell korrekt módon...

Hogyan kell korrekt módon felmondani?

Figyelt kérdés

Találtam mintákat a neten, de nem tudom, hogyan lenne a legjobb. 2 hete gondolkodom, mi legyen, és fel szeretnék mondani. Vegyesek az érzelmeim, de meg kellett hoznom a döntést, mielőtt az egészségem rámegy.

A valós okokat nem szeretném közölni. Határozatlan idejű munkaszerződésem van és még sosem mondtam fel.

Köszi ha tudtok segíteni


2018. aug. 28. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem az a lényeg, hogy konkrétan mit írsz le, hanem hogy mikor mondasz fel, hogy milyen helyzetbe hozod ezzel a munkáltatódat. Pl. ha tanár vagy, és most akarsz felmondani úgy, hogy eddig fogalmuk se volt róla, hogy erre készülsz, akkor tökmindegy, hogy fogalmazod meg magát a felmondólevelet, nem lesz korrekt, mert pár nap alatt nem találnak helyetted mást, hogy simán indulhasson a tanév. Ilyen szempontból gondold át: szóval úgy, akkor mondj fel, ahogy és amikor a legkevésbé okozol vele gondot a munkáltatódnak meg a kollégáidnak, akiknek majd helyettesíteniük kell téged, amíg nincs helyetted más.
2018. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már nincs próbaidőd akkor meg kell állapodni hogy mennyi a felmondási idő.Bemész,előre leírod hogy alulírott xy a mai nappal a munkaviszony megszűnèsét kéri stb.(dátum a fontos!) .talàlsz neten sablont,ez azért fontos hogy meglegyen,hogy ne tudják húzni a dolgot,mert a szó elszáll, és lehet csak jövőhéttől vagy azutàn hivatalosítjàk a felmondást és az nem lenne neked jó a felmondási idő miatt.A felmondási idő 30 nap de lehet akármennyivel rövidíteni ha a felettesed partner a dologban,az is lehet hogy azt hazudjàk neked,hogy kötelező a 30 napot ledolgozni,ez abban a formàban igaz,hogy alap esetben annyi,de azt nem szokták elárulni,hogy eltekinthetnènek tőle ha korrektek lennének,ha nagyon szemetek és nem engednek el a 3 napig ne jelenj meg és simàn autómatikusan megszűnik a munkaviszonyod.De ha rendes a munkáltatód akkor a legelső fent említett verziót javaslom.
2018. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tanár. Ember hozzánk mindig kell, most is keresnek pàr embert, ezért is gondolom, hogy alkamas a “most”.

Az senkit sem érdekelt eddig sem, hogy milyen terheket raktak a nyakamba, és betegeskedtem, de mentem dolgozni, szóval azt az oldalát, hogy a munkáltatómmal hogy szúrok ki, nem érdekel. Nem tudok napi 8 órában 3 ember munkájával végezni, sajnálom.

2018. aug. 28. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor mit értesz "korrekt módon" alatt? Azt, hogy jogilag rendben legyen a szöveg, amit leírsz?
2018. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen! A felmondási időmet sem szeretném már letölteni. Nem kell, hogy kifizessék a bent maradt szabikat, kiveszem, csak hagyjanak elmenni. Nyilván a sértődést nem tudom elkerülni, a közvetlen kollégáimat kedvelem, valójában a felettesemet is, annak ellenére hogy csak engem terhelnek le ennyire, mert nekem van végzettségem. A főnök szerint elragadtattam magam, amikor szóltam, hogy nekem ez nekem rengeteg, ő ezzel nem foglalkozott, tudjam meg, hogy a helyremre 1 percen belül 3 ember jön, részemről semmi gond, én csak békében el akarok jönni, pihennem kell, össze kell magam szedni. Közben már majdnem jelentkeztem egy másik állásra, viszont mivel kis városban dolgozom, félek, gyorsan kiderül, akkor pedig nem tudok korrektül eljönni...
2018. aug. 28. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Besétálsz a főnökhöz, megkérdezed van-e egy perce, ha azt mondja igen, akkor megmondod neki, hogy akadt egy másik munkalehetőséged és fel szeretnél mondani, és ha lehet, akkor a felmondási időt sem szeretnéd letölteni. Ez utóbbi már rajtuk múlik, hogy elengedik-e a felmondási időt vagy ragaszkodnak hozzá.
2018. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 28. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a neten található formanyomtatványon simán mondj fel.

Nem biztos érdekli őket az ok amiért el akarsz el jönni.

Az se hova mész. Te ismered a légkört ezt jobban tudod...


" a helyremre 1 percen belül 3 ember jön, "

Ez sok munkáltatónál blabla szöveg. gondolom ők mondták....

Nincs így, hogy ott állnak sorban.


Nyár közepén jeleztem nem kérem az új szerződést. Nekem meg kellett indokolnom 1 nyilatkozatba.

Igazából nekem is megvolt a helyem, de nem a nyilatkozat írásakor közöltem.

Más helyzetbe találkoztam az ex főnökömmel. És kérdezte. Akkor mondtam hova megyek...

Egyébként nem volt szándékomba közölni.

2018. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!