Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik karriertanácsadás túl...

Létezik karriertanácsadás túl a diplomán?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám, van egy nyelvvizsgám, van egy OKJ-m.

De ezekkel mind nem tudok mit kezdeni.

Úgy érzem szinte bármit meg tudok tanulni, jó képességű vagyok, de nem érdekel semmi az általam ismert szakmák közül.

Szeretnék jól keresni, de legalább egy olyan munkát, amit lehet hosszú távon végezni. Tud ebben nekem segíteni valahol valaki, vagy ez csak a diákoknak meg a képzettség nélkülieknek van? Hol keressem egyáltalán?

Előre is köszönöm a segítséget.

25N



2018. szept. 21. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Követem!
2018. szept. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
olyan nagyon jó képességű meg sem lehetsz, ha ebbe a kat.-ba írtad ezt a kérdést 😂
2018. szept. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

diploma: sok a büfészakos diploma, ha ilyened van, tényleg a hajadra kenheted, de pl közszférában csak az számít van és emelik a fizetési besorolásodat, jórészt kutyát nem érdekli, hogy mid van - egyébként olyan is a fizetés és a munkamorál, de legalább van állásod.


nyelvvizsga: hiába van nyelvvizsgáád ha nem vagy képes használni a nyelvet, ma sajnos annyira gyatra a kimeneti minőség nyelvvizsga ellenére, hogy siralmas. Gyakorolj. Valóban élő nyelvtudást díjazzák a munkáltatók, máris sok magyar társad előtt jársz.


Úgy tűnik nekem belejöttél a tanulásba bármit megtanulnál csak dolgozni ne kelljen. Változtass a hozzáállásodon. Ma akkora munkaerőhiány van, hogy a dolgozni akaró ember válogathat a munkák között, még a pályakezdők is.


Írj egy fényképes CV-t, látogass el az egyetemed állásbörzéjére, minden felsőoktatási intézménynek van iylenje, ha munkát keresel és van diplomád nem tudom miért nem jártál rajta...


Profession.hu jobline.hu workania.hu nézz körül.


Sok frissen végzett ember olyan tanácstalan, hogy mit csináljon, hogy rossz nézni. Tervezni kell, kitűzni a célt, hogy hol akarsz lenni mit csinálni mennyit keresni x év múlva, és elkezdeni összerakni az ehhez vezető puzzlét, és adaptálni a tervet a változó világhoz és amikor látod, hogy irreálisak voltak esetleg a célok.


Ha nem akarsz konkrétumokat írni itt, és még így sem boldogulsz, írj rám nyugodtan priviben. Milyen diploma, milyen nyelv milyen fok mindenképpen kell a konstruktív válaszhoz.

2018. szept. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, létezik karriertanácsadás dipi után is. Életvezetési-, karriertanácsadók foglalkoznak a dolgokkal, akik először feltérképezik az erőforrásaidat: tudás, emberi értékek, érdeklődési körök, az emberekhez való viszonyod, stb.


Nézz olyan területet, ami számodra ismeretlen, új, nézd meg mi is az, mmit lehet vele csinálni, érdekelne-e? Csak egy pl.: ipari alpinista.

2018. szept. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

Elég hihetetlen, hogy semmit sem tudsz kezdeni ezekkel. Valószínűbb, hogy nem akarsz, mert többet akarsz keresni, mint amennyit kereshetnél. Talán lejjebb kéne tenni a lécet teljesen kezdőként, nulla gyakorlattal, tapasztalattal. Majd később lesz a fizetésed magasabb is, de csak akkor, ha minél előbb elkezdesz dolgozni olyasmit, amit ezzel a bizonyos diplomával, nyelvvizsgával és/vagy OKJ-vel lehet, és nem az időt húzod továbbra is azzal, hogy megszerezz még egy diplomát, még egy OKJ-t vagy még egy nyelvvizsgát. Dolgozni kell, ez a titok, ha magasabb fizetést akarsz. Ha nem dolgozol, nem fognak tudni előléptetni.

Ilyen tanácsokat pszichológustól is kaphatsz egyébként, azt keress, ha segítség kell, karriertanácsadás. De szerintem jobban jársz, ha inkább munkát keresel.

2018. szept. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

"dipi után is"


Könyörgöm, mondd, hogy csak elütés volt...

2018. szept. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja azt kihagytam, hogy már évek óta dolgozom, de szimpla eladóként sok órában álló munkát, kevés fizetésért. Nem rossz, igazából, szeretem, de nem igazán embernek való és úgy érzem ennél többre vagyok képes sokkal. Ezen szeretnék változtatni.

Abban kéne segítség hogy merre érdemes kepeznem magam tovább, ami nem csak pénzkidobás, hanem tényleg el lehet vele helyezkedni. Végignéztem a felvi teljes kínálatát, de ami tetszett, az vagy megint nem jó semmire, vagy azt írja a statisztika hogy senki nem abban helyezkedik el diploma után szinte.

2018. szept. 21. 09:17
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanez, a korom is, csak 2 OKJ és jogsi hozzá. :D
2018. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálam jogsi folyamatban :)
2018. szept. 21. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

"Nem rossz, igazából, szeretem, de nem igazán embernek való és úgy érzem ennél többre vagyok képes sokkal. Ezen szeretnék változtatni."


Ha tulajdonképpen szereted, akkor érdemes lenne utánanézni, hogy milyen feltételei vannak cégen belül a továbblépésnek, előléptetésnek, és olyan irányban továbbtanulni. Tudok olyanról, aki nulla végzettséggel segédmunkásként kezdte egy közértben, most meg már hosszú évek óta boltvezető egy elég nagy sparban.

2018. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!