Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezen miért kell megsértődni?

Ezen miért kell megsértődni?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen van egy nagyon beteg ember - taknya-nyála egybefolyik, másfél hete erőteljesen köhög. Mivel egymás mellett dolgozunk, szóba került ez a dolog. Mondta, hogy volt dokinál, de csak gyógyszerért, aztán majdnem összeveszett vele, mert ki akarta írni táppénzre....

Emberünk persze nem akart elmenni, inkább kijárja lábon a betegséget. Erre én megkérdeztem (szerintem tök normálisan meg nem támadóan), hogy nem fertőz? (Én két évente egyszer kapok el valami nyavaját, szóval én nem félek a baciktól.)

Na, erre kiakadt, hogy akkor kérjem át magam másik helyre, mert a végén megfertőz, meg lehetnék toleránsabb stb, stb...


Na már most enyhe náthával nyilván nem megy el az ember betegszabira, de erős köhögésnél, köpet feljövetelekor (igen, zsepibe köpköd egész nap), egész napos orrfújáskor már azért szerintem nem kellene közösségbe menni...


Vagy igaza volt, és én voltam a bunkó? Legközelebb sajnáljam én is, hogy lehet tüdőgyulladása lesz és megfertőz vele mindenkit?


2018. szept. 25. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez már olyan, amivel tényleg otthon kellett volna maradnia 3-4 napot. Fekvéssel, pihenéssel sokkal gyorsabban meggyógyult volna már. Igazad van.
2018. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Más fejébe nem tudsz gondolatokat tölteni. Ha ő így fogja fel a betegség kezelését, akkor nem tudsz rajta változtatni.
2018. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem normális az az ember, aki ilyen állapotban dolgozni megy. gyakorlatilag lefertőzheti az egész környezetét. én a főnök helyében hazaküldeném, mert kisebb veszteség egy ember rövid távon, mint az összes kolléga kiesése szép sorban.

csodák nincsenek, a betegség fertőzni fog, ha olyan...

2018. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy ő is szívesebben pihenne otthon, de muszáj dolgoznia, pl. pénz miatt, vagy mert nem vennék jó néven a munkahelyen, ha táppénzre menne.

Egyébként abban semmi sértő nincs, ha megkérdezed, hogy fertőző-e.

2018. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Ahol én dolgozom, ott a cég nem fizeti a táppénzt. Amit az állam ad táppénzt az meg annyira kevés, hogy megélni sem lehet belőle. Nálunk ennél betegebben bejönnek dolgozni az emberek, mert 3 nap kiesés is minimum 100 font kiesést jelent. Azt, hogy megfertőz mindenkit sorban már nem érdekli. 3 hónapja az egyik kollégám dolgozott mellettem akiről folyt a víz, szenvedett, szemmel láthatóan is égett a láztól. Emellett a fül, és nyakrészén jó nagy dudor volt. Kérdezem tőle, hogy nem mumpszos -e. Közölte, hogy igen, a fiaitól kapta el, és azon imádkozik, hogy ne menjen a tökeire. Mondom, hogy ez fertőző betegség, nálunk otthon Magyarországon tilos ilyen betegséggel közösségekbe menni. Erre csak annyit mondott, hogy ők angolok értik a dolgukat..Csak pislogtam..Bár én voltam gyerekként mumpszos, de én szóltam a főnöknek, hogy nem szeretnék a kolléga közelében dolgozni amíg beteg. Kiderült, hogy sokan nem volta a kollégát, hogy legalább 1 napot maradjon otthon. Jelenleg 3 ember mumpszos, és ők is dolgoznak. Kérdeztem miért, a válasz, hogy nagy pénzkiesés ha otthon maradnak.. (na igen, nem mindegy, hogy heti 150-200 font kiesés, vagy heti 80 font állami táppénzt kap az ember. Az ember nagy betegen is dolgozok a pénz miatt. Csak így mindenkit megfertőznek, és ez már nem érdekli őket.
2018. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked van igazad, én ki nem állhatom azokat, akik inkább végigferőznek mindenkit ahelyett, hogy 1-2 napot otthon maradnának. Ha valakinek gyenge az immunrendszere, az folyamatosan beteg lesz az ilyen kollégák miatt, ami egyáltalán nem fair. Mondjuk nálunk szerencsére ilyenkor a főnök hazaparancsolja a beteg embereket és ha nincsenek olyan rosszul, hogy ne tudjanak dolgozni, akkor dolgozhatnak otthonról.
2018. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Örülök, hogy szerintetek sem neki volt igaza.


Nem akarok ítélkezni felette, nem is tettem, de valahogy mégis megsértődött a kérdésemen. Tényleg nem bántásból gondoltam, csak beszélgettünk és szimpla kérdés volt.

Szerencsére nincs abból gond, ha valaki táppénzen van, normális kereteken belül. Szerintem ő idén még nem volt betegszabin, így biztos nem lett volna gáz. Elhiszem, hogy kell neki a pénz, de másnak is, akit esetleg tényleg megfertőz, netalántán hazaviszi a gyerekekhez...

2018. szept. 25. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
A tudogyuszi nem elkaphato. De ot kinyirhatja, ha elojon nala szovodmenykent. :D
2018. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan helyen dolgozom, ahol betegen tilos dolgozni. Enyhe nátha esetén is kérés nélkül felvesszük a maszkot (amit a munkahely biztosít). Azt gondolom, hogy aki beteg az maradjon otthon és gyógyuljon meg. Én is voltam táppénzen 2 hetet pár éve tüdőgyulladással. Semmit sem éreztem csak lázam volt. A doki elmondta, hogy lábon kihordva milyen szövődmények lehetnek és mennyivel elhúzódhat a dolog. Inkább otthon maradtam.

Igen. Nagyon gáz volt az a hónap. Kevesebb volt a fizu és több a kiadás a gyógyszerek miatt. De még mindig inkább ez mint az, hogy akárki is miattam legyen beteg.


(a mumpsszal kapcsolatba meg csak annyi, hogy a felnőtt kori mumpsz maradandó egészségkárosodást okoz az esetek nagy százalékában. Konkrétan nemzőképtelenséget (meddőséget) idézhet elő. Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy ilyen körülmények közt dolgozzak. És az sem ad 100% védelmet, ha már voltál beteg gyermekként.)

2018. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így lehet a legkönnyebben lebetegedni. :/
2018. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!