Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet, hogy vissza kell...

Lehet, hogy vissza kell mennem elvàllalni egy alacsonyabb presztízsű munkát, jogosak a félelmeim?

Figyelt kérdés
Nagyjából 10 éve betanított konyhai munkát végeztem. Nem túlságosan szerettem ezt a melót a hosszú munkaórák, a munka nehézségéhez képest alacsony fizetés és sok esetben az ezeken a munkahelyeken előforduló embertípus miatt. Mivel nem több csillagos hotel éttermeiben dolgoztam, ahol megnézik, hogy kit vesznek fel, vegyes volt a felhozatal, ami az embereket illeti. Volt nagyon jófej is, de voltak kicsit "egyszerűbbek" is. Ezalatt végig irodai munkára vágytam, amit meg is kaptam... Nahát ott aztán tényleg címeres ökrökkel hozott össze a sors. Sokszor vissza sírtam a konyhai és a vendéglátós légkört. Ezután lediplomàztam és nagy reményekkel vágtam bele a munkakeresésbe, majd jött a fekete leves. Évek óta küszködöm, a diplomàmmal eddig három hónapot dolgoztam, többnyire az érettségizettek elől veszem el a munkát sajnos. Most már azon gondolkozom, hogy vissza mennék a vendéglátàsba, de van néhány aggodalmam. Nem tudom, hogy mennyire tudnék felpörögni ha arról lenne szó és hogy bírnám a tíz plusz óra àcsorgàst. Mivel képzettebb vagyok, attól tartok, hogy kinéznének maguk közül az ott dolgozók és állandóan szivatnànak. A munka sok volt akkor még úgy huszonévesen is, de legalább volt, a mostani bizonytalan helyzet egyszerűen felőröl. Közben én is megvàltoztam, elhittem magamról, hogy többet érdemlek, mivel sokat tanultam. Ezután nem tudom, hogyan tudnék vissza menni, mondjuk ki, egy alacsonyabb presztízsű munkába. Mi a véleményetek, mit kellene tennem? Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat! 34/F

2018. szept. 13. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hogy mit tanultál ?
2018. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha vendéglátózni akarsz és lett diplomád, miért nem igényesebb munkakört pályázol meg? Csak nem akarsz megint konyhai kisegítő lenni?
2018. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem egészen bölcsész, de ahhoz hasonló diplomám van. Magasabb pozícióhoz szakirányú végzettség kell úgy tudom. Nem mehetek be egy helyre, hogy mostantól én vezetem az éttermet, csak mert diplomám van... Lehet, hogy régebben belelàttam a működésébe, de ez nem hinném, hogy ahhoz elég, hogy azt menedzselni is tudjam.
2018. szept. 13. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!