Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A rosszat másra (ránk) fogó...

A rosszat másra (ránk) fogó kollégákkal, hogy lehet mindennap együtt dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Irodai munkát végzek,ahol többen vagyunk egy nagyobb helységben. A légkör borzalmas mióta itt dolgozom.

Állítólag régebben se volt másképp...Most már viszont tele vagyok velük. Rengeteget dolgozom,sokszor más helyett is én végzem el a munkát,én segítek az újak betanításában is,szóval sok minden szakad a nyakamba...aztán nyalnak a szemembe,kedveskednek,majd valamit ők elszúrnak,akkor megy az árulkodás,hogy én voltam. Már nem egyszer fordult elő,hogy rám kennek dolgokat,amikhez tényleg semmi közöm nem volt,amiről nem is tudtam,hogy ki lett adva feladatnak valakinek.

Legszívesebben váltanék munkát,de kisvárosban élek,ahol lehetőség alig van.Költözni meg egyenlőre nem tudok,amíg nem szedem össze magam anyagilag úgy.

Hogy tudtok ilyen emberekkel együtt dolgozni? Van még hozzám hasonló,aki ilyen cipőben van?


32/N


2018. aug. 31. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A főnökkel kell beszélni. De ha a főnök ezeknek a kavarógépeknek a puszipajtása ,dugó vagy ivócimborája,akkor jó ha menekülsz onnan,avagy megszokod a helyzetet mert jobb nem lesz.


Egyébként meg minden kiadott feladatról és általad elvégzettről írásos bizonyítékot kell gyűjtened hogy ne legyen letagadható ha valami feladatot adtak avagy nem adtak neked. Emailben is teljesen jó. De a szó az elszáll és letagadható,esetleg diktafonra állított mobillal szerezhetsz bizonyítékokat,és mikor hazudnak, lejátszod .

2018. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Le kell tisztázni a főnökkel, hogy oké, segítek az újaknak, de akkor én csak ezért és ezért vagyok felelős. Ergo, ha valami olyannal jön oda hozzá a kis szemét,.akkor a főnök tudni fogja, hogy nem te vagy a hibás.Remélem tudtam segíteni.
2018. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen a héten. Próbált engem hülyének nézni az illető, meg elnevetni, hogy mindenki hibázhat, emberek vagyunk... Majd próbálta a felelősséget rám hárítani.

Én rögtön szóltam a főnöknek. Biztos jól lebszták, mert legközelebb amikor találkoztunk, hozzám se szólt. Némán telt a műszak.

Szólj te is a felettesednek

2018. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, az biztos. Én nem régiben váltottam munkahelyet hasonló okok miatt. Nálunk a főnök teljesen rá volt az irodavezetőre csüngve. Csak az ő véleményét fogadta el, nem számít, melyik kedves alkalmazottját sarazta éppen. Mindenki mást leszidott minden mondva csinált ok miatt, csak őt nem.

Amíg jóba voltam az irodavezetővel, könnyű volt ott dolgozni és rengeteg előnyt élveztem a cégben, de amióta konfliktusom támadt vele, azóta engem is csak fúrt állandóan.

A főnököm nem rúgott volna ki, mert attól függetlenül, hogy nem nyaltam neki orrba szájba, jó volt a teljesítményem, de egyszerűen tűrhetetlen volt már, ami ott ment, rengeteg kedves kollégám elment a cégtől.

Úgyhogy én inkább felmondtam. Ha van lehetőséged, jelezd a problémákat a főnöknek, de ha egy hülye elfogult p*cs, mint az enyém volt, akkor nem fog megváltozni a helyzet.

Szerintem nézz meg minden álláslehetőséget, érdeklődj ismerősöktől és ha tudsz valamit, válts. Nincs rá garancia, hogy ott nem lesz ennyi konfliktus, de ha ezen már nem lehet segíteni, nincs értelme ott maradnod.

Amit pedig a túlélésért tehetsz, hogy cinkosokat gyűjtesz magad mellé, minden feladatodat dokumentálod és lefotózod és próbálod magadról letolni a felelősséget, amennyire csak lehet, pl. nem vállalod el mások feladatát vagy kitalálsz valami kamu indokot, amiért nem tudsz túlórázni, stb.

2018. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!