Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri elkezdeni kamionozni?...

Megéri elkezdeni kamionozni? Nemzetköziben.

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ezt neked kell tudni, hogy megéri-e számodra. Nyilvánvalóan megéri, ha csak a dolgok anyagi vonzatát nézzük. Ez egy olyan szakma amit nem igazán lehet dilettáns módon végezni, mert ez mások életébe is kerülhet. Nemzetköziben, ha van tapasztalatod egy normális cégnél közel egymillió forint körül tudsz keresni.


Esetleg, ha nem ismernéd ajánlom figyelmedbe St22Lacika youtube videós oldalát és könyvét. Én bár nem vagyok kamionos, de követem a csatornáját, mert sok tanulságot és hasznos információt lehet tőle tanulni. Némely videói pont erről szólnak, hogy mik a nemzetközi kamionozás előnyei és mik a nemzetközi kamionozás hátrányai stb.

2018. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jogsid van rá?
2018. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hamarosan lesz.
2018. okt. 16. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag megéri, de tudd, hogy nem adják ingyen, valmint azzal is légy tisztában, hogy a bejelentett béred nagyon sok helyen a minimálbér lesz, a többi csak adható!
2018. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Moon_Walker ***** válasza:
szerintem olyan viszonylatban éri meg, ahol nem kell a fél életedet sorban állással tölteni... EU-ban magyarán...
2018. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
62%

A "megéri-e" tipusú kérdést általában nagyon fiatalok szokták feltenni.Ez nagyon egyénfüggő. Nulla tapasztalattal nem lehetsz nemzetközi kamionos.Az előttem szóló egyik kommentben milliós fizuról beszél valaki, csak azt nem írta meg hogy ezt az összeget 2, vagy 3 hónap alatt lehet-e megkeresni, különösen kezdőként. A kamionosélet egy csomó negatív és pozitív dolgot rejt. Pár példa mindkettőre(a teljesség igénye nélkül)

pozitív: viszonylag jó fizetés, általában korszerű járművek, nem kell lapátolni :)

Negatívak: a barátnőt/ felséget 2-3-4-5 hetente simogathatod meg ( de ne aggódj, megteszi helyetted a postás) Magadnak főzöl, vagy eszed a mekis vackot. A hiedelmekkel ellentétben nem látsz világot!Legfeljebb csak az unalmas autópályákat és koszos külvárosi depókat.

2018. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És kb. mennyit kell ahhoz hajtani, hogy tudjon az ember venni egy házat? Nincsenek hatalmas igényeim, nem iszom, nem dohányzom.
2018. okt. 20. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is kamionozott. Pihenőidejében, alvás közben ellopták a pótkerekét. A főnök kifizettette vele. Másik esetben Ukrajnában járt, alvás közben kilopták a tankból a gázolajat. Ott jóval olcsóbb az üzemanyag, a főnök az itteni árat vonta le a fizetéséből. Ez 400.000 Ft volt. Minimál bérrel volt bejelentve néhány napra a fuvar kezdetére, 2 hét múlva, mikor hazajött, majd új útra indult, új szerződést kötött vele 2-3 napra. ..... Három hónap alatt nem jött össze neki 3 hétnyi munkaviszony. Tehát becsületes munkáltatót kell találni. Ígérnek hatalmas fizetést, mire kézhez kapod, már nem is olyan vonzó.
2018. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!