Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanárok? Hogy reagálnátok ha...

Tanárok? Hogy reagálnátok ha az igazgató az egész tanári kart alpári módon alázná szidná degradálná a hátatok mögött?

Figyelt kérdés

Tanárok! Mit és hogyan reagálnátok ha a dicső igazgató a tanári kar háta mögött az igazgatóhelyettesnek szidná alázná degradálná az egész tanári kart? De nagyon durván?


Csak idézek ezt- azt, mit mond az igazgató a tanárairól gerinctelenül azok háta mögött:

- ilyen szar tanárok egy iskolában sincsenek

- dologtalan senkik ülnek egész nap a semmiben

- dilettánsok gyülekezete nem csoda hogy itt dolgoznak (ezt külön kiemelném!)

- az egész bandát ki kéne vágni a francba

-régebben itt rend volt most meg ilyen senkik dolgoznak itt

- majd én rendet teszek nem fogják itt nekem tenni az agyukat


És ezt mind mind csak a tanári kar háta mögött szemtől szemben semmit fel nem vállalva, szembe mosolyog, értekezleten „köszönön a kollegák éves munkáját“ aztán meg 5 perc múlva az ig helyettesnek arról beszél hogy utolsó senkik és mindenkit ki kéne vágni.


Na tanárok! Hogy reagálnátok? Főleg azért kérdéses mert nem emel ki senkit vagyis senki se mondhatja azt hogy ŐRÓLA személy szerint mit mondott.


2018. okt. 1. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sehogy se reagálnék ilyen pletykákra, hogy bezzeg valaki hallotta amikor valaki másnak XY ezt meg azt mondta. Baja van a munkánkkal szóljon, az meg nem érdekel ki mit mond más háta mögött.
2018. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Sehogy se reagálnék ilyen pletykákra“


Ez bőven több mint pletyka uis az egyik ilyen kirohanása alkalmával „vétetlenül“ bekapcsolva maradt egy mobil az asztalon és hangfelvétel van róla hogy „utolsó senkik kirúgom az összeset nem csinálnak semmit bezzeg a markukat tartják a pénzért ha rajtam múlna 1 fillért se kapnának“


Hangfelvétel van róla. Ez is pletyka akkor?

2018. okt. 1. 19:57
 3/13 anonim ***** válasza:
A kérdésedben semmilyen hangfelvételről nem írtál, az volt csak hogy az igazgatóhelyettesnek szidja a tanárokat. Ez igy pletyka, ha tovább bővíted a mesét nyilvan más a helyzet, akkor számonkérném rajta a dolgot.
2018. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És hogyan kérnéd számi erre kíváncsi lennék!

Eleve mivel mész oda? Hogy van egy sutyiban készütl rejtett hangfelvételed, amit mindenféle engedély és beleegyezés nélkül készítettél?

Már itt megbicsaklik a dolog,d elépjkünk tovább.


Szóval számonkéred.

És mit mondaz, hogy ócsárolt téged személy szerint? Hát azt nem mondhatod mert téged személy szerint nem ócsárolt, hanem az egész tanári kart senkit sem nevesítve.


De még ez is oké számomkéred rajta az egész tanéri kar alázását.

Oké.


És ha ő erre azt mondja hogy kollega kívül tágasabb még egy szó és kezedbe kapod a felmondást és mehetsz? Akkor erre mit lépsz?

2018. okt. 2. 06:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Jah moat meg még én is készítettem.... Előbb találd ki a sztorit és utána kérdezz hülyeséget, mert ennek így nincs sok értelme. Másfelől azt hiszed felettest nem lehet felelősségre vonni? Vagy hogy ok nélkül ki lehet rúgni valakit mindenféle következmény nélkül (az nem ok hogy felelőssgre merték vonni). Azért ez nem így működik hogy az igazgato az atyaúristen és nincs felette sebki vagy hogy a törvények rá ne vonatkoznának.
2018. okt. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
es milyen torvenyt sertett az igazgato? nevesitened? ha trogersenkinek hivom fonokkent a hata mogott a beosztottamat azzal milyen torvenyt sertek?
2018. okt. 2. 08:12
 7/13 A kérdező kommentje:

"Másfelől azt hiszed felettest nem lehet felelősségre vonni? Vagy hogy ok nélkül ki lehet rúgni valakit mindenféle következmény nélkül "



nevezd meg azt a személyt aki felelősségre vonhatja az igazgatót egy nem állami hanem magán iskolában! Nevezd meg! Ki az? Én nem tudom!


Másik meg mi alapján vonod felelősségre? A dologról ugye elvileg nem is tudhatsz mert a sutyiban készült hangfelvételről jobb ha nagyon mélyen hallgatsz mert egy ilyen felvétel puszta léte bőven elég a fegyelmivel történő azonnali hatályú kirúgáshoz, de akár a bírósághoz is (személyiségi jogok megsértése)


Harmadik meg ha ki akarbka rúgni 5 perc alatt megtehetik mégpedig jogszerűen ugyanis a szerz szerint a fenntartónak joga van a tanári órakeretet menet közben is módosítani.... elveszik az órakereted 100%-át nulla órád marad 0 ft-os bérért. Tessék. Megvan a kirúgás nem jogszerűtlen nem támadható.


realitások!

2018. okt. 2. 09:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Na megvan a kulcsszó "magániskola", visszatért a kattant troll, dejó.....
2018. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát miért gondolod egy állami iskolában ez mehetne? Bár lehet naiv vagyok. De ide vezet ha senki sem áll az igazgató felett. Mert egy magániskolában ugyan ki áll felette, max az okt államtitk....
2018. okt. 2. 17:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, mit gondol az igazgató, mint magánember. Végzem a munkámat, ahogy nekem jó, kapom érte a fizetést és kész. Ha hivatalos úton olyan visszajelzést kapok, hogy ez nem jó, akkor elgondolkodok rajta, de az ilyen folyosói dolgok soha nem érdekeltek, semmi jelentősége nincs az ilyesminek, és normális ember szerintem nem ad ezekre. Magánemberként mindenkinek megvan a véleménye, na és? Egyébként pedig a tanári kar minőségéért az igazgatónő (is) felel, tehát őt is minősíti, ha rossz a tanári kar. Másfelől pedig időszakonként lejár az igazgató hivatala, ilyenkor újra meg kell pályázni a posztot, és a pályázók közül (akiket a tankerület elfogad) a tantestület választja ki szavazással, hogy ki legyen az igazgató. Úgyhogy oda-vissza működik a dolog, ha annyira rossz egy iskolavezetés, a tanárok le tudják szavazni.
2018. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!