Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoztál-e már eladóként?...

Dolgoztál-e már eladóként? Még ehhez is béna vagyok? Minuszban jött ki este a pénz, rossul érzem magam. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Csak pár hete dolgozom itt. Egy kisebb gyerekcuccos üzletben vagyok egyedül, kasszás is, eladó is, még sose dolgoztam sehol. Nehéz egyszerre figyelni mindenre, de olyan érzésem van, hogy erre bárki képes lenne csak én vagyok béna.

A minap jött áru, sok pénzt biztak rám és egyedül kellett átvennem, életemben először. A nap végén 4ezer forinttal minuszban jött ki az összeg, persze kitettem a zsebemből, hogy ne legyen baj. Fogalmam sincs, hogy valahogy ellopták a kassza elől, amig odamentem valakihez, mert persze folyton hivtak, vagy rosszul adtam vissza.

Ez még rátett egy lapáttal, hogy rosszul és bénának érezzem magam. Azt érzem, hogy csak én lehetek ilyen szerencsétlen és ügyetlen.

Nektek is vannak rossz élményeitek eladóként?

Hogyan hagyhatnám már el ezt a folytonos szorongást?


2018. aug. 30. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kasszát mindig zárd. Egy számológép pedig jó barátod lehet. És nem kell szégyellősködni, a vásárlótól kérj elnézést mondd, hogy most tanulsz be és inkább leellenőrzöd magad, és neki is érdeke, hogy jól adj vissza. Hidd el a többség megérti,hiszen senki sem úgy kezdi, hogy profi.
2018. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se dolgoztam eladokent, de a mostani munkahelyemen rá vagyok kényszerítve úgymond. Nálunk se mindig stimmel a zárás, de amikor feltoltjuk a forgalmi naplót, ott látszik, ha valami gond van és jobb esetben rá is jövünk, hogy hol a hiba. Pl kártyás fizetés volt, de kártyára lett ütve meg ilyenek. Majd belejossz. Csak az nem hibázik aki nem dolgozik.
2018. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb benyomást rész az hogy valaki alaposan számol kicsit több ideig mint az hogy valakihez járkálnak be a vevők hogy rosszul adott vissza. Ha kezded kellemetlennek érezni akkor nyugodtan lehet bocsánatot kérni hogy elnézést most kezdtem vagy akármi.
2018. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam, kis élelmiszer boltban.

A kassza elől???? Ugye nem ott tartod a pénzt? Csak a kasszában legyen pénz, és mindig legyen zárva, ne hagyd nyitva.

Visszajárót kiírja a gép, nem? Ha nem, akkor számold ki mindig számológéppel. És úgy tudod magad ellenőrizni, hogy valóban annyit adsz-e vissza, mint kell, ha hangosan leszámolod a vevő elé. Így ő is látja, hogy valóban jól adtál vissza és rögtön magadat is ellenőrzöd.

Nem kell kapkodni. Inkább várjon a vevő pár másodperccel többet, attól nem lesz semmi baja.

2018. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam anno kasszában egy boltban. A nap végén 2000 mínuszban jöttem ki, akkor rendszeresítettem egy számológépet. Engem is bedobtak a mélyvízbe holott tudták, hogy 0 tapasztalatom van. Megmutatták hogy nyílik a kassza, aztán elmentek.


Nyugodtan használj számológépet, mert tényleg bele lehet zavarodni, ha egyszerre 6 dologra figyelsz.

2018. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem voltam eladó pont emiatt. Sok barátom csinálta diákként, mindnek volt ilyen pocsék napja.


Számolj nyugodtan lassabban, én pl nagyobb összegnél külön szeretem ha az eladó a kezembe leszámolja. Ha csak a markomba nyomja akkor is megállok és átszámolom előtte, nem érdekel az sem ha 20-an várakoznak mögöttem.

2018. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én még anno úgy tanultam, hogy vissza számolom a visszajárót is.

Látom, hogy most a visszajárót címletekbe tételesen kiírja a gép. Itt lehet téveszteni! Ahogy tapasztalom ami vissza kell adni azt számolják a pénztárosok, -második tévedési lehetőség.

Amikor vissza adsz az egészet egybe kell számítani, az árú értéke pénzben /fizetendő/ és tovább a kp-t a beadott címletig.

Pl. 110Ft a vásárolt árú, adott 1 ötszázast .

110 + / Visszajáró kp/, (2 20-as ) 130 150 (1 50-es) 200 (1 100-as ) 300 (1 200-as) az 500.

/Ahol ezt a visszaadási módszert kitalálták ott nem tudnak két háromjegyű számot összeadni papíron ceruzával./

2018. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi! Mielőtt rohanni kezd az agyad, vegyél egy nagy levegőt és csak utána kezdj el számolni. Ne kapkodj, ha kell a pontos visszajáró, meg fogja várni a vásárló.
2018. aug. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!