Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkahelyen tapasztalha...

Minden munkahelyen tapasztalható ilyesmi?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve dolgozok. Suli végeztével ez az első munkahelyem. Ami zavaró, hogy sajnos fiatalként nagyon sok lekezelést, támadást kapok munkatársaktól. Az első fél évben még elviseltem, hogy szeretik csipkedni az újfelvételest, de mostanra nagyon zavaróvá vált. Néha otthon is fáj. 25L
2018. okt. 15. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
mért nem feleselsz vissza?
2018. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leírok egy konkrét esetet: Ismerek egy lányt (korát tekintve unokám lehetne), aki egyetemista, nagyon rátermett, ügyes. Az egyetem mellett munkára jelentkezett egy világszerte ismert cégnél. A cég beleegyezett. Kérdésemre a lány egyszer azt mondta, hogy nem igen bízzák őt meg semmi konkrét munkával, inkább csak unatkozik. Több éves kisebb-nagyobb vezetői tapasztalatomat felhasználva, azt tanácsoltam neki, hogy kérdezze meg egyik munkatársát, akinek vélhetően sok a munkája, hogy segíthet-e neki. Esetleg szóljon a főnökének, hogy adjon neki konkrét munkát. Nem tudom, melyiket választotta, de két éve (még mindig egyetemista) a cég állandó munkaviszonyt ajánlott fel neki, heti csökkentett óraszámmal (tanulni is kell, meg előadásokat látogatni az egyetemen...). Az ajánlatot elfogadta. Jelenleg egy csoportnak a főnöke a cégnél, egyetemistaként mérnöki fizetést kap. Megjegyzem, a lányt nem az ágyban nyújtott szolgálatai tették od, ahol van!

Nem dicsekedni akartam az ismerősömmel, csak választ adtam a kérdésedre. Lehet hogy számodra is járható út lesz a tanácsom. Szívből kívánom, hogy így legyen, ugyanis mindig nagy felkarolója voltam a fiataloknak, akik akartak és tudtak dolgozni.

2018. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a magyar társadalmi, munkahelyi kultúra - sajnos.
2018. okt. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!