Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem jelenek meg, valóban...

Ha nem jelenek meg, valóban vehetnek le a szamlamrol 5000 ft-ot?

Figyelt kérdés

Hallgató vagyok egy egyetemen ,ahol jelentkeztem egy diákmunkára (gyári).A szerződést aláírtam ,amiben az is szerepel,hogy a munkán való meg nem jelenés 5000/alkalom..


Hogy ha még nem voltam ott és nem mennek első alkalommal ,akkor is levehetnek a szamlamrol 5000 ftot?



2018. szept. 14. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha aláírtad a szerződést, akkor igen.
2018. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt a későbbi fizudból vonják le,nem? Számládhoz csak nincs hozzáférésük..
2018. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mért nem beszélsz a munkaadóddal?

Felhívod, elmondod, hogy nem tudsz első alkalomkor menni, de mész legközelebb és ledolgozod a kimaradt óráid.

Ha számít arra, hogy mész és se szó se beszéd nem mész, lehet még állásod se lesz nála..

2018. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A bankszámládról nem vehetnek le pénzt, nincs rá felhatalmazásuk és nem is lesz.

Ha nem jelensz meg, akkor 5.000 Ft-tal fogsz tartozni a téged foglalkoztató diákszövetkezetnek. Ha majd egyszer kapsz tőlük fizetést, abból bizony le fogják vonni az összeget, ennyivel kevesebb pénzt kapsz. Ha úgy döntesz, hogy neked nem is kell ez az egész, az egyetlen kihagyott nap után kilépsz a szövetkezetből, akkor ki kell fizetned az 5.000 Ft-odat. Mondjuk készpénzben vagy átutalással, adott határidőig. Ha ez nem megy, akkor jogi útra terelhetik az ügyet: fizetési felszólítás, fizetési meghagyás - ekkor jöhet csak szóba a bankszámla inkasszója. Ha van rajta elegendő pénzed, akkor a végrehajtó átutaltathat belőle a tartozás kiegyenlítésére akár a te jóváhagyásod nélkül is. De ezt nem célszerű megvárni, mert a tartozás ilyen esetekben egyre növekszik, a végén akár 5.000 Ft sokszorosáról is szó lehet.

2018. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Meglepő azért ,hogy 5 ezer forintbol ilyen nagy ügyet csinálnak ..


És egyébként ha nem megyek be dolgozni és ki se lépek a diák szövetkezetbol ,akkor végülis ott vagyok,hogy nem veszik el tőlem az 5 ezrest és le se vonják ,ha többet nem megyek be ,nem?

2018. szept. 14. 23:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz náluk fizud sem, akkor nyilván nem lesz miből levonni, tehát nem kell kifizetned. De egyenesebb ha szólsz a munkáltatónak.
2018. szept. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem lesz náluk fizud sem, akkor nyilván nem lesz miből levonni, tehát nem kell kifizetned"


Ne élj álomvilágba. A tartozás ugyanúgy fent marad, mert a könyvelésbe átmegy követelésként.

Majd ha soha nem dolgozik ott, de megszűnik a tanulói jogviszonya = megszűnik a tagság is.

Akkor mehet a tartozás behajtásra.

S addig úgy felverhetik kamatokkal, hogy csak csillog a szemed a sok 0-tól.

2018. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A fizetésemből vonják nem a számládról. Amúgy akkor él ez a szabály, ha a műszak kezdete előtt 24 órán belül, illetve hétvégén mondod le. Már csak azért is, mert honnan szerezzen a mentor helyetted embert? Ha meg hiány van, akkor a megrendelő cég az iskolaszövetkezeten veri le, mivel nem teljesítette a kért létszámot. Nyáron vám diák dögivel, de iskolaév közben jóval nehezebb kitölteni a létszámokat. És hogy a kedves diákok, hogy éaarezzék ennek a súlyát kései műszak lemondás - 5000.
2018. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
miért vállalsz el olyat amit nem tudsz betartani? ha egyszer valamit alá írsz az úgy lesz ha a fejedre is állsz
2018. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem csinálsz semmit, nem fizeted ki, akkor egy idő után az 5000 forintból 50 ezer lesz, és így tovább. Ha már végrehajtóhoz adják, akkor ott már napi kamat van, így lesz a 20 ezer forintos számlából is 2 millió, ami után utcára raknak.
2018. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!