Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen nehéz munkát...

Miért ilyen nehéz munkát találni Borsodban?

Figyelt kérdés

Régen sosem értettem, hogy az ember miért akar külföldön dolgozni, ezzel itthagyva a családját és barátait. Azt hiszem lassan megértem. Már 5 hónapja keresek munkát, vagy 100 helyre beadtam a jelentkezést, telefonon hívtam őket, e-mailt írtam. És 5 hónap alatt semmi!

Nem vagyok buta. Egyszerű 21 éves pályakezdő, aki érettségi után 2 szakmát is tanult pénzügyi téren. Mégsem lehet sehol sem elhelyezkedni, mert túl fiatal, pályakezdő, nincs jogosítvány, felsőfokú angol.

Kérdem én. Mit várnak el egy 21 éves embertől? Ha senki sehol nem biztosít munkát hogy legyen tapasztalatunk? Ha nincs munkánk (és anyuci/apuci nem tudja finanszírozni), hogy legyen pénzünk jogosítványra?

Kérdem én, mit várnak el tőlünk?

Régen nem értettem, miért mennek ki külföldre. Én sem szeretnék, nem is tervezem. De itt Magyarországon, főleg itt Borsod megyében hogy lehetséges, hogy egy pályakezdő egyszerűen nem tud elindulni az életben?

Sajnos ez nem egyedi eset, hisz volt osztálytársaimmal, okj-ról, gimnáziumból szoktam beszélgetni, és több, mint a háromnegyedünknek nincs munkája.

Magyarországon így mégis hogy érjünk el bármit?



2018. okt. 23. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha Budapesten próbálkoznál, majd, ha már összeszedtél valamennyi pénzt és tapasztalatot, akkor mennél vissza Borsodba? Vagy borsodi nagyvárosban, ha eddig nem ott próbálkoztál.

Én úgy látom, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, nem szabad attól várni a megváltást, vagy azután sóvárogni.


Egyébként kicsit én is kétségbe vagyok esve, pedig nekem egyetemi diplomám lesz.

2018. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Engem tavaly vettek fel egy helyre, több mint egy éve vagyok ott.


Előtte 2016-ban szűnt meg a melóhelyem.


1 évig kerestem állást, jártam cégekhez, kb. 200.000 levelet küldtem el, volt ahova 5-ször adtam be jelentkezést.


Végül felvettek ide, de kb. minden nap ki akarnak rúgni.


:D de komolyan.

2018. okt. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szabolcsban sem jobb a helyzet. Sőt.. pedig a megyeszékhelyen lakok. Én egyetemet végeztem, van jogsim is, de annyira kevés a munkalehetőség, hogy lassan én is esélytelennek érzem itt a dolgot. Facebookon benne vagyok egy álláskeresős csoportban és írta ott az egyik munkáltató, hogy az általa meghirdetett állásra 120 db önéletrajzot kapott néhány nap alatt,úgyhogy nem lepődnék meg ha ennyi jelentkezést végig sem néznek... :/ Napi szinten nézem az állásokat, ahova megfelelek oda küldök önéletrajzot, ugyanúgy semmi visszajelzés. Munkaügyiben is regisztrálva vagyok, ott múltkor kiközvetítettek egy állásra, erre mikor felhívtam a munkahelyet, közölték velem, hogy már törölték azt az állást.. Be akart szervezni szeptemberben egy ismerős a fundamentához, de az meg jutalékos rendszerben ment volna. Én most csinálok még egy nyelvvizsgát,de szerintem a költözés lesz a megoldás majd. Csak ahhoz kéne pénz. Már dolgoztam egyetem óta néhány helyen, van egy kevés megtakarításom,csak nem sokra lenne elég. Meg alkalmi munka szokott lenni az egyik ismerősömnél irodán de bejelentett kéne nyilván. Fél éve vagyok itthon én is. Lelkileg iszonyú megterhelő, gyakran gyomorgörcsöm van, de bízok benne hogy ha próbálkozok egyszer csak összejön valami.

24N

2018. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy ismerős nélkül nehéz.

Én is borsodi vagyok, szal tudom hogy megy ez.

Én felköltöztem Pestre.

Itt van annyi munkahely, mint a szemét.

2018. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, ez van, az ország azon része le van maradva, sajnos.

Ezen az oldalon sokszor lehet olvasni, hogy Sopronban van bőven munkalehetőség. Vagy Pesten is akár. Költözz fel valahogy, akár úgy is, hogy egy közös szobában leszel valakivel az elején. Aztán ha már összeszedted kicsit magad anyagilag, bérelhetsz külön szobát. Aztán majd alakul valahogy az életed. Én azt mondom ne vesd el a külföldi munka lehetőségét, mert ott több pénzt tudnál félretenni. Nyilván ahhoz is kell pénz, hogy kijuss, ezért is kell elkezdeni először a munkakeresést Pesten vagy Sopronban. Majd ha már eljössz Borsodból úgyis alakul az életed. Annál rosszabb, mint most úgysem lesz. Ettől csak jobb lehet.

2018. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az pedig sose tartson vissza, hogy jaj, a barátok, ott kell hagyni őket. Még a családot megértem.

Szerintem új barátokat a legkönnyebb találni. A legtöbb barátság pedig úgyis lazul, ahogy az emberek párra lelnek, családot alapítanak, már nem sok idejük lesz a régi barátokra onnantól kezdve.

2018. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazából épp ez az. Nekem már van páron, és nem szeretnék tőle ennyire távolra menni évekre.
2018. okt. 23. 17:23
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Boschba fvesznek mindenkit rabszolga pozícióba.
2018. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is pályakezdő vagyok, csak sajnos közben már 23 éves lettem.


1,5 éve vagyok munkanélküli.


Én feladtam.

2018. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a párod is menne veled. Ha pedig mégsem, döntsd el mi a fontosabb. Önálló egzisztencia, ami nemigen fog menni Borsodban a jelek szerint, vagy a barátnő? (Feltételezem neki van lakás, egyebek, ezért nincs benne motiváció a több pénzre, vagy annyira jól keres) Ha netán a barátnőnek megvannak a szükséges alapok, pl. lakás, akkor kérd meg a kezét, házasodjatok össze minél hamarabb, legyen gyereketek, és akkor te is részesülsz minden jóból, amiből ő. Az ő révén lesz hol laknod, stb.

De ha erre nem hajlandó, házasság, gyerek, akkor inkább ints búcsút neki.

2018. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!