Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki úgy érzi,...

Van itt olyan aki úgy érzi, hogy pályát tévesztett és egy percet sem tudna a tanult szakmályában dolgozni?

Figyelt kérdés

Én 21 évesen érzem ezt.

Valaki volt már hasonló helyzetben?



#szakma #pálya tévesztés
2018. okt. 1. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, nem te vagy az egyetlen.


De mi a probléma? Tanulj vagy csinálj valami mást, még fiatal vagy! :)

2018. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jelen. Én 17 évesen, amikor elvégeztem, tudtam, hogy soha többet ...
2018. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ebbe a helyzetbe vagyok 20 évesen ha el végzem ezt a szakmát nem tudom hogy mi lesz?
2018. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor ti még szerencsések is vagytok mert fiatalabbak vagytok mint én. Egyetem végén már éreztem,hogy mégsem jó szakot választottam. Úgyhogy nem tudom hogyan tovább.

24N

2018. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

26/l



Elvégeztem egy szakot.

Arra a legelején rájöttem, hogy büfészak és az első zh-k után éreztem, hogy maga a kar is komolytalan. Néhány zh könnyebb volt, mint gimiben egy témazáró, főleg töriből, de úgy általánosságban is.

Majd aztán a szakmai tárgyaknál, TDK, szakmai gyakorlati hely keresése stb még nyilvánvalóbbá vált, hogy vicc ez a hely.


Nem mertem váltani, ennek amúgy vannak okai, nem kifogások, sajnos személyiségbeli, mentális egészségbeli és családi okok (nagybetegség).


Az is hullámzott, hogy maga a szak, mint olyan egyébként érdekel-e. Valamennyire igen, de...



Aztán pár hónap betegápolás után elmentem irodai adminisztrátornak (jelenlegi munkahelyem).


Elvégeztem 2 esti OKJ-t, összefüggnek, nem élnek meg egymás nélkül és a szakomhoz is passzolnak.


Na ott az első OKJ az, aminek az elején megéreztem, hogy na, ez nem érdekel.

Számomra rideg, szürke világ, számomra nyomasztó. Maga a szakma közege is és az is, hogy nem kreatív, nem tehetsz igazán dolgokért, nem oldasz meg problémákat hanem ridegen jogszabályokat követsz.


Mindegy, elvégeztem (ez adott volt, logikus a szakom után, mást meg elölről kellett volna kezdeni), a következő OKJ már jobban tetszett amúgy.


Nem sikerült elhelyezkednem benne.


Részben mert túlképzéses, nem túl piacképes.

Részben mert nem személyiségemhez való, nem vagyok talraesett, határozott hozzá.

Ha több energiát tennék bele (és pénzt), felsőfokú képzésre vagy egyszerűen jogszbálybújásra, akkor se lenne könnyű, de talán esélyem lenne elhelyezkedni.



Szóval igen, átéltem az érzést, hogy nem ezt kellett volna választani és azt is, hogy nem ez tetszik.



Már programozni tanulok. Lehet mérnökinfó lesz belőle, egyelőre otthon.

Mérnökinfót úgyis minimum 1 év múlva tudnám kezdeni.

2018. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36 évesen így vagyok én is. Képzem magam, jelenle van valami kilátásban, hogy változtassak a jelenlegi rossz körülményeken. A képzés fontos, az, amit szeretnél-tudnál csinálni.
2018. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44 éves vagyok és 20 évig kereskedelemben dolgoztam elég volt kiégtem. Most suliba járok pályát váltok. Sosem késő
2019. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!