Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A felnőtt élet küszöbén...

Shaggy95 kérdése:

A felnőtt élet küszöbén éreztetek ilyet? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A nyáron egy szigeten dolgoztam az USA-ban, egy nagy szálloda konyháján mosogattam. Eddigi életem legnagyszerűbb 3 hónapja volt, rengeteg nevetéssel, baráttal, élménnyel, nyári szerelemmel.

Gazdasági alapszakon tanulok, már majdnem leabszolváltam, és szeptembertől vagyok gyakornok egy könyvvizsgáló multinál. Korábban voltam Amerikában dolgozni egy nyarat, így gondoltam, hogy nehezen fogom most is a helyem találni kissé. Vissza is rázódtam idővel, inkább az emberek mentalitása volt fura, hogy azzal viccelődtek, a szombat-vasárnap még két olyan nap, amit munkával lehet tölteni... Elég későn jöttem rá, hogy nem ez az én utam, a végzés után szeretnék hajópincér lenni. Persze néhány évig csak, utána más terület hátha jobban megtetszene, a könyvvizsgálat csak egy szelete a palettának. Néha megfordul a fejemben, hogy otthagyom a képzést, de 23 évesen ott maradnék egy érettségivel, és már 80%-nál oostobaság lenne. A nyár után azt látom, hogy sokan excel táblázatokat csinál, hétvégén e-tréningeket tölt, és csak a munkáról beszél. Olyan rövid az élet, csak én érzem azt, hogy lehetne ennél "romantikusabb" az élet? A család egy része lefitymálja a hajós munka tervét, mert "minek tanultál , ha ezt fogod csinálni?" Meg is értem őket, de miért gondolja mindenki, hogy a legkirályabb dolog az, ha egy irodában vagy egész nap, és idővel fentebb és fentebb juthatsz? Ha valaki nem a jegyei szerint indokolt életpályát futja be, akkor már vesztesnek könyvelik el és lesajnálják. A nyáron esténként a víz hullámzását hallgatva gondolkodtam el, hogy mennyire király, hogy ott lehetek, nem kell riportokat csinálnom, csak szimplán élek és jól érzem magam. :)Ti is éreztétek ezt, hogy lehetne sokkal egyszerűbben is élni, ahelyett, amit a volt tanárok/rokonok mondanak? És tényleg érhető amit mondanak, hogy diplomával könnyebb életed lesz nagy valószínűséggel, de hol marad az életből a regényekben lévő szabadság, romantika és harmónia aminek a szele most nyáron megvágott? Az excel-táblázatos közeg nem tűri meg az ilyen embereket, nem? A család lefiytmálásást a tervemről illetően mit gondoltok? Szívesen csinálnám, hiába mondják, hogy "elbasztál unokám 3-4 évet".



2018. okt. 25. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig érzek hasonlókat, pedig idősebb vagyok nálad. Hajón dolgozni nagyon kemény, van, hogy 24 órát kell lehúznod egybe és utána csak néhány órát pihenhetsz! Egyébként úgy gondolom jó élettapasztalat és nem utolsó sorban jól is fizet (bár az alapszakmád is). Ha van hozzá kedved vágj bele és majd meglátod! 1 év nem a világ vége! Most kell kipróbálnod magad több területen, nem akkor amikor már komoly kapcsolatod lesz vagy gyereket szeretnél! A családdal pedig nem foglalkozz, ők még egészen másképp gondolkoznak! Felnőtt vagy és a saját álmaidnak kell élned, nem nekik megfelelned!
2018. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Éreztem, de már nem érzem. Fiatalon buli fiatalokkal együtt élni, szórakozni, dolgozni, mégha nem is nagy karrierről van szó. Énis ilyen voltam. Minden nyarat máshol töltöttem, más melóval és imádtam. Ma már kicsit idősebb vagyok, kevésbé szeretek alkalmazkodni és jobban szeretem a saját utamat járni. Szeretem a szakmámat, de sokat utazunk. Nyáron két hétre megyünk nyaralni, hogy tényleg igazi kikapcsolódás legyen és évközben is többször elutazunk több napokra.

Nem érzem úgy, hogy ez lekorlátozna, sőt. Engem megnyugtat, hogy megadott munkaidőben dolgozom, ami után enyém az este, a hétvége.

Vannak ismerőseim, akik hajón dolgoznak, a történeteik alapján kevés ennél keményebb meló van. A privát szférád egy ablak nélküli 4 nm-es kabin, amit jó esetben nem kell megosztanod senkivel. Akkor élhetsz, amikor a vendégek alszanak, alig van szabadidőd és akkor sem igen van mozgási tered. Számomra ez az életforma sokkal nyomasztóbb lenne, mint egy irodai munka, amin kívül azt csinálok amit akarok és ott ahol akarom.

Én azt mondom mostmár diplomázz le. Utána még mindig elmehetsz hajóra, de ha nem tetszik, akkor lesz egy B terved.

2018. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak nen egy big4nál dolgoztál kedves kérdező? :) én voltam náluk 1 évig főállásban, ott is hagytam, mert orrbaszájba exceleztünk és volt olyan időszak, mikor minden nap este 10re jártam haza. Na mondom én nem ezért tanultam, így inkább folytattam tanulmányaimat MSc szinten (számvitel szak). Meg kell mondjam én is vágyom a szabadságra, de úgy vagyok vele, hogy még 8 hónap és egy életre letudom a tanulást.


Azt mondom neked, hogy te is fejezd be az egyetemet először, mert hidd el, utána ha elmész hajóra dolgozni, de nem tetszik, még mindig elhelyezkedhetdsz avval a diplomával, amit most megszerzel. De saját tapasztalatból mondom, hogyha most nem tudod le, később már nagyon nehéz lesz újra visszaülni az iskolapadba, mert minél idősebb vagy, annál több téren kell megfelelni, na meg persze egyre inkább azt fogod érezni, hogy mi az istent csinálok egy egyetemen harminc iksz évesen... Én amiket MScn tanulok, az nagyon nehéz, de egy gramm felesleges infot nem tanítanak, és ezzel a tudással bárhol el lehet helyezkedni (arról nem is beszélve, hogy milyen jól fizet)


Én csak bátorítani tudlak arra, hogy még ezt a kis időt bírd ki, utána szabadon dönthetsz, és nem kell azon izgulnod, hogy ha nem jönne be a hajós munka, akkor mi lesz veled itthon, mert csak érettségid van. Sok sikert! :)

2018. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! : )

Igen, be szeretném fejezni, igazatok van! B terv nélkül maradni elég gáz lenne...

Big4-nál igen, áprilisig leszek itt.

Arra leszek kíváncsi, hogy majd változik-e ez a szemléletem idővel..

2018. okt. 27. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
3as vagyok, Big4nál 1 évnél tovább szerintem ne maradj (maximum ha nagyon jó a társaság), a sok monoton munka kiöli a lelkedet. Az egész arról szól, hogy frissdiplomás egyetemistákkal végeztetnek kulimunkát napi 24 órában, mert őket még meg lehet hülyiteni az ingyen iphone-val meg céges laptoppal (engem is beszivattak ezzel).
2018. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!