Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelem külföldre költözni...

Mi értelem külföldre költözni örökre és cserbenhagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ha valaki kimegy pár évre és gyűjt lakásra, autóra akkor azt mondom oké, renben van.


De, hogy átálni külföldinek és az egész kulturát felforgatni az... nem helyén való.


De ha a települést nézem ahol élek, itt majden minden 30 év alatti kiment külföldre és ott ragadt. A település meg ki van öregedve, halva. Nincs ember ki dolgozzon.


Külföldön élőket megnézve 110/9-nek konkrétan most egy tiszta gatyája ninc, 10 éve kint él, de olyan tervekkel mentek ki, hogy vesz lakást meg autót stb.


pénzt szórják két kézzel, qrvákra, bulikra, meg telefonokra .



Azt még mindig mosógat, meg takarít... nem lépet fejebb a létrán.



2018. okt. 7. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
97%

Én 8 éve jöttem el, igaz nem felső vezető vagyok, de jövőre lesz kész az itt vett lakásunk. Otthon is elértük volna ugyanezt, csak kb dupla ennyi idő alatt.

Egyébként az egy baromság hogy "átállni külföldinek, meg lecserélni a kultúrát". A csángók 800 éve szakadtak el a magyaroktól, de még a közelmúltig is őrzik a nyelvüket, kultúrájukat. Ugyanúgy magyarok vagyunk, csak külföldön élünk. Nem a helyrajzi szám határozza meg az identitásod.

2018. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.

Ha elbulizza a megkeresett pénzt, mert neki jó a munkásszálló vagy az albérlet, lelke rajta.

Ha mindne forintot félretesz, lakást vesz, autót vesz, ahhoz sincsen másnak semmi köze.

Nekem sok ismerősöm dolgozik külföldön, mindneki ugyan azt mondja: X hónap alatt összegyűlt egy új kocsira való, szeretik a helyet, ahol élnek, modern az egyetem, fejlett az egészségügy.


Én úgy gondolom, hogy magyarországon is van épp elég sok külföldi, akár tanulás miatt, akár megélhetés miatt (pl:kínai boltok!!)

Ez már egy modern világ, utazhatsz, letelepedhetsz ott, ahol szeretnél.

Van, aki arra született és a szívéhez az áll közel, hogy a dzülőfalujában éli le az életét, van aki meg nem.


Kérdező! Te jól megélsz a településeden? Jó a munkàd, elismernek, előrébb tudsz lépni a ranglétrán, kilátásban van egy ház/kocsi/biztos megélhetés vagy màr esetleg meg is van?


Ha igen, te szerencsés vagy, hogy a szeretteid/barátaid körében így élsz. Ha nem...akkor pedig remélem, már érted!

2018. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
7%
Nagy meglatas. De tenyleg igy van. Az atlag “proli” aki nem igazgatoi szekbe ul, azt hiszi majd kint megvaltja a vilagot. Oszt az ottani viszonyok szerint ugyanugy el mint itthon, de hogy kielegitse hiusagat a fizetesenek nagysagaval legyezteti magat, de aki vagja mi van az ma megmosolyogja a tobbi “proli” meg elhiszi.
2018. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
95%
Hát, kedves utolsó! Igaz én szeretem az állásomat itthon, így hiába élek a határ mellett, nem mennék ki dolgozni, de kíváncsi lennék, hány álatald “proli”-nak nevezett (nem vezető beosztásban dolgozó) mondana nemet egy hivatalosan bejelentett, 1300 eurós minimálbérre. Legyen az mosogatásból vagy akármiből.
2018. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim válasza:
62%

Hogy lenne már rendben az, hogy külföldre kell menned, hogy legyen itthon egy szájbavert autód, s legyen hol laknod?


Én ha tehetném azt is letagadnám mindenhol, hogy magyar vagyok. Ebben szerintem nincs és nem is volt soha semmilyen büszkeség. Az lenne a legjobb, ha ez a mocskos nép örökre eltűnne a föld színéről, orbán atyuskájukkal az élen.

2018. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert: én egyre frusztráltabb vagyok azért, ami itt folyik - minden téren. De ebbe nem megyek bele, mert mindenkinek más a nézete, meg úgyis lesz itt még vita, én meg ebben nem fogok részt venni :D
2018. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
85%

Gimnazista vagyok, és az elsődleges célom, hogy külföldi egyetemre mehessek, több ösztöndíjat is meg fogok pályázni.

Ha kint jól megvagyok, kint maradnak. Voltam több külföldi országban (délen és északon is), és nagyon magával ragadtak a kinti kultúrák, az emberek nyitottabb viselkedése.

Aki a pénzét szórja, hadd tegye, neked ezzel nem árt.

Nekem vannak terveim, és elszántam magamat, hogy véghez is vigyem őket.

Én amúgy is kalandvágyó vagyok, imádok utazni, új helyeket látni, új dolgokat kipróbálni, bele is őrülnék, ha ugyanott kéne maradnom.

Tegyük fel, kiköltözöm Amerikába (nem oda tervezek, de most legyen ez a példa), és ott élek. Ugyanúgy ünnepelném az amerikai ünnepeket, ahogyan a magyarokat. Nem tagadnám, veszíteném el a magyarságomat, de befogadnám más népek kultúráját is.

17/L

2018. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
89%
Aki azért az országért áldozza fel az életét, ami konkrétan kiröhögi, és szó szerint a halálba gyötri, arra nem tudok mit mondani...
2018. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
27%

5-ös!

Nagyon félre érted!! Nem az van rendben, hogy külföldre kell menni dolgozni, hogy itthon “normális” színvonalon élj. A kérdés nem erről szólt. A kérdezőt az zavarja, hogy aki külföldön dolgozik (szerinte) nem is tud semmit felmutatni, csak szórja a pénzt!

2018. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
98%

Az "országot cserbenhagyni" kifejezés nem értelmezhető, nincs jelentése.


Elmegy, hogy a maga léptéke szerint jól éljen. Az EU-n belül marad, azaz gyakorlatilag el sem megy.


És? Neked egyébként mi közöd van ahhoz, hogy más hogyan s hol él?

2018. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!