Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kft. -t nyitottam egy kollegam...

Kft. -t nyitottam egy kollegammal 2/3 az en reszem 1/3 az övé. Sajnos mióta a alártuk a társasági szerződést semmit nem dolgozik, ennek már fél éve. Kilépni nem akar. Mit tudok tenni? Többségi tulajdonosként és ügyvezetőként ki tudom valahogy rakni?

Figyelt kérdés
Társ, vita, kihasználás, hozzáállás, rossz természet, alattomos

2018. aug. 28. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ügyvéd
2018. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ügyvezető nem tehet ki tulajdonost, ha nem akar megválni a részesedésétől, akkor nem rakhatod ki. Viszont, Mivel te vagy a többségi tulajdonos ezért az történik amit te akarsz. Alapíts egy másik céget, és azon keresztül dolgozz be a közös cégetekbe, a “management szolgáltatás”-ért számlázz annyit hogy eltűnjön a profit a közös cégből így nem lesz osztaléka a kollégádnak többé. Ezzel elveszti az érdekeltségét a részesedés fenntartásában, és ki fogja vonni a tőkéjét. Minek vetted amúgy be eredetileg, ha nincs szükség a pénzére? Megjegyzem mellékesen, hogy a tulajdonosoknak nem kell dolgozniuk, nekik a pénzük dolgozik.
2018. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!