Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen a mekiben vagy burger...

Milyen a mekiben vagy burger kingben dolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat csalodtam a diákmunkákban. Szeretném meg tudni ,hogy heti hány órát kell dolgozni ? Diákként amikor le telik a munkám el mehetek haza? 4-6 órába is megerőltető?

2018. okt. 31. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pörögni kell, a kényelmes tempóért ordít a főnök, olykor a kollégák is. Ha épp nincs melód, akkor is találnod kell vmit (pl felseprés), mert, ha azt látják, hogy munka hiányában állsz, rád szólnak. Még rossz kedvűen isb vigyorognod KELL.
2018. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon nem ment, nem szeretem az ilyen rabszolgahajcsár munkákat.


ami nekem bejött, az a cipőbolt, host, raktári kisegítés (nehéz fizikai munka), rendezvénykisegítés. meg mondanám, hogy irodai, de ott sosem diákmunkában voltam.

2018. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam, látom, hogy van néhány alkérdésed.


A munkaidőben kieggyezel, hogy heti hány órát tudsz vállalni és azt, hogy napi hány órás műszakokban tudod ezt teljesíteni.


Ha letelik a munkaidő, leléphetsz, nekem még sosem mondták azt a munkaidőm lejártakor, hogy maradjak.


4-6 órában van akinek megerőltető, van akinek nem; attól függ, mennyire vagy egy pörgős, nem fáradékony, nem érzékeny személyiség (az érékenyt azért emelem ki, mert, ahogy az első kommentemben írtam, ha gyakran leordít a főnök (meg sokm "őskövület" kolléga) és mindig a szívedre veszed, hosszú távon lelkileg is megárt). Volt egy csaj, aki 12 órákat tolt le úgy, hogy nem merítette ki, annak ellenére, hogy az ebédszünetén kívül alig volt lehetősége pihenőre, sosem ült le, mindig valamit csinált és üvöltöztek vele jobbról-balról.

2018. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

En szerettem a mekiben diakmelozni. :)

Teny, hogy hatalmas a porges, a kasszazast nem is birtam, ezert maradtam konyhas, ott is a legjobbak kozott voltam. 😄

Altalaban 4-5-6-7-& orakat dolgoztam, en adhattam meg raeresem, ennek megfeleloen osztottak be. Nagyon jol fizet, nyilvan, mert diak vagy. Allanosnak nem erne meg ott lenni..

Nekem szerencsem volt, remek volt mindig csapat, vidaman telt az amugy porgos munka. Egesz nap beszelgettunk, hulyeskedtunk.

Ha epp nincs melo, akkor is csinalnod kell valamit, meg ha lazasan, de kell!

2018. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Elsőnek igaza van. Régen melóztam ott, de soha többet. Volt hogy ketten voltunk bent a konyhán, kapuig állt a sor és a főnök üvöltött hogy miért vár a vevő 5 perce a krumplijára. De olyan is volt hogy egy lélek se téved be. Megtanultunk hogy ilyenkor elveszel egy rongyot és elkezdessz bármit törölgetni. Akkor nem üvöltenek veled.

Van olyan hogy reggel hatkor szól a telefon hogy gyere már mégis be a szabadnapodon, majd mire beérsz reggel nyolcra azt mondják hogy jah, bocsi mégse.


Egy dolgot élveztem. Hogy mikor annak idején diákként ott dolgoztam akkor még nem voltak ennyire elterjedtek az okos készülékek, vagy ha igen akkor sem a GPS-es verziók. Nekem meg pont egy ilyenem volt. Így mikor küldözgettek át papirokat és alapanyagokat egyik mekiből a másikba akkor nagyon örültek neki hogy nem kellett magyarázgatni hogy hogy kell oda eljutni és én nem telefonáltam 5-ször vissza hogy nem találom a helyet. Csak leírták a címeket, odaadták a csomagot, én meg beblokkolva fejhallgatóval a fejemen BKV-ztam. Az kellemes volt. Meg volt kényelmes pihenő szoba. De ennyi a pozitívum. Amúgy meg ritka nagy szpás.


Jah és megjegyezném, mert ritkán kerül rá a szó, de hatalmas felelősség is. 200 fokos sütők és olaj mellett gyakori volt hogy megégettük magunkat vagy akár egymást. És volt olyan hogy a fél percenként 8-asával gyártott szendvicset a kolléga sokadik 12 órás műszak után izommenórából uborkával adta ki annak ellenére hogy a vevő uborka nélkül kérte. Természetesen a vevő rosszul lett a helyszínen és mentőt kellett hívni. Szerencse hogy nem halt meg.


Szerintem bármi más jobb. A tescot is utáltam mint a szrt, de még azt is jobban ajánlom.

2018. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. Igen én is tescostam
2018. okt. 31. 18:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. Igen én is tescos-tam meg két ruha boltban is dolgoztam és call centerben is és élményfürdőben egyik sem volt az igazi. Pedig szeretek dolgozni. Csak utálom mikor a semmiért üvöltenek és ugy néznek rám mint a véres rongyrabés nem tudom miért.
2018. okt. 31. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a KFC ben dolgoztam félévig, amikor otthagytam azt az egyetemet amelyik nem érdekelt. Elején érdekesnek tűnt és hamar bele is jöttem a melőba. Majd konyha után átraktak csomagolókhoz, utánna kassza majd a '"DRIVE" ra. Akkor már nem nagyon érdekelt a meló, mert csak ugyan az ment körbe körbe. Nekem nem volt ilyan problémám, hogy állandóan rám szóltak e volna, jóban voltam a fő manager-rel, de mind ezt a kis protekciót leszámítva, én is tudom a körülöttünk lévő Meki-ben és Burger K.-ben nagy hajtás volt, még ha nem is volt annyi a munka.


Csak azt tudom mondani, hogy ha érdekel akkor próbáld ki, heti 2-3 alkalommal 4-6 óra az nem olyan vészes szerintem. De ezt is csak akkor tudod majd ha kipróbálod.


Minden esetre nekem fél év elég volt ezekből, mert kezdtem azt érezni, hogy nem fejlődök semmit ha napról napra ugyan azt csinálom. Ott is hagytam teljesen az ilyen fajta diákmunkákat a másik egyetem elkezdésével.

2018. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Burgerbe dolgoztam 3honapot tavaly allandoskent. Velem nem orditottak, de szoltak hogy talaljuk fel magunkat. Nem volt rendeles, felmosattak az etkezot akar 5percenkent is.. 4 felettesunk volt, az egyiket ki nem alhattam, egy ontelt p.csa. volt hogy ledolgoztam a 8oramat. Kasszaztam. Kerdeztem meg e szamolja a kasszat, mert nem mi vegeztuk. Hat meg maradjak mert sokan vannak. 8orabol lett 11is. Az hogy diakoknak hogy van,nem tudom. Ugy hireszteltek hogy raeresem szerint. Hat. A hetvegemet mindig elcsesztek, pedig mindig akkor volt itthon a parom. En szerettem kasszazni. A drive volt a halalom. Attol panikoltam. Mondtak egyszer hogy vegyek fel egy fulest. Hat en sirogorcsot kaptam, mert az se mindegy hogy koszonsz, hogy veszed fel a rendelest. Sima kasszan masabb. Konyhan is utaltam lenni. Mindig dirigaltak a regiek, azt meg nem birom ha diktal valaki. Kasszan meg magam ura lehetek. 🤷‍♀️
2019. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!