Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki keveset keres,...

Ha valaki keveset keres, akkor miért az egyént kell hibáztatni miért nem a rendszert, nem szeretnétek széles középosztályt?

Figyelt kérdés

Azért írtam a párkapcsolati témában, mert azt látom, hogy az anyagiak megmérgezik a jól működő kapcsolatokat. Viszont miért abba kell belerúgni aki keveset keres miért nem a rendszert hibáztatják?

Szerintem legbelül mindenki arra vágyik, hogy hasonló életszinvonal legyen, mint északon ahol nincsenek szakadéknyi különbségek, mint nálunk.

Első lépés szerintem az lenne, hogy a másikra ne mondjunk olyanokat, hogy miért nem tanult többet és miért nem volt ambiciozusabb, hanem tenni azért, hogy jobb élhetőbb, egyenlőbb rendszerben éljünk.


2018. okt. 25. 17:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%
Mert egy csomo lusta is dolgozni es egyszerubb a rendszert hibaztatni mint tenni ellene!
2018. okt. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha valakinek van egy kedvenc-álom szakmája ami egy hónapban 120eFt fizetést hoz, de a családjának többre van szüksége, vagy illő, hogy a családi kasszához többel járuljon hozzá, akkor emelje meg a fenekét, mondjon le az álom munkájáról, kapja össze magát, dolgozzon, amíg szükséges. Aztán majd ha elérte az a családja ami kell egy normális alapszinthez, akkor mehet vissza. De addig nem, amíg más emberek szükséget látnak.
2018. okt. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%
1 Így van. Kivételt képez a 45 éven felüliek, mert nekik az elhelyezkedési esélyük manapság egyenlő a nullával. De a többieknél abszolút igazad van.
2018. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Én a keveset keresők azon részhalmazát hibáztatom csak, akik a lustaságuk miatt keresnek keveset (pl lusták voltak leérettségizni es most feketén dolgoznak, vagy kibuktak az egyetemről mert bulikáztak pedog a szüleik támogatták őket stb.).
2018. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Szóval ne a rendszert szídjad, hanem ha a közszférába 2 diplomával csak max.120-140-et keresel nőként, akkor állj fel a közszférából, és emeld meg a popsid, és keress olyan munkát amit megfizetnek.És ott hasznosítsd azt amit itt elsajátítottál.
2018. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, jó eredménnnyel, jogikaron, jogászként végzett lány egy ügyvédi irodában kezdőként alig kapott 100 eFt-ot egy hónapban. És, nem derogált neki felállni, és elmenni fuvarszervezőnek multihoz netto 3-400 eFt-ért.

Pedig az álma volt. és hiszem azt, hogy még vissza fog térni abba a munkakörbe amit ő szeret..


Jól ismerem egyébként az illetőt.Huszonéves.


Akkor?

2018. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
Nekem csak egy diplomám van de az első fizetésem nettó 320 eft. Jól kell választani.
2018. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Akkor kezdheted felsorolni hogy TE ugyan mit tettél egy jobb, élhetőbb, egyenlőbb rendszerért! Jaaa hogy tanulni derogált és mással akarod kikapartatni a gesztenyét...vam ilyen ismerősöm Ő "őrködik" (legjobb a monitornézegető ott még csak fel sem kell állni) és sír hogy kevés a lóvé meg hogy mennyire kihasználja a főnöke. Lett volna mel, DUPLA ANNYIÉRT egy raktárban kellett volna pakolászni. "Juj az nem jó, a kollegák szerint az női munka!" Erre most mit lehet mondani?
2018. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

A lányokat is ez kényszeríti rá arra, hogy prostinak álljanak. Heti 20 órás diákmunkával, úgy, hogy beszélek több nyelven, keresek a legjobb hónapban összevissz 80 ezret. A belvárosi albérletem 70 ezer. Magyarul ha szüleim nem adnak pénzt, akkor nem tudnék megélni. Na és ilyen esetben nagyon csábító dologgá tud válni a könnyen szerezhető pénz...igen, ha mindenki jól meg lenne fizetve, mint nyugaton, nyilván kevesebb problémánk lenne. Gondolom nem véletlen az összefüggés a szegény országok és az azzal arányosan magas prostitúció/bűnözés között sem.


Persze mondják, hogy tanulj és teremtsd meg a szerencséd, ez is igaz, így is meg lehet gazdagodni, csak ez Magyarországon mondjuk a harmincas éveidre várható, előbb nem nagyon.

2018. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Pumukli alfahím válasza:
Mert nem a rendszer a hibás,hanem az egyén.Szerintem minden embernek megvan a lehetősége a továbbképzésre,már aki nem szarja el a pénzét.Élni kell a lehetőségel,bármely korban meglehet tanulni egy szakmát,ismerek olyant aki 40 évesen lett kamionsöfőr,most Európát járja és jól keres.Ismerek olyant akinek több lehetősége lett volna,de nem élt vele,nem gondolt a jövőjére.A te sorsodért,te vagy a felelős.Olyan is van hogy akarsz valamit,de nem jön össze,ilyenkor tovább kell lépni,keresni az újat.Nekem is van ismerősöm aki gazdag szeretne lenni,csak úgy,a semmiből.Ilyen nincs,mindenki tett valamit a boldogulásért.Szerintem egy informatikusnak,egy jó szakembernek,símán összejön a nyugati fizetés.Mindig később érik be az a bizonyos gyümölcs.
2018. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!