Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyeteken Ti csináltok...

Munkahelyeteken Ti csináltok Mikulás húzást (vagyis Karácsonyi húzásokat, csak december 6-i ajándékozással) ( Többi ezzel kapcsolatos kérdés lejjebb)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy okóber 22-e van és még messze a karácsony :D


1. Ha nem december 6-án, akkor mikor ajándékoztok?

2. Van valami ünnepség az ajándékozásra vagy munka közben odaadjátok gyorsan a húzottnak a meglepiját:

3. Mikor ejtitek meg a HÚZÁSOKAT? (30 nappal ajándékozás előtt vagy nem telik el nagy idő a húzás és az ajándékozás között, max 1 hét)?

4. Mik az anyagi keretek?

5. Van valami szabály?



2018. okt. 22. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz ötlet, mondjuk egyéni vállalkozó vagyok, úgyhogy nem fogok meglepődni rajta, mit kapok XD
2018. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktunk. Középiskolába volt divat, de már akkor is volt aki elsumákolta. Igy elég xar volt h valaki kapott, valaki meg nem...

Munkahelyen akikkel szorosabb a kapcsolat, szülinapra, névnapra veszünk ketten-hárman neki valamit, ünnepeltek pedig hoznak süteményt vagy vmit amit körbekínálnak amikor fel vannak köszöntve.

2018. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Èn is elég gyerekesnek tartom ezt.

De ahol sok nö, jól össze szokva dolgozik, eltudom képzelni.


Èn azt mondom, hogy vagy az anyagi maximumot vagy a témát kellene megszabni.

Ebben lehet pl, hogy csak kézzel készített dolog lehet(ez lehet venni vagy saját maga készíteni).

Vagy csak olyan amit meglehet enni vagy inni. Ilyenkor lehet az illetö süt kekszeket, vagy vesz egy doboz teat, vagy egy üveg forralt bor, vagy egy doboz csoki...


A másik szerintem szuper dolog, ha mindenki leírja, hogy mit szeretne név nélkül és ezt huzzátok ki, majd ajándékozáskor aki adja ki kell találnia kijé is lehetett a vágy.

Ezen belül lehet pl egy fix összeget meg határozni, pl 3000Ft-ig.

Vagy ami még viccesebb, ha az emberek nagy vágyakat írnak le, és abban a témakörben kap az illetö 3000Ft-ig valamit.

Pl.: az én nagy vágyam, hogy eljussak a Maldív szigetekre. Erre az ajándékot vevö vesz egy képet halakkal, vagy süt pálmafás sütiket...

Vagy nagyon szeretem Leonardo DiCapriot: erre megveszik neki a Titanikot, kap egy képet Leonardoról, kap egy repülös kulcstartót...

Vagy is a vágy, vagy amit a másik szeret azzal kapcsolatos dolog lesz teljesítve.


Ami szerintem a legrosszabb, ha mindenki húz és dugiba valahol oda adja... Mi értelme lenne ennek? Sajna az ilyen húzásoknak sokszor az a vége, hogy az ember olyat kap amihez semmi köze, mert az ajándékozo a maga vágyait rakja bele az ajándékba.

Talán azért is jó, ha nem nevet, hanem vágyat/érdeklödési kört húztok...

2018. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs messze a karácsony! tesóméknak (nem tudom mikor húzták), az volt a szabály, h ne édesség legyen, próbáljanak valami személyre szólót. 3000Ft volt az anyagi megkötés. (ő tök jót kapott, olyan fali órát, amiben matematikai képletek mutatják a számokat).
2018. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(tesóm a Morgan Stanley -nél van, ott ilyen az ajándékozás)
2018. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
(a tesóm férfi, és sok férfi van ahol dolgozik). Sztem ilyenek miatt is jó egy munkahelyen dolgozni, hogy sok ilyen apróság van. Színvonalasabb helyeken sokkal hamarabb lesz ilyesmi sztem.
2018. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Én a munkahelyemen max lehánynám a kollegáimat ez az össz amit kaphatnak tőlem.

Kivéve a főnök. Őt nem hánynám le, ő rászogált a kisbaltára a fejbe.


Kb ezt gondolom a munkahelyemről.

2018. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerencsére eddig nem volt ilyen,kicsit reménykedem benne,hogy a szülinapok ünneplése is megszűnik.
2018. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
20 éve melózok soha sehol nem láttam hogy szülinapot ünnepelnének egy melóhelyen. Soha sehol.
2018. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!