Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki jártas a fekete munkabé...

Valaki jártas a fekete munkabérben? Fekete tulorában? Ezzel mindenhol szórakoznak?

Figyelt kérdés

Amikor felvettek dolgozni, (részmunkaidő minimálbérért), azt mondták, 3 hónap mulva emelnek, ami nem történt meg, arra fogták amiért januárban országos béremelések voltak, igy végülis emelkedett (amit nem vettem észre annyira elhanyagolhato mértékben)

Később napi 4-ből 6 orás lettem és már irodavezető szintén minimálbéren.

Egy év mulva bértárgyaláson azt mondták, csak ugy emelnek (110 nettot kértem)de ugy emelnek 90-re ha 6 orás maradok de visszajelentenek 4 orás minimálra es a többit feketén kapom.


Ez most ugy néz ki, hogy 10-éig utalnak kb 40 ezret, és kb 20-áig mindig elhuzzák mire kifizetik az 50-et, minden honapban kérnem kell, mert elfelejtik, legutobb arra fogták hogy mert pénzt várnak és ne is várjam 10-éig.


Ezért a megélhetésem kb ugy néz ki, hogy a 40-ből kifizetem a rezsit (mindig marad tartozás mert nem elég)aztán kajára sincs mire megkapom az 50-et, ami nem tart ki 10-éig.


Erre mit látok? Ez is kérdés: én irodavezető vagyok és van egy futárunk, adatrögzítőnk, aki napi 4-ben van bejelentve és legálisan 76 ezret kap (a tulora feketén)

Egy futár szerintetek napi 4 ora munkáért miert kap 76 ezret hivatalosan?


Mivel gyerekem van, aki után nem kapok gyt-t, ezért nem tudok ugrálni munkahelyekre csak ugy tartalékom sincs ha baj van


2018. okt. 12. 07:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Förtelmes egy munkahely lehet. Ennél bárhol többet keresnél.
2018. okt. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Egy pillanatig nem maradnék a helyedben. Emberhiány van, és most tudsz normálisan keresni ha akarsz.
2018. okt. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Szóval gyereked van és feketén minimábérért dolgozol? A főnököd baromi jól profitálhat a munkádon az tuti. Ennyire rossz helyen élsz, hogy nincs normális munkahely?
2018. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Elmész napi 8 órában két műszakban egy gyárba és közel dupláját kapod, bejelentve, cafeteria-val stb.
2018. okt. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Csak ott nem lehet csusztatni, hiányozni.

Itt meg a gyereket is bevihetem dolgozni ha nincs ovoda. Megesett olyan is hogy egy honapig is beteg volt.

Ezeket sehol nem tolerálnák.


Bébiszitterrel számolva pedig sacc napi 8 ezer, az egy hetes betegségre 40 ezer lenne, vagy az oviszünetekre. Ezt a koltséget nem fizetné meg a gyár.


Szoval ahhoz hogy kötött munkaidőben legyek, bebiszittert kéne tartanom es az minusz szoval a profitom kb 10-20 ezer lenne. Es akkor vonjunk le belole utazási koltseget ami nekem most nincs.


Szoval kb 10 ezer pluszért mondjak fel es nevelje szitter a gyereket helyettem?



Itt az legnagyobb bajom hogy a fekete lével szorakoznak mindig. Ez máshol is igy megy?

2018. okt. 12. 08:08
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem, mások nornalis helyen dolgoznak nornalis fizetésért, és nem adócsalók.
2018. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

De gondolom nem viszik be a gyereket dolgozni, nincsenek vele otthon szinte havonta mert ilyen olyan szünet, betegség van, nem fizetnek havi 40-eket szitterre leátlagolva, mert van apa, nagyi, meg stb


Nekem szinte nincs profitom a 8 orás meloval, de a bejárás elvenne plusz két orát szoval akár napi 10-nek is vehetném, az havi 40 ora ingyen csak a bejárás, hivatalosan pedig oviban napi 8-nal nem lehet többet a gyerek.


Max netto 200 ért talán megérné szitterezni.

2018. okt. 12. 08:30
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor meg örülj mint majom a farkának! :)
2018. okt. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Örülök is. Nem véletlenül kerestem részmunkaidő állást.


Én csak arra szeretnék megoldást hogy ne kelljen minden honapban könyörögni a fekete kiegészitésért


Egyelőre nem állok készen szittert is eltartani.

2018. okt. 12. 09:44
 10/19 A kérdező kommentje:

Számolgassunk csak kicsit

Napi 8 orás melo 2 orás utazással mondjuk fizet 180-at netto, minusz 10 bérlet, van 170 netto amiert havi 200 orát adsz.

Ez 850 Ft netto orabér

En meg 750-et kapok


A különbség igy 100 Ft oránként. Azaz ha napi 6 helyett 8-aznék, az napi 2 ora azaz 200 Ft plusz, azaz kőkemény 4000 Ft havonta.

2018. okt. 12. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!