Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológusként sok pénzt...

Pszichológusként sok pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Elég vacak anyagi helyzetben élünk, és elegem van a szűkölködésből. Elhatároztam, hogy olyan munkát szeretnék majd (most állok pályaválasztás előtt, 18/L), amivel jól fogok keresni.

Érdekel a pszichológia, az emberi lélektan. A tanulmányi átlagom kitűnő és jeles között ingadozott a gimi alatt (1-2 négyes max.), erős gimnáziumban töltöm az utolsó évemet.

Aki bejárta már ezt az utat, levezetné nekem, hogyan érhetném el a célom? Mire érdemes specializálódni? Mikor indíthatok leghamarabb magánpraxist, ahol jól tudnék keresni? Vagy milyen más lehetőségeim vannak?

A tudásom azért hiányos még a témakörben, mert nemrég döntöttem a másik egyetem/másik szak tekintetében. Rájöttem, hogy az első gondolatom (turizmus) nem rejtett volna magában annyi potenciált, mint a pszichológia. Így még csak most puhatolózom a lehetőségeimről.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 23. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Inkább ne menj emberek közelébe pszichológusként, ha csak a pénzt látod másokban. Kíméld meg a beteg lelküket magadtól!
2018. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én ebben a szakmában nem azt látom, hogy másokból hogy lehetne pénzt kihúzni. Hanem azt, hogy látom, hogy a szüleim tisztességes, de egyszerű munkákkal beérték, jut arra, amire muszáj, de azon túl nem költekezünk, és elegem van a szűkölködésből. Meg azt látom, hogy a legjobb barátnőm (25/N) nyelvtanárként dolgozik, 2E Ft az órabére, a pszichológusnak, akihez meg jár, annak pedig 8E.

Nem értem, miért baj az, hogy olyan munkát szeretnék később végezni, ami mellett nem kell hó végén számolgatni és ami mellett tudok utazgatni, évente nyaralni.

Mindemellett pedig ÉRDEKEL az emberi viselkedéstan. Szívesen dolgoznék emberekkel, szívesen segítenék a problémáik megoldásában szakemberként. Ha azért szr ember vagyok, mert mindemellett jól is szeretnék keresni... akkor nyugodtan könyvelj el szr embernek, #1.

2018. okt. 23. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos, jól kereső állást szeretnél, akkor én nem a pszichológiát céloznám meg a helyedben. Egyrészt azért nem, mert ahhoz, hogy magánpraxist nyiss, szükséged van a megfelelő mennyiségű gazdasági és társadalmi tőkére is, amiért keményen meg kell küzdened, másrészt meg hogy olyan jó pszichológus légy, hogy ez meg is érje, arra születned kell.

Az utóbbi tekintetében nem tudok ismeretlenül nyilatkozni rólad, azonban sok ismerősöm volt, aki pszichológus akart lenni, nagyon népszerű ez a szak a lányok körében, azonban útközben rájöttek, hogy ez mégsem nekik való, mivel nem elég önmagában a segítő szándék, szükség van hozzá kiemelkedő empátiára, hogy beleláss az emberekbe, és felismerd a félelmeiket, vágyaikat, és megfelelően tudj velük kommunikálni, hogy megnyisd őket, ami nem egyszerű feladat, és nem hajtható végre metodikusan.

Szóval nagyon sok követelménynek meg kell felelned, hogy elérd ezt, ugyan nem lehetetlen, azonban nem egy biztos, könnyű út a jóléthez, rengeteg áldozatot kell érte hozni. Én nem lebeszélni szeretnélek, hanem csak azt, hogy mérlegelj alaposan, hogy megéri-e ez neked, és hogy tényleg erre születtél-e. Úgy érzed, hogy például el tudnád érni az érettségin is azt az óriási pontszámot, ami ahhoz kell, hogy felvegyenek az államilag támogatott képzésre?

2018. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Ezért utálom a pszichológusokat, mint amilyen te vagy.


Már nem egytől hallottam, hogy csak azért megy oda, mert a "hülyékben jó pénz van".


Amúgy meg menj nyugodtan, nem te leszel az első pályatévesztő köztük.

2018. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Menj akkor IT területre, ha sok pénzt akarsz, én azzal a lendülettel ott hagynám a pszichológusom, ha megtudnám, hogy azért tanulta ezt alapvetően, mert sok pénzt lát benne.

Keressen vele sok pénzt, bánom is én, de az elsődleges motivációja az emberi lélek és elme gyógyítása legyen, örömmel megfizetem, ha valóban olyan jó szakember.

2018. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak a Facebook-on pszichológusoknak "Fan" oldalai. Én írnék személyesen nekik.


Én annyit tudok ajánlani, hogy pszichológus ha szeretnél lenni, ahhoz érdemes komolynak, határozottnak lenned - nem jó, ha lelkileg instabil vagy, érzékeny. Egy ismerősöm az egyetemen pszichológusnak tanult és ő mesélte, hogy ezt kihangsúlyozták az elején és a társai mind ilyen karót nyelt alakok.


De az értelmes, részletes válaszokat, hogy hogy néz kia pszichológussá érés leginkább az válaszolhatja meg, aki már végigjárta az utat; szóval Facebook rajongói oldalakon át privát üzenetben próbálj meg néhány jelenlegi pszichológust erről kérdezni 8lehetpőleg fiatalabakat és ne matuzsálemeket :D )

2018. okt. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Off; én amúgy biztos nem lennék pszichológus - engem is érdekelt anno az emberi lélektan és jó tanácsokat tudtam adni, illetve remek hallgatóság voltam, de azt is figyelembe kellett vennem, hogy amint elkezdem ezt a munkát végezni, onnantól munkaidőm során végig az emberek gondjaival kell foglalkoznom, ami alapjáraton megterhelő - és elég csak egy figyelmetlen megjegyzés vagy egy rossz nap, egy rossz tekintet és még mélyebbre lökhetem őket, ha annyira instabil az állapotuk.


Ismertem egy pszichiátert, aki sok év munka után kb minden nap úgy nézett ki mint aki épp kínzásról jött.


Szóval én nem bírnék olyan munkát végezni, ami kiszipolyoz, mert folyamatosan negatívat kapok mások rossz lelkiállapotából és tízszeresen kéne fogyelnem minden szavamra vagy mozzanatomra.


Szóval minden elismerésem a pszichológusoknak, akik bírják ezt végezni.

2018. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Lehet, hogy 8000et kér a barátnőd pszichológusa óránként, csak ebből vond le, hogy (jó esetben) ebböl a pénzből meg kifizeti az adót, ami nem kevés, kifizeti a helység berleti díját, a rezsijet (ami,ha nem egy lepukkant helyröl van szó, szintén elég sok) aztán lehet, hogy van egy asszisztense, aki felveszi a telefont,amíg ő a pácienssel van, az ő fizetését is vond le.

És évek, mire kialakul egy akkora kör, amiből meg élni.

2018. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!