Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha akkora nagy munkaerőhiány...

Ha akkora nagy munkaerőhiány van, akkor hogy lehet, hogy 2 diplomával + 4 év tapasztalattal + pár hónap külföldi tapasztalattal sem találok munkát?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet, de mindössze 5-en hívtak interjúra, utána pedig SENKI nem jelentkezett, annak ellenére sem, hogy megígérték, hogy x idő múlva jelentkeznek, akár felvettek, akár nem.

Az interjúkon meg mintha direkt arra játszanának, hogy hibát találjanak bennem, és ha van csak egy icipici is, akkor már nem kellek. Jelentkeztem már az enyémnél kevesebb tudást igénylő pozíciókra is, akkor meg az a kérdésük, hogy miért nem jelentkezek valami jobb helyre? Meg a másik kedvenc, hogy miért nem vagyok még külföldön? Teljesen elegem van, már semmi önbizalmam nincsen. Borzasztó érzés, hogy sehova sem kellek.



2018. szept. 10. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
azért nem mind1 milyen diplomákkal
2018. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

1, nem mindegy milyen diplomád van.


2, azokból jóval kevesebb van akik képesek ősszekoszolni a kezüket

2018. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%

Milyen diplomád van, és hol szereztél tapasztalatokat?

Másrészt meg ha ilyen könnyen össze tudnak zavarni az interjúkon, akkor tényleg benned van hiba.

2018. szept. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek, nekem 53 sikertelen állásinterjúm volt, mire felvettek az egyik BIG4 céghez.
2018. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Az "akkora nagy munkaerőhiány" nem azt jelenti hogy minden egyes területen kevés a munkaerő.

Mellesleg a túlképzettség is lehet probléma valóban, mert vannak olyan pozíciók ahol magasabb végzettség mellé magasabb fizetést is kéne adni, akkor meg nyilván jobban megéri a munkáltatónak valaki aki épp csak a kötelező minimális képesítéssel rendelkezik.

2018. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom neked sem az a gondod, hogy egyáltalán nem találsz munkát, hanem az, hogy nem a saját szakmádban.


Sokan nem is az egyetemi szakmájuknak megfelelõ munkahelyért járnak ki külföldre, hanem málnát szedni, vagy raktárosként, stb. keresik meg a kenyerūket.

2018. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

Mivel nem tudom, hogy miként zajlott a jelentkezésed és az interjú, így biztosat sem lehet mondani, DE, ha meglátják rajtad az összeomlás jeleit, akkor azonnal vége van.

Soha nem láthatják meg rajtad, hogy neked szükséged van arra a munkára. Azt kell érezze a munkáltató, hogy szerencsés, hogy Te ott fogsz dolgozni.

Az is elképzelhető, hogy nem vagy nekik szimpatikus. Kérdezz meg a környezetedből valakit, hogy , mint külső személőként mit gondol rólad ?

Az önbizalom hiány azonnal látszik.

Bár nem vagyok olyan helyzetben , mint Te , de én mindig azt csinálom, hogy ha idegen helyre megyek akkor előre rákészülök egy két nagyon finom poénnal. És mosolyogni. Az Önéletrajzodon is mosolygós kép legyen, ne egy mogorva igazolványkép.

A munkaerőhiány egyébként nem a Te területeden jelentkezik, hanem inkább a kétkezi munkáknál.

Magánvállalkozás esetleg nem kivitelezhető ?

2018. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha ilyen kevés helyről hívnak, akkor gond lehet az önéletrajzoddal, lehet, hogy érdemes lenne átírni, tömöríteni. Arról nem is beszélve, hogy mindig jó praktika állásonként kicsit átszabni a munkakörnek megfelelően (kiemelni bizonyos dolgokat, eltüntetni olyan dolgokat, amik nem relevánsak). Ez persze plusz munka, de nekem eddig mindig bejött az, hogy az adott cégre és állásra szabom a CV-m, ahová éppen küldöm (igen, akkor is ezt teszem, ha épp 100 helyre jelentkezem). Másrészt pedig az is hátrány, ha azt érzik az interjún, hogy példáéul nem vagy megfelelően felkészülve (még ha ez nincs is így) vagy épp görcsösen akarod az adott munkahelyet. Legtöbbször direkt helyeznek nyomás alá, ezzel is mérik, mennyire vagy biztos a tudásodban. Érdemes az interjúzást is gyakorolni. Keresd ki/írd össze azokat a kérdéseket, amiket általában hallasz vagy amikre számítasz egy Word dokumentumba és fejtsd ki alatta a válaszaid. Nem kell bemagolnod, de amint elégedett vagy egy válasszal jobban meg fog maradni és magabiztosabbnak fogsz tűnni. Akár egy barátodat is megkérheted, hogy gyakoroljon veled. Egyébként kövesd a STAR technikát interjúzáskor, angolul van erről egy csomó anyag a neten, magyarul elsőre ezt találtam, de ezen a vonalom már el tudsz indulni.

[link]

2018. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%
A 7-es hülyeséget beszél. A munkaadók olyan embert keresnek, akit lehet majd csicskáztatni. Ha túlképzett vagy és csicskáztatnak, akkor lehet lelépsz, azt pedig nem kockázatják meg.
2018. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon különös világot élünk Mo.-n:

rengeteg helyre beadtam én is mostanában a jelentkezésemet, de korábban előtte is. Igaz, hogy sokat számít az adott egyén munkára vonatkozó előélete is, de azt tapasztalom, hogy pl.: csomagolónak, gyári munkásnak hamarabb felveszik az embert diplomásan is, mint más, pl.: közigazgatási területre.

2018. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!