Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a kétkezi...

Miért nézik le a kétkezi munkások az irodistákat?

Figyelt kérdés

Felújítás alatt áll az irodaház, ahol dolgozom és a munkások folyamatosan megjegyzéseket tesznek ránk, pl:

“Ezek az inges öltönyösök semmire se jók”

“Ez az igazi munka, nem a papírtologatás..”

“Látszik, hogy ezek csak ülnek a kényelmes irodában..”

“Ezek csak kávézgatnak meg cigiznel, beszélgetnek..”

Mit lehet kezdeni ezekkel? Rettentően zavaró, mikor az ember még egy kávé meg cigi mellett is a munkájáról beszél, másik osztályon dolgozó kollégával egyeztet, ők meg azt hiszik, csak lazítunk.


2018. aug. 29. 09:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Írod mindezt munkaidőben, a kávéd mellől (nyugi én is, de attól még vicces :P)... Am jellemzően az irodisták is lenézik a munkásokat, nem kell úgy tenni, mintha mindig csak a kétkezi munkás lenne a “rossz”... (voltam mindkettő, tudom, miről beszélek). Amúgy egy lehetséges megoldás; lehet ám beszélgetni velük! ;)
2018. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
32%

Mert ezek a tények nagy része egy-két kivétellel igaz, azonban milyen világ lenne ha mindenki 25 éves koráig tanulna, és irodában ülne?


Tudod mindenki könnyen akarna pénzhez jutni, ha lehetne szinte nulla ráfordítással

2018. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Szabadsagon vagyok 1 napot, az irodabol nem tudnek ilyen lazan irogatni:D

Egyebkent mi nem nezunk le senkit, rajtuk meg latszik, hogy kb pokolra kivannak minket, csak azert mert nem vagyunk megizzadva.

2018. aug. 29. 10:01
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Mert csak konkrétban rudnak gondolkodni, pl ez a fal ki van festve, látható, kézzelfogható eredménye van.


Aligha tudnak belegondolni egy olyan munkába, ami nagyrészt "fejben zajlik", mert sose tapasztalták, hogy az milyen. Kívülről meg mi látszik belőle? Ül egy ember a számítógép előtt (amit nem mellesleg ő maximum néhány videojátékkal asszociál) és látványosan "nem csinál semmit". :D

2018. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%
Az irodában ülőknek sokszor az egekben az orruk, lehet ezért nem szívlelik őket. Iskola mellett jártam napi 2-3 órát irodaházba dolgozni, de hogy milyen beképzelt savanyú emberek voltak azok... A raktári részlegen meg az egyszerű munkás értelmesebb és kedvesebb volt azoktól az öltönyösektől. Az irodában napi szinten ment a pletykázás, mások háta mögötti sustyorgás, legnagyobb téma az volt, hogy a Bözsike miért barna cipőt vett fell a khaki nadrághoz. Szabadidőmben inkább kimentem a kétkezi munkásokhoz, mert velük legalább el lehetett beszélgetni. Nem mondom, hogy ez mindenhol így van, de én ezt a tapasztalatot szereztem.
2018. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

Mert a proli melósok többsége nem látja be, hogy a saját hibájából került szolgasorba, és hogyha anno jobban tanul, akkor most fentebb lehetne. És ezt evvel kompenzálják, hogy gúnyolják azokat, akiknek nem fizikai melóval telnek a mindennapjaik.

Írom ezt úgy, hogy én is fizikai munkát végzek, csak én szerencsére nem így nézem a dolgokat.

2018. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egyre inkább az a tapasztalatom, hogy a kétkezi munkások is le vannak nézve általatok.

Addig amíg nem emberként tekintünk egymásra, hanem szolgaként/ rabszolgahajcsárként, addig éljünk ebben a gyönyörű világban amit emígyen teremtünk.

Nagyon hosszasan meg tudnám vitatni ezt a dolgot, mindkét oldalról. De erre nincs energiám, se időm. Inkább megyek játszom a kutyámmal egyet...

2018. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%

Emögött sok irigység is van ("nekik jó, nekem bezzeg nem").

Van egyfajta olyan mentalitás, hogy az irodai, szellemi munka az "nem is munka".

El tudom képzelni, hogy a traccspartizó, kávézgató irodai réteget sokszor, sokan látják közülük, mert egy hangosan, nagy hangerővel vihorászó társaság eléggé feltűnő lehet, ez is alapja lehet irigykedésnek.

2018. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

8: De abba nem gondolnak bele, hogy ha nem lenne irodai munka, akkor széthullana a rendszer, meg a civilizáció.

Ez épp olyan, minthogy hallottam én már melósokat orvostanhallgatókon gúnyolódni. Na, de hogyha valami életveszéles balesetet szenvednek, és a kórházba szállításkor ők lesznek azok, akik mentik őket, akkor már csak nem baj, hogy orvosnak tanultak, nemde?

2018. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Olvasd el #6-ot "Mert a proli melósok...." Szoval ez kölcsönös, csak elég butának kell lenni hozzá!
2018. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!