Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek büntetett előélet...

Ha valakinek büntetett előéletűek a SZÜLEI akkor lehet rendőr?

Figyelt kérdés

Szóval ettől függetlenül még lehet rendőr valaki ha neki nincsen büntetett előélete csak a szüleinek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#rendőr #munkahely #büntetettelőélet
2018. okt. 21. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne lehetne? Nem a középkorban élünk, hogy a felmenőid társadalmi/etnikai/akármilyen hovatartozása határozza meg, mi lehet belőled meg mi nem.
2018. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát azért kérdeztem mert hallottam már olyanról hogy valakit azért nem vették fel a rendészeti szakgimnáziumba mert az apja büntetett előéletű volt. Bár ő nála azt hiszem az volt a baj, hogy közel állt az apjához.
2018. okt. 21. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem, mert nemzetbiztonsági átvilágításon azonnal kiderül.
2018. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem az a cél hogy ne derüljön ki. Kiderülhet, csak éppen az a kérdés, hogy attól még az adott személynek is szopnia kell-e ez miatt.
2018. okt. 21. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet. A férjem rendőr volt, és ő mesélte, hogy amikor jelentkezett a családi hátterét is átnézték, sőt az én családom hátterét is. Volt olyan akit azért nem vettek fel, mert a testvére csalás miatt büntetett előéletű volt.
2018. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez visszafele is így működik. Nem lehet maffiatag az, akinek rendőr van a családjában. :)
2018. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A BÜNTETETT ELŐÉLET csak egy ideig fenn álló állapot. Börtönbüntetés esetén az büntetés végrehajtása alatti idő + x év. Felfüggesztett esetén az az idő amíg tart a próbaidő. Utána ebből a nyilvántartásból törlésre kerül és újra büntetlen előéletű lesz vki.


A rendőrség esetleg az adatbázisukból tud rákeresni, mert a bíróságon meg a rendőrségen jóval hosszabb ideig benne marad mindenki a rendszerben.

2018. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!