Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek manapság hogyan...

Szerintetek manapság hogyan illik öltözködni egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

MediaMarkt-ról lenne szó, szaktanácsadó (eladó) volt a pozíció megnevezése a hirdetésben. Érdekelne, hogy szerintetek mi lenne az ideális öltözet? Én bevallom őszintén picit túlzásnak tartom az eddig olvasott cikkek tippjeit, miszerint öltöny és nyakkendő, illetve ing kell lakkcipővel. Olvastam olyan cikket is, ami általánosságban munkakörökre lebontva javasolt öltözködési normákat. A legenyhébb fokozat tulajdonképpen szövetnadrág volt inggel, nyakkendő nélkül akár.

Amire én gondoltam, az egy elegánsabb/visszafogottabb öltözet egyszerű színekkel, csicsák nélkül. Ebbe beleférne nálam a sima pulóver, vagy hosszú ujjú, mert mostanság baromi jó idő van. Hosszú ujjúból van 2db is, ami szerintem megfelelne mivel egyszerű, nem díszes, sőt, mindkettőnek a nyakánál ilyen díszgomb-szerű dolog van. Nadrágnál is valami visszafogottam darabra gondoltam, de javarészt sajnos csak farmereim vannak. Gondolom a farmer nem épp a legjobb választás, de javítsatok ki, ha tévednék. Cipőm 2db van, egy elegáns és egy utcai fekete minimális pirossal. Utóbbit preferálnám, előbbi nekem túlzásnak tűnne, de lehet tévedek. Az ingem, ami van az hosszú ujjú, javarészt fekete apró, fehér csíkokkal, nem AZ ünnepi ing.



2018. okt. 31. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Én eddig minden interjúra öltönyben mentem. Akár laboros állásajánlatról volt szó, akár irodairól, akár állami céghez mentem, akár multihoz. Tudtam, hogy egyik állásnál sem volt öltönyös dresscode, de szerintem az interjúhoz ez hozzátartozik. Mondom úgy, hogy utálok öltönyben lenni.

Ettől eltekintve viszont biztosan nem mennék öltönyben interjúra gyári szalagmunka esetében. Oda már szerintem is teljesen indokolatlan lenne.

2018. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy Media Marktba talán túlzásnak érezném az öltönyt. Hosszú ujjú ing, szövetnadrág, fekete cipő. Akár jó lehet a fekete/piros is, látatlanban nehéz megmondani. Farmer semmiképp. Az ing jó lehet, nem kell ünnepinek lennie.
2018. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem voltam alulöltözve a menedzserhez képest szerencsére.
2018. okt. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!