Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként (23 évesen)...

Pályakezdőként (23 évesen) már tartósan munkanélküli vagyok. Mit csináljak? Nem bírom már a vegetálást.

Figyelt kérdés

Érettségim van csak.


A környéken semmi munkát nem találok, vagy vissza se jeleznek. Már országosan is keresgélek, de még onnan se jeleztek vissza és tuti nem is fognak. Ez a tapasztalatom.


Szeretnék továbbtanulni, meg ez a célom. Csak még nem tudom mit, ezért akartam dolgozni, de nem jött össze.


Mit csináljak? Még gyárakba se vesznek fel, én meg már a végletekig elkeseredtem.


Milyen szakmát, egyetemi szakot lenne érdemes elvégeznem?


Műszaki beállítottságú nem vagyok, amolyan bölcsész vagyok, meg az irodalom ami érdekel.


Milyen OKJ-t lenne érdemes elvégezni, amivel lenne munkám? Normális munkám.



2018. okt. 26. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
felénk ukránok százait hozzák ,h végre legyen elég operátor. szerintem te is fogsz találni, ha elég mobilis vagy
2018. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pároméknál folyamatos felvétel van, mindig keresik az embert. Sőt a városban minden második gyárban munkaerőhiány van, a legtöbben akár hétfőn kezdhetnél. Merre laksz, kérdező? (megye is elég)
2018. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Zala.
2018. okt. 26. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

18 vagyok, idén érettségiztem, (még) nem jelentkeztem egyetemre és bár nem álommunkákat, de én is két hónap alatt találtam helyeket, ahova felvennének. Ötödikén kezdek is dolgozni az egyik helyen.


Biztos vagyok benne, hogy valami más megoldatlan problémád áll a sikertelenséged útjában. Munka van, ráadásul az utazás egy részét is kötelesek fizetni, szóval ez sem lehet akadály.

2018. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
23 évesen, öt évvel az érettségi után még mindig azt mondod, hogy az a célod, hogy továbbtanulj? Akkor mire vársz? Inkább tanulj bármit, mint semmit. Ha közben kapsz munkát, akkor majd folytatod munka mellett. Ha kiderül, hogy képtelen vagy végigcsinálni, akkor majd abbahagyod. De valamit csinálj, ne csak várd a sült galambot, hiszen így egyre inkább csak szenvedsz, mert haszontalannak látod az egész életedet. Valami tanfolyam simán beleférhet akkor is, ha közben találsz munkát. De pusztán csak egy érettségivel látod, hogy nem olyan egyszerű. Ennyi idő alatt már szerezhettél volna legalább valami középfokú szakképesítést, máris előrébb lennél. Kezdj bele valamibe végre. Ne sokat vacillálj, ha nem tudod, hogy mi akarsz lenni: kezdj el bármit, amire lehetőség adódik. Aki nem tudja, hogy mi legyen, ha nagy lesz, annak azért szokták javasolni, hogy kezdjen el dolgozni, hogy megtapasztaljon dolgokat. De az is egyfajta tapasztalat, amit tanulással szerezhetsz meg, amíg munka nincs - akár olyasmi tanulásával, amiről időközben kiderül, hogy nagyon nem neked való. Azzal viszont, hogy csak otthon ülsz semmire se mész. Szerintem az első szembejövő hirdetésre ugorj rá, ne vacillálj, hogy jó lesz-e. A semminél biztos jobb.
2018. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Engem sem vesznek fel sehová...rengetegen vagyunk, pedig nekem két szakmám is van.

Tanulni kedves előttem válaszoló sosem késő.

Munkaügyi ... állásbörzék..keresgélés ..ismerősök. valami majd összejön. Jelenleg enis ebben a cipőben járok.

2018. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem végezz el egy képzést, keresgélj, hogy mi az ami érdekel, és próbálj szerencsét azzal, esetleg egy szakmunkást is elvégezhetsz, az mindig kelleni fog, talán jelentkezz egyetemre. Sok lehetőség áll még előtted. Ha van jogsid lehetsz pizzafutár is...rajtad áll, hogy mi lesz belőled.
2018. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Mifelénk is nagyon nagy a munkaerőhiány, raktárba, gyárba, eladónak stb. nagyon sok embert keresnek.
2018. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"országosan is keresgélek, de még onnan se jeleztek vissza és tuti nem is fognak. Ez a tapasztalatom."

Az, hogy eddig ez volt a tapasztalatod, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy "tuti nem is fognak" visszajelezni sehonnan a jövőben sem. Lehet, hogy valamit rosszul csinálsz. Próbálj rájönni, hogy mi lehet az. Pl. biztos, hogy jól írod meg az önéletrajzodat? Nézz utána, hogy hogyan kéne, hogy milyen elvárásoknak kell megfelelni. És írd be ide is, hogy milyen munkát keresel és hol, hátha tud valaki jó tippet adni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2019. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!