Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak kávé hatása alatt...

Miért csak kávé hatása alatt tudok elvégezni a munkám a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Szellemi munkáról van szó amely figyelmet, összpontosítást igényel.

Ha nem iszom kávét egész egyszerűen nem tudok figyelni, koncentrálni huzamosabb ideig.

A kávé beválik persze nem iszom minden nap a függőség elkerülése végett.

Ez mennyire normális?


2018. szept. 18. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Már rég függő vagy :D

Nem vicc, szükséged van rá a telejsítmén miatt. De nyugodj meg, nincs ezzel semmi probléma.

2018. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább kávét igyál mint más koffeines fost amibe mindenféle vegyi anyag van, gondolok az energia italra például.

Én már középsulis óta kávézom, egyrészt azért mert alapból nehezen ébredő típus vagyok, akármennyire is jól alszom és eleget, nehezen kelek fel, nem testileg, hanem szellemileg.

Mióta dolgozom munkaidőbe 3 csészével iszom, mert az én munkám szellemi és fizikai is. Ezerrel oda kell figyelni és persze gondolkodni mit hogyan. Főleg hogy 3 hónapja kaptam új munkakört aminek a betanulási ideje félév, mivel baromira összetett, és ráadásul az üzemben az összes termékgyártására is be kellett tanuljak minimális szinten, hogy ismerjem az alapanyagokat, az előforduló hibákat, és az adott termékhez tartozó típusfajtákat.

2018. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Én naponta 6-8 kávét iszok. Van olyan, hogy nem kerülök kávé közelbe, olyankor érzem én is hogy tompább vagyok, álmos és kissé fáradt. Mondjuk nekem alapból alacsony a vérnyomásom gyerek korom óta. Ha kávézok, akkor van normális szinten.
2018. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kavefuggok lepontoznak biztos, de a kave ugyanolyan fuggoseget okoz, mint a cigi, alkohol, stb.

es ugyanugy a kaverol is le lehet szokni


en 18 ev utan (napi 2 kave-3 cukorral:( tettem le mert rajottem, hogy csak a mellekvesem teszem vele tonkre es sargultak a fogaim es amugy sem egeszseges


kb. 2 het volt az atallasi idoszak, az elso heten pokoli fejfajas, a masodik heten szedelges, de lass csodat, tobb mint egy eve nem ittam sem kavet sem mas koffeines cuccot es sokkal jobban erzem maga, hogy egyel kevesebb dolog, amitol fugg az eletem


szokas kerdese az egesz, megszoktad, hogy kaveval dolgozol, hidd el, kave nelkul is meg tudnad szokni hgy elvegezd a munkad!

2018. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, nem hiába tartozik a legális drogok közé.
2018. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert a kávé ugyanolyan drog mint a kokaint vagy hasonló szerek amik teljesítményt fokozzák, csakez legális 😒

Ha le akar szokni róla készülj fel, levertség, fáradékonyság, aluszékonyság, nehézebb légzés, depresszió... Kell 2-3 hónap is mire teljessen vissza áll a szervezet. De nem lehetetlen leszokni róla.

2018. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!