Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha az egyik...

Mit lehet tenni, ha az egyik kollégámtól gyomorgörcsöm van?

Figyelt kérdés

Ezen a helyen fél éve dolgozom. Nagy reményeket fűztem a munkához, de most eljött a fekete leves ideje.


Ha ez a bizonyos kolléga a közelemben van elfog a rettegés. Legtöbbször az ő jelenléte miatt követek el baklövéseket, amik miatt berág rám. Persze ha nincs ott, akkor nem is történik katasztrófa...


Alapjáraton se egy kedves ember egyébként(inkább szigorú). Már ott tartok, hogy a beosztást író kollégának szólok, hogy lehetőleg minél kevesebb időt legyek vele, de ez is olyan kicsinyes. Nemsokára 12 órában leszünk összezárva és ettől is tiszta ideg vagyok.


Nem tudom számít-e, de mindketten nők vagyunk és ő 7 évvel idősebb tőlem. Szerintem szimplán nem kedvelhet(vagy ha nem is az egész lényem akkor 1-1 tulajdonságomat).

Mivel nem is nagyon van idő beszélgetni így azt se tudom, hogy van-e benne valami frusztráció amit másokra/rám vetít ki.

Igazából nem is ez a lényeg hanem az, hogy ez a konfliktus megkeseríti az életem.


2018. nov. 1. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Gunagriha
2018. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért rettegsz tőle. Nekem ez szokott segíteni.

Esetleg magasabb beosztásban van, parancsolhat neked vagy a főnököddel van jó viszonyban? Tudom könnyű írni, de próbálj meg nem foglalkozni vele. Ha parancsolgatna, akkor nyugodtan állj ki magad mellett. Vagy ha ez se megy, (igaz írtad, hogy nincs idő beszélgetni) akkor azért próbálj meg váltani vele pár szót. Sok sikert!

2018. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Relatív magasabb beosztásban van, mert ő amolyan részleg vezető és felel a "kisebbekért" is. Pl, hogy én is mit csinálok éppen. Akik konkrétan a főnökeim velük szerencsére semmi baj nincsen.


A félelmem adódhat a kolleganő megjelenése miatt is. Elhízott, és azért sok piercingje is van. Engem egy boszorkányra emlékeztet leginkább. Emellett ugye szigorú és rideg is. Amikor meg kiszolgálás folyik, akkor meg felvesz egy számomra mű kedvességet.


Amit még észre vettem, hogy a kommunikációval is van baj, de nem csak nálam. Egy-egy lényeges szót nem hallanak meg és ezzel már megváltozik az egész mondat jelentése pl.

Sokszor nem tudom eldönteni, hogy nem lehet érteni, hogy mit mondok vagy tényleg nem vagyok egyértelmű. Meg azért lehet ott van az is, hogy meg se akarják érteni, hogy mit mondok, mert azzal jönnek, hogy magyarázkodok és ezt nem szeretik.

2018. nov. 1. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértelek, nekem is van olyan kollégám, aki ha már megjelenik, hibázok, kapkodok...

Nekem az segített hogy magamban mondogatom : it's gonna be okay" ez egy zene szám címe, de segít, valamint elterelés az aggódó gondolatokat valami más, kellemes dolog felé.

2018. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ő nem fog változni. Neked kell úgy alakulni, hogy ne zavarjon.

Próbálj vele kedvesen beszélgetni valamiről.

Ha nem működik, amikor ketten vagytok kérdezz rá, miért nem kedvel.

Nekem is volt ilyen kolléganőm.2 évig nem voltunk jó viszonyban.Teljesen az ellentétem lelkileg, jellembelileg, mindenféleképpen.Folyton összetűztünk, kerültük egymást,stb.

Aztán én elkezdtem gondolkodni, hogy most hagyjam itt ezt a munkát miatta?Vagy harcoljak vele folyton gyomorideggel?

Megkérdeztem egyszer tőle, hogy vannak a gyerekei? Innentől kezdve egyre többet beszélgettünk, egyre kevesebbet vitáztunk.

Így utólag furcsa nekem is, de a 2 éves harc után szó szerint ő lett a legjobb munkatársam, szinte barátnőm.

Sokszor emlegettük viccesen, amikor valami régi eseményről volt szó, hogy emlékszel, az akkor volt, mikor még utáltuk egymást.Sokat beszéltünk arról, ez senkinek nem jó, igaz mások vagyunk, de fogadjuk el így egymást.

2018. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!