Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan, tényleg megéri a...

Komolyan, tényleg megéri a "külföldi munka"? Mindenkinek?

Figyelt kérdés

Szinte bűvös jelentéssel bír akárki szájából, hogy "külföldi munka".


Nem trollkodni akarok, csak nem hiszem el, hogy tényleg mindenkinek, minden megéri?


Itt gyakorin is olvastam, hogy valaki x éve kint takarít és minden évben tud menni nyaralni, meg van mellette élete.


A környezetemben is (húszasok) mind kint dolgoznak pl gyárakban vagy multinál, vagy mosogatnak. És még mosogatós munkásról is tudok, akik annyi pénz utalnak haza, hogy nyáron Horvátországba simán elmennek nyaralni.


Szóval az a kérdésem, hogy "kint" tényleg ennyire megéri minden, még az alacsonyabb képzettségű rétegnek is? Külföldön tényleg kolbászból van a kerítés?


Mert ha igen, akkor én is megyek. :D



2018. nov. 1. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%

"Itt gyakorin is olvastam, hogy valaki x éve kint takarít és minden évben tud menni nyaralni, meg van mellette élete."


Csak azzal nem dicsekszenek ezek az emberek hogy közbe valami lepra tömegszálláson tengődnek.

2018. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kint vagyunk és ezt tapasztaljuk. Takarítással kezdtem én is, aztán a szakmámban, párom gyárban, szobát béreltünk, max. 5-en voltunk, sosem volt tömegszállás. Nyaraltunk is mindig, félre is tettünk. Egy év után külön mentünk, béreltünk lakást és 5 év alatt kertes házat vettünk itthon kp-ra.
2018. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Aki vendéglátózik megkaphat kezdőként 1500-2500 plusz ingyen ellátás szállás rezsi , de nem mindegy hol mennyit nyom le . Túljelentkezés miatt retteg mikor találnak jobb fejet olcsóbbat . Ezek pultos szobalány kisegítő melók , bárosok szakácsok többet szakítanak . A nyelveket vágni kell és aki más szakmában keresgél maga intézzen ne alvállalkozó hajtsa se magyar se kinti mert mind kapzsi tetű .
2018. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
És akkor a magyar mingránsozik, meg fosik, hogy elveszik a munkát tőlink.. elárulnám, hogy külföldön (Anglia, Németország stb) mi is csak migránsok vagyunk ;)
2018. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk igen, a 3-as igazat mond, a kerítés nincs amúgy kolbaszból. Ha a semmivel jössz ki, értsd pénz nélkül, nyelvtudás nélkül, akkor elév keményen csicskáztathatnak, úgy, és sokszor a magyarok vernek át, próbálnak lehúzni.
2018. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Triplaannyi a kereset, kevesebb jövedéki és forgalmi adó, ráadásul nem is kezelik rabszolgaként a beosztottakat.

A munkásszállók nyugaton tisztábbak és humánusabbak mint egy átlag magyar albérlet. Ha a napi takarítás mellett is retkes meg leprás lenne, az csak a lakókat minősítené.

2018. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Az kimaradt, hogy ezért is költözünk haza jövőre végleg. Tehát jól gondold meg. Az "aranyélet" meglehet a takarításból, modogatásból is, de alkalmazkodnod, tűrnöd kell, ha a semmivel jössz ki és fejlődni nem akarsz.
2018. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
99%

Az túlzás hogy kolbászból van a kerítés. Ahol jobb a fizetés, ott jellemzően drágább is az élet. Ami igaz, az annyi hogy sok helyen a minimálbér arányaiban többet ér, mint Magyarországon.

Én Skóciában élek jó pár éve, sokakat ismertem meg akik ide jöttek "szerencsét próbálni", magyarokat, lengyeleket, litvánokat, szlovákokat, stb. Sok különböző ember, eltérő mentalitással. Volt aki gyorsan akart sok pénzt keresni, na ez általában nem működik. Belőlük lesznek azok akik kevesebbel mennek haza mint amennyivel kijöttek, és megkeseredett emberként szidják külföldet, meg mindenkit aki kimegy.

Mások türelmesek, konkrét több éves tervvel jönnek, hajlandóak kompromisszumokra, nekik be szokott jönni az élet. Mikor megjön az első fizetésed, magyar vagy lengyel viszonylathoz képest tényleg komoly összegnek tűnik, de épp emiatt könnyen elszalad az emberrel a szekér. De ha hajlandó vagy kicsit visszafogni a gyeplőt, nem költeni azonnal csak mert van miből, akkor sokkal könnyebb spórolni mint otthon. Azzal, hogy az első évben nagyjából ugyanazon a színvonalon éltem mint előtte Magyarországon, az egy év alatt annyi pénzt lazán félre tudtam tenni, mint amit otthon ugyanennyi idő alatt összesen kerestem volna. Csak ugye, ahogy írtam, ehhez kell a türelem és a kompromisszumkészség.

Na meg emellett persze nem árt valami eladható szaktudás is. Mert ugyan ha más nincs, takarítónak vagy mekibe burgerforgatónak mindig van állás minimálbérért, de gondolom ha már kezdeni akarsz valamit az életeddel, nem az a cél hogy beragadj egy ilyen helyre. A hasznos tudást pedig megbecsülik, ha külföldi vagy, ha nem. Itt legalábbis.

2018. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Ismerősöm takarítói melóból tartja el a családját Amerikában, egy fizetésből, és nem szűkölködnek. Nem mondom, hogy Aston Martinnal jár, de simán futja nyaralásra, hajhosszabbításra stb. Németországban meg még a takarítónőnek is (lízingelt) vadiúj Audija volt.
2018. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Igen megéri ha komoly szakember vagy.

Ez a takarítónő vadiúj Audival jár tuti kamu.

Mutassa meg nekem aki ezt mondja.

Arról persze nem beszèlnek,hogy kimegy kulimelóra,hogy lehet elmegy nyaralni,de az is Horvátba max diàkszàllóra,közben vajaskenyeren èl,meg lukat bèrel vagyis szobát,együtt lakik Abdullal meg nèpes csalàdjàval meg MikorSodróczkival, vagy tömegszálláson nyomorog szintén vajaskenyeren élve.


Ha van szakmàd komoly tapasztalatod na úgy éri meg.

2018. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!