Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegség miatt téppénzre...

Betegség miatt téppénzre küldött az orvos. Kirúghatnak ezért/ezalatt?

Figyelt kérdés
Próbaidős vagyok még.

2018. szept. 6. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiakarnak rúgni, találnak kifogást.

Illetve próbaidő alatt még indok se kell.

2018. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát elvileg próbaidőn bármikor elküldhetnek indoklás nélkül és próbaidőn nem tanácsos táppénzre menni mert az nem jó pont..független attól hogy tényleg betegség miatt vagy tp-en. Persze nem ismerem a céget ahol dolgozol, így csak annyit tudok tanácsolni hogy ha beteg vagy úgy érzed hogy nem tudsz így dolgozni akkor ne menj be!
2018. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cége válogatja. Engem nem rúgtak ki, bár én rögtön a kórházból kijövet bementem rákérdezni erre. Azért majd leírhatnád, mi történt.
2018. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A doki váratlanul kiírt táppénzre, én csak azt hittem, hogy majd felír valami gyógyszert, és ennyi. De kedden kell visszamennem, és még akkor sem biztos, hogy visszaengedne dolgozni... meg már az sem, hogy lenne hova.

Az alkalmazómat persze egyből tájékoztattam, hogy táppénzre kerültem, de annyit se mondott, hogy "bakfitty". Ennyi történt, röviden.

2018. szept. 8. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán köthetted volna az ebet a karóhoz, hogy te nem akarsz táppénzre menni. Ez ilyen egyszerű, nem kötelezhet rá. (Mint ahogy kórházat is elhagyhatsz saját felelősségedre.) Milyen betegségről van szó?
2018. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Okádék ez az új 21. századi emberi kultúra. Ha jól láttam nem említetted, hogy milyen betegséged van, de a jelenlegi felfogással inkább betegítsd le a másik 20-at, nehogy véletlenül táppénzre kelljen menned. Annak idején egy balfék kolléganőm végig fosta, hányta, köhögte az egyik hetet, persze ennek az lett a következménye, hogy mások (többek közt én is) betegek lettek.
2018. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!