Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárban nehéz a minőség...

Gyárban nehéz a minőség ellenőr munka? Van itt olyan aki csinált ilyet vagy hasonlót?

Figyelt kérdés
Betanitott munka. Válogatni kell a rosszakat nem szabad elengedni. Ilyen helyen még nem voltam. És ha véletlenül elengedek valamit ami nekik nem jó akkor leugatnak??

2018. aug. 28. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy ugatnak. Max kifizettetik veled az esetleg okozott kárt.
2018. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit fizetettne ki?? Azonnal senki nem tanulja meg a munkát száz százalékosra, vagy igen?
2018. aug. 28. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De szeretem, mikor teljesen fogalmatlanok írogatnak ostobaságokat.

Ha elengedsz hibás terméket, akkor ugrik a bónusz. De ez a kollektív szerződésben benne lesz.

2018. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nehéz. Megmutatják, hogy mit kell figyelni és kész. Ha valamiben nem leszel biztos, azt félrerakod, majd a mérnök megnézni és eldönti.

Én mérnöknek készülök és gyakornok is vagyok már jó ideje. Ha selejtet engedsz tovább, akkor (ha) a megrendelő észreveszi, aki rengeteg pénzért egy külsős céggel átválogattatja. (vagy a cégedtől utazik el pár mérnök és ők válogatják át) Ez nyilván a te cégednek nagyon nem jó, így utánanéznek, hogy hol csúszott be a hiba. Ha QR kódos a munkadarab, akkor egyből eljutnak hozzád. A pénzbeli intézkedésről nem tudok, ha van bónuszod, akkor lehet ugrik. Ha nem QR kódos, akkor lehet nem lesz pénzbeli intézkedés, lehet az egész sor bónusza ugrik. Nem leugatás fog történni, hanem próbálnak majd valami módszert találni annak érdekében, hogy ne tudj hibázni. (persze embere válogatja, én ezt tenném)

Természetesen minden megmunkálás után a munkadarabot az adott operátor köteles átnézni, hogy megfelel-e, így a végellenőr (te) már olyan darabot fogsz kapni, amit előtted 2-10 ember már egyszer átnézett.

Meg kell jegyeznem, hogy egyébként innen lehet feljebb kerülni, ha egyébként érdekel a téma és jó is vagy, persze tanulni kell hozzá sokat.

2018. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen, max az operátorok ugattak,ha kiszúrtam egy hibás terméket, mert vissza kellett küldeni a sorra, és rontotta az atlagszamot.

Amúgy engem is szúró próba szerűen ellenőriztek, hogy nem-e engedtem át mégis hibás terméket, ha igen, akkor leb#sztak. Ennyi volt.

Pfuu de utaltam ezt a melót most igy visszagondolva...

2018. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Utálatos szar meló . Egész nap 8-12 órában nézheted ugyanazokat az apró szarokat amiken apró szar eltéréseket kell látnod. Nap végére kiugrik a szemed és a fejed is belezsibbad. Közben fentről ilyen olyan főnöktől jön a nyomás hogy vegyél észre mindent DE ne legyen azért sok selejt ,szóval ne vegyél észre mindent ..aztán meg jön az okoskodás, mismásolás ..Keress más melót.
2018. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a Bosch-ban voltam minőségellenőr, 12 órás munkarendben.

Csak szünetben lehetett elmenni wcre, a csoportvezetőnek is dolgoznia kellett volna, de inkább velünk csináltatta meg az ő munkáját is, sőt, a pasijáét is. Ők egész műszakban csak dumáltak, járkálgattak.

Ha valami rossz volt, "majd a soron kiesik". Nem volt belőle gond.

Volt olyan, hogy a még nem ellenőrzött anyagot beraktuk a jók közé, mert egyszerűen idő nem volt teljesíteni a normát. (főleg, hogy 2 ember nem dolgozott, és helyettük is teljesíteni kellett)

2018. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!