Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy működik a diákmunka?

Hogy működik a diákmunka?

Figyelt kérdés
A jelentkezés menetére, magára a diákmunkára, a fizetés mértékére, a tapasztalatokra és a munka megbízhatóságára lennék kíváncsi. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

2018. okt. 20. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelentkezel a hirdetésre vagy bemész az irodába érdeklődni. Ott ha van munka és téged választanak írnak szerződést és elmondják a tudni valókat. munka fajtája, fizetése, megbízhatósága, ezekre nincs bevett sablon, mindenhol más.
2018. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Bemész a diákszövetkezethez, regisztrálsz, beadod a megfelelő papírokat (jogviszony, tüdőszűrő, egészségügyi kiskönyv). Utána elméletileg hívnak, gyakorlatilag ez csak akkor történik meg ha épp nincs bejáratott diák az adott munkára, szóval járj utána személyesen és kérdezz a munkákról, szólj időben. Többszöröse az esélye annak hogy behívnak ha már személyesen is voltál bent. Fizetés az átlag munkáknál a minimál órabér + ha éjszakai akkor a pótlék, irodás vagy egyes alkalmi munkánál kicsit több de oda úgyis azok jutnak be akik már rég ott vannak. Az hogy mennyire korrektek, az a szövetkezettől függ, nekem volt ahol úgy kellett kipréselnem belőlük a fizetésemet, volt ahol random helyekre küldtek és az adott hely nem is kért diákot, de több helyen teljesen korrektül fizettek meg minden. Ezt ki kell tapasztalni és azonnal reklamálni ha valami nem oké, ha pedig több probléma van akkor lépni másik helyre. Plusz jótanács, a szövetkezeteknél általános hogy azokat hívják többször akik többet járnak dolgozni, emiatt az első 1-2 munkát el kell fogadni, bármikor és bárhova is hívnak. Ha valakit felhívnak és 2-3 alkalommal is azt mondja hogy jaj most nem meg jaj oda nem jó akkor többet nem hívják, tapasztalat. 8 évet húztam le diákmelóban.
2018. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pofára, mint mindenhol. Gimis érettségi után, egyetem előtti nyáron jelentkeztem egy diákmunka szövetkezetnél. Beadtam mindent. 4 nyelven beszélek folyékonyan, sehova nem közvetítettek ki és nem hívtak be.
2018. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!