Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek hogy nézett ki az első...

Nektek hogy nézett ki az első munkanapotok a jelenlegi munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
Bent voltatok végig?Miből állt a nap? Mennyire voltatok nyitottak a többiekkel? Mióta vagytok ott?

2018. szept. 5. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Bejöttem reggel 10-kor, körbevezettek az irodában, utána az egyik HR-es kolléga tartott egy rövid előadást a cégről, a céges kultúráról és elmondta a legfontosabb információkat (például hogyan regisztráljak a különféle extra juttatásokra stb.). Aztán elmentünk az egész csapattal ebédelni egy közeli étterembe (a főnök meghívott mindenkit, ez amolyan hagyomány a csapatban, ha új ember jön), volt egy csoportos megbeszélés, utána leültünk az új főnökkel, megbeszéltük az objektívákat, átnéztük a rendszerhozzáféréseim és kaptam is pár feladatot. Benn maradtam a nap végéig, nem volt muszáj, de nagyon gyorsan elment a nap, észre se vettem, mennyi az idő. Mindenki nagyon nyitott és barátságos volt, a mai napig azok, mondjuk még csak most taposom az 5. hónapot.
2018. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elaludtam mint a ......

Telefonon hívtak, hogy meggondoltam magam, esetleg valami történt? 10 perc alatt beértem (kollektívának bemutatás, igazgató részéről csúnya nézés). Másfél órát késtem, de sem akkor, sem utána nem került ez szóba. Több mint 5 éve vagyok itt :)

2018. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bementem dolgozni reggel 8-ra (tavaly december közepe volt), bemutattak mindenkinek, majd egyesével le kellett ülni a kollégák mellé, akik megmutatták a munkatípusokat, folyamatokat. Mivel ez volt az első napom, le volt némítva a telefonom, így nem vettem észre, hogy az óvodából többször hívtak, hogy rosszul lett és hányt a kisfiam, akit egyedül nevelek... végül az apját elérték, aki aztán szólt nekem (véletlenül vettem észre, amikor ő hívott)

Így az első munkanapomon kénytelen voltam eljönni délben (nagyon ciki volt), majd mivel a rosszulléte miatt ki kellett hagynunk az aznap délutáni karácsonyi ünnepséget még az ovis anyukák is nagyon durván letámadtak, mivel én vagyok az szmk-s szülő, és nálam volt az óvónők karácsonyi ajándéka, amit így aznap nem tudtunk együtt odaadni (hiába jeleztem nekik e-mailben, hogy nem tudom bevinni az ajándékot, nem segített be senki...)

Utána még könyörögnöm kellett az amúgy nyugdíjas exanyósomnak, hogy vigyázzon pár napig a beteg gyerekre ő, mert nagyon hülyén vette volna ki magát, ha kapásból táppénzzel nyitok az új munkahelyemen... szóval nekem katasztrófa volt. :D


Amúgy aznap lett volna még munkahelyi alkalmassági vizsgálat és munka-/tűzvédelmi oktatás, de ez nekem tolódott a fentiek miatt. Amúgy aranyos, kedves és segítőkész volt mindenki, 9 hónapja dolgozom ott.

2018. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bementem, átvettem a munkát a kollégától a következő héten meg helyettesítettem. Interim mérnöki munka
2018. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1, Ellenőrizzem ezt-azt-amazt; 2, Igen, végig bent voltam; 3, Az 1-esből; 4, Egy részét már ismertem, így könnyebb volt; 5, 1,5 éve.
2018. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi kezdtünk vagy 10-en egyszerre.


Bementünk 8-ra, leültettek egy tárgyalóban, a HR-es elmondta a legfőbb tudnivalókat a cégről, papírügyek, bemutatkoztunk egymásnak, tűz- munkavédelmi oktatás...

Majd levonultunk egy másik tárgyalóba, ahol az asztalok úgy voltak rendezve, mint egy osztályteremben és egy asztalnál ketten ültünk.

Itt történt egy nap okatás, utána a mentorunktól kérdezhettünk. Mint utóbb kiderült, a mentorunk se sokkal régebb óta volt ott, mint mi, így pár hónap alatt egy-egy dologban még mi lettünk okosabbak.

Második héten pedig jött még egy, tekintélyes létszámú csapat.


Akkor határozott idejűek voltunk, mostanra páran maradtunk.

A munka jellege, lényege tökugyanaz, csak a cég fejlesztései miatt kicsit azért már más.

2018. szept. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam bent vegig mert annyira szornyu volt hogy feladtam es eljottem (mint elottem es utanam is mindenki, a hirdetes honapok utan, ismet fent van mindenhol:D)

Reggel 8ra mentem, jott a 4 uj munkatarsno, nyitottak az ettermet, bemutatkoztak, hasonlok. Az elejen semmi baj sem volt, mikor meseltek hogy mindenki elmegy fel nap utan mert nem birjak, en csak neztem hogy hat miert?? Eddig minden tok jo... Nyitas elott elokeszitettuk a zoldsegeket, takaritottunk, pakoltunk, 9kor nyitas. Del korul mar kezdett elegem lenni, de ugy voltam vele kell a penz, nem adom fel, turom amig birom. Amikor jott rendeles akkor egyszer megmutattak hogy mibe mi kell, mibol mennyi, mit merre talalok, aztan pedig nesze bmeg csinaljad egyedul. Valamit elrontottam kiabaltak, kibeszeltek ugy hogy halljam, szemoldokot huzgaltak, es hasonlok. En mint ujonc, elso napon, fogalmam sem volt hogy naluk mi hogy megy, nem tudtam mit csinalnak amikor eppen nem volt rendeles. Mindenki ment csinalt valamit, az egyik mosogatott, a masik ezt, a harmadik azt, a negyedik amazt csinalt. Nem segitettek, stb. Lehet hogy csak en nem voltam oda valo de konyorgom elso nap.... honnan tudhatnam hogy mit hol talalok es mit hogy szoktak. Ha meg elrontom jon a lecseszes.

Fonok hiv...... miert nem csinalsz semmit? miert alldogalsz? Ugy latom nem megy ez neked. Azert 9tol mar tudni kene hogy mit hogyan... honnan? Egyszer mutattak meg, sajnalom 20 menut nem tudok elsore megjegyezni mibe mi es mennyi kell. Mikor mar azert is lecsesztek a csajok mert kerdeztem, felhivtam a fonokot hogy leptem... hazamentem. Azt beszeltuk meg kifizeti a fel napat, egy honap alatt nem sikerult neki...😄 egyszer hivtam mivan a penzemmel aztmondta nem felejtett el ne aggodjak.

Ha ezt olvassa meg valaki, jo tanacs: jol gondoljatok meg hogy jelentkeztek-e ettermi munkara....:)

2019. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!