Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közeli hozzátartozó halála...

Közeli hozzátartozó halála esetén 2 nap szabi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap sajnos elment a nagypapám. A temetése hétköznap lesz. Úgy hallottam, hogy jár 2 nap szabadság ilyenkor. Ezt hogy kell igényelni a munkáltatónál? Kell hozzá a halotti anyakönyvi kivonat? Nem kérdeztem még meg a munkáltatómat, mert jelenleg épp a szabadságomat töltöm, így a céges telefonomnak a közelébe sem mentem...

Megköszönném ha valaki el tudná mondani, hogy mire számítsak.


2018. szept. 21. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A munka Törvénykönyvének 107. paragrafusának (b) pontja kimondja:


Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át.


Közeli hozzátartozónak [139. § (2) bekezdés]: a házastárs, az egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér valamint az élettárs minősül.


Egyenesági a rokonság azok között, akik közül az egyik a másiktól származik. Egyenesági rokonság áll fenn az előd és utód között. Az elődöket felmenő, az utódokat lemenő rokonoknak nevezzük. A felmenő egyenesági rokonok: szülő, nagyszülő dédszülő. Lemenő egyenesági rokonok: gyermek, unoka, dédunoka.


Tehát igen jár, és igen a halotti anyakönyvi kivonatot kell bemutatni hozzá.

2018. szept. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2018. szept. 21. 08:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 100km-nél messzebb lakott akkor 3 nap jár!
2018. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem, csak 5 percre lakott autóval...
2018. szept. 21. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen jár. Sajnos saját tapasztalat, nekem is pont nagypapa miatt volt.
2018. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!