Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fog ez a helyzet normalizálódi...

Fog ez a helyzet normalizálódik valamikor? Mi az a pont, amire már német mondhatok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kerültem egy új munkahelyre, ahol a kollégák 98%-a 50 év felett van.


Fiatal vagyok (húszas éveim elején járok) és pályakezdő is. Emiatt úgy érzem, előszeretettel közvetve, vagy akár közvetlenül is be-be szólogatnak nekem úgy, hogy észre sem veszik.


Ha egy kollégám gyengébb, fáradtabb, nekem kell helyette is elvégezni a munkáját, akkor is, ha tudják, hogy alig tudtam aludni előző éjszaka és én sem vagyok túl jól. Erre nem egy példa volt már. Kellemetlen volt erre is német mondanom...



Ha valamit szóvá teszek, annyi rekaciót kapok, hogy nyugodjak le, ne szívjam fel magam.


Hiába csinálom 110%-osan a munkámat és hiába vagyok fogékony a munkafolyamatokra, semmibe vagyok nézve, a felettesünk nem számol bele a létszámba (pedig nem tegnap kezdtem) és hasonló apróságok, amik elég rosszul esik nekem.


Úgy érzem, 1 év múlva is hasonló lesz a helyzet, mert én leszek akkor is a legfiatalabb és nem 10+ éve vagyok ott...



2018. szept. 22. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos te vagy ott az "omega". Vélhetően a korod miatt. Te tanúsítod a legkisebb ellenállást, ezért egyesek úgy érzik, következmények nélkül bánthatnak, terhelhetnek.


Meg kell tanulnod kiállni magadért, és nemet mondani bizonyos dolgokra, illetve udvariasan, de határozottan visszaszólni, amikor olyan van.


Egyesek sajnos felnőttként sem tudnak viselkedni.

2018. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel majdnem minden pályakezdő fiatal így van, ez emberek elfelejthetjk, hogy ők is elkezdték valahol.

"Mi az a pont, amire már német mondhatok?"

Minden pontra lehet német mondani. Ott van egy pont csak mond rá, hogy NÉM!

Vagy a pont az német volt?

2018. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...


szóval nemet bármikor mondhatsz, és jobb, ha rögtön az elején meghúzod a határokat, mielőtt nagyon belekényelmesednek, hogy veled bármit meg lehet tenni.


Ne legyél pimasz, de határozott.

2018. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress másik állást, ahol fiatal a csapat.
2018. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!