Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha azt mondják multicégnél,...

Ha azt mondják multicégnél, hogy nem készült még el a munkaszerződésem, de be vagyok jelentve, és így dolgozom már egy hete, szerződés aláírása nélkül, az jogilag mi? Törvényes?

Figyelt kérdés
És ha mondjuk próbaidő alatt kirúgnának, azt hogy teszik meg, ha még szerződésem sincs?

2018. okt. 16. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Jogilag te nem dolgozol
2018. okt. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jogilag nem dolgozol. Azaz feketen alkalmaznak. Bejelentheted a munkaugyi birosagon a ceget. Kedzits a sziturol irasos bizonyitekot.
2018. okt. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Munkaszerződést szóban is lehet kötni, és utólag sem kötelező írásba foglalni, csak célszerű.

Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat, ehhez se nagyon szükséges a szerződés írott változata.

Amúgy én is egy hete dolgozom, tegnap kaptam meg a szerződést, de előtte már voltam dokinál és volt tb-m, be voltam jelentve.

2018. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ne! Munkaszerződés, szóban? Ilyet még nem hallottam :D
2018. okt. 17. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:

1. es 2. hulyeseget mond, a 3.-nak igaza van, siman lehet szobeli szerzodest is kotni, nyilvan nem erdemes hosszutavra.

Azt, hogy be vagy-e jelentve, meg tudod nezni az ugyfelkapun, ha ott be vagy, akkor mar hivatalos. Amugy probaido alatt is ki tudnak rugni irasos vagy szobeli szerzodessel is, ebben nincs kulonbseg.

Amugy kb 10 munkanap mulva honapzaras, hipphopp kiderul, hogy az anyagiak is rendben vannak-e elszamolva.

Gondolom az allasajanlatrol kaptal szerzodestervezetet mailben, ugye? (Hisz az alapjan fogadtad el.) Ha gond is lenne, az mar eleg a hivatalos bejelentessel egyutt a birosag elott a velelmezeshez, ugyhogy nem aggodnek.


Egy 20 fos IT csapatot vezetek, nalunk is elofordult, hogy a CEO harom honapig nem irta ala a szerzodest, azobeli megallapodas volt, mondtam a fejlesztonek, hogy nezze meg nyugodtan a bejelentest a neten, ott a berpapir, ott a havi atutalas. Olyan jol mukodott, hogy amikor 4 ev mulva elment, akkor derult ki, hogy bar mar alairva volt a szerzodese, de o sose kapott peldanyt, nem is tudta, hogy nincs, es ez igy tokeletesen jo volt, ugyanis a szerzodes csak leirja a jogokat es kotelessegeket, amik amugyis vannak, es mi sosem egy papir miatt tartottuk be a torvenyes utat, hanem mert igy korrekt mindenkinek. :)

Mas kerdes, hogy ez csak egy bizonyos ceges kultura folott ervenyesul. Multis iroda munkanal (leszamitva ilyen ugynokos alja-melokat) az ember azert bizhat ebben. Magyar kkv-knal nem kavasolnam azert. :)

2018. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szóban kötött szerződés is jogilag érvényes. A baj vele csak az, hogy jogvita esetén nehezen bizonyítható, hogy a két fél miben állapodott meg.


Mivel az MT a munkáltatónak teszi kötelezővé a szerződés írásba foglalását, ezért a dolgozót hátrány nem érheti azért, mert nincs írott szerződése.

Viszont a dolgozó a munkába állását követő 30 napon belül arra hivatkozva, hogy nincs írott szerződés, azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyát. Természetesen ezt írásban kell megtenni, igazolva a felmondás átvételének dátumát. Így nincs következménye a dolgozóra nézve.


Ha tényleg be vagy jelentve, kapsz havonta bérlapot, netalántán utalással fizetnek, és nem akarsz elmenni a cégtől, akkor nem annyira lényeges, hogy aláírtad már a szerződést, vagy sem. Valószínűleg semmi szabálytalanság nincs a foglalkoztatásodban, csak kicsit lassú a cégnél a "papírmunka".

2018. okt. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na akkor elseje körül kiderül, köszönöm a válaszokat! :)
2018. okt. 19. 10:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Láttam már ilyet és velem is történt. Természetesen ilyenkor belépéskor minden dokumentumot kitöltöttem (belépőkártya, biztosítás, adatok az utaláshoz, stb. stb.) és kaptam saját példányt a szerződésből, de az igazgató/ügyvezető volt hogy csak hetek múlva írta alá, mert mondjuk épp szabin volt vagy nem figyelte hogy ott van.

Jövő héten megkérdezheted hogy kinek az aláírására vár, visszajönnek-e ebben a hónapban vagy majd csak novemberben.

2018. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ahan, ma megkérdeztem, és azt mondták, az igazgató nem írta még alá, azért nem kaptam meg, utána írhatom alá miután ő is megtette.
2018. okt. 19. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!