Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek most szeptember...

Szerintetek most szeptember közepén több állás van meghirdetve, mint az egy évvel ezelőtti időszakban?

Figyelt kérdés
Hogy látjátok, vannak munkák mostanában és több, mint egy éve, vagy akár tavasszal vagy épp kevesebb? Aki munkát keres, hogy érzi, könnyen fog találni vagy esetleg nehezebben, mint máskor? Én most kezdtem el keresgélni az állásportálokon, Budapesti állásokat keresek, adminisztrátor, ügyfélszolgálat stb... de úgy látom, hogy eddig nem annyira széles a választék. Mit gondoltok erről?

2018. szept. 13. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is a héten nézelődtem hasonló munkakörben, csak Pécsen.. Ahhoz képest, hogy mekkora munkaerő hiány van elvileg... Semmit se találtam :/
2018. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a bajom nekem is. Egyébként pont a napokban láttam egy Pécsett lévő állást, tetszett is, de már nem emlékszem pontosan mi volt az. Igen, most úgy látszik egyszerre van munkanélküliség és munkaerőhiány. Legalább a vállalkozások is àtérzik kicsit a helyzetet és sokan remélhetőleg leszállnak a magas lóról, tisztelet a kivételnek. Hányszor megkaptam, hogy ha nem tetszik, el lehet menni... Most úgy tűnik vissza nyalt a fagyi. Innen üzenem nekik, ha nem tetszik, be is lehet zárni!!!
2018. szept. 13. 19:17
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen könnyű kis ügyfélszolis, titkárnős, adminisztrátoros melóra mindig van millió jelentkező, mert nagyobb tudás nélkül végezhetsz kényelmes munkát, és a fizu se a legrosszabb
2018. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, van üres hely a hektikus beosztású, túl korán v túl későn, hétvégén is típusú fizikai melókra.

Valaki alapvető Excel tudással, valamennyi angoltudással, diplomával miért ne akarna inkább adminisztrátor lenni?



Egyébként én jogsi, valamennyi angol, tűz-környezet-munkavédelemmel nem tudtam elhelyezkedni, több, mint 5 hónapja. Ebben még benne van a tavasz is.

2018. szept. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én úgy látom kevesebb állás van, mint tavasszal, pedig elvileg ősztől többnek kéne lennie... de még nyáron is többet találtam, ami megmozgatott.

Úgy látom nehezebben fogok újat találni, mert pár hónap alatt kiesett jó pár hely ismerősöktől hallott tapasztalatok alapján (fizetés, munkahelyi légkör stb.), amelyeknél korábban figyeltem az üres helyeket. :(

2018. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én tavasz óta keresgélek. Ugyanilyen munkakörre mint te. Én már nagyon kivagyok lelkileg. Számtalan elutasítás.. Most meg én is úgy érzem, hogy kevesebb ilyen állás van. Ami meg van, arra rengetegen jelentkeznek, főleg ha csak érettségi az elvàrás. Én most csinálom a második nyelvvizsgám. Remélem utána javulni fog a helyzet ha kikapom a diplomám.

Budapesten biztosan fogsz találni könnyebben. :) Szerencsés vagy hogy ott lakhatsz.

N

2018. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Már vagy 10 éve figyelem mérnökként az álláspiacot. Sokkal nem lett több a hirdetett pozíció. Ráadásul szinte mindig ugyanazok a "gyári-rabszolga" pozíciók vannak meghirdetve és ez az ami igazán elveszi a kedvem.
2018. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én 5 éve figyelem az állásokat,gyárban dolgozom asztalos szakmával, de tavaly és most a legtöbb az álláshírdetés, hihetetlen mekkora a munkaerō hiány az országban, DE a munkáltatok ba***nak felvenni, lenéznek mert egy szakmunkás vagyok és nem lobogtatom az éretségit elöttük! próbáltam már konyhai kisegítōként elhelyezkedni a zsitvai cukrászdába és máshol is itt szekszárdon, erre AZT mondja hogy alkalmatlan nak tart engem mert nincs tapasztalatom referenciám hogy dolgoztam benne más cégnél, a meggy magozásban!!! és a tójás szétválasztásban, EZ KOMOLY?? beállitok egy 8 évest az megcsinálja!!! eladóként szintén nem alkalmaznak mert nincs tapasztalatom...
2018. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8: Eladónak én is jelentkeztem. Ugyanezt mondták,hogy szakma kell vagy gyakorlat. Nekem egyik sincs.

Takarítónak is jelentkeztem. Oda meg középkorúakat kerestek. Így aztàn el lehet indulni valamerre. Mindenhiga több év gyakorlatot kérnek,de úgy nehéz gyakorlatot szerezni, ha sehova nem vesznek fel.

Sajnálom hogy másnak is ez a tapasztalata.

2018. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
* mindenhova
2018. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!