Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénztárosok, ti hogy kezdtétek...

Pénztárosok, ti hogy kezdtétek? Kellemetlen sztorik? Többi lenn

Figyelt kérdés
Diákmunkás pénztáros vagyok. Az első munkanapomon nagyon béna voltam, annyiszor beégtem. Ti hogy kezdtétek? Másokkal is történt, történik kellemetlen szitu ilyenkor? Elmesélitek, hogy megnyugodjon a lelkem? 😏

2018. nov. 7. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szintúgy diák vagyok, a nyártól vagyok eladónő is.

Hihetetlenül béna voltam és kb ugyanilyen sz-rnak éreztem magam, mint te most :)) Arra gondoltam, hogy én még erre sem vagyok jó, amit bárki tudna csinálni.

De ne csüggedj, mert egy kis idő még és belejössz, a kisujjadból fogod kirázni az egészet.


Második héten egy nő becsapott, mármint egy ilyen pszichológiai trükk volt, vásárolt, és egy nagy összeget tartott a kezében, majd egy kisebbel fizetett és nekem mind az volt a fejemben, hogy a nagy összegből kell visszaadnom. Szóval vitte a cuccokat és még egy csomó pénzt is visszaadtam neki. :S

Este persze kitettem a zsebemből a hiányt :/

De az is igaz, hogy hibákból tanul az ember, szóval azóta kétszer is megnézem mit adnak és mennyit adok vissza.


Első héten meg ott volt a főnök is, és pont akkor meglöktem egy állványt, az összes dolog leborult róla, szedhettük fel ketten. Hihetetlenül égő volt.

Voltak még hasonló kisebb égéseim.... de hát ez van! Csak az hibázik, aki dolgozik.

Te miket bénáztál? Nekem is kell a megnyugtatás azért :)))

2018. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem pénztáros vagyok de én is sokat bénáztam mikor elkezdtem dolgozni. Szerintem ezzel kb mindenki így van. Most meg olyan vagyok, mint egy gép, oda se kell néznem, profi vagyok. Najó ez nem igaz 😂 de azért elég sokat fejlődtem :D ne aggódj majd belejössz :)
2018. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok penztaros, de volt nalunk a kozeli boltban nyaron, gondolom diaklany, aki nagyon bena volt eleinte, bar nem hibazott (nalam), de tiszta stressz volt meg kapkodos, meg hulyesegeket mondott neha, de aztan elmult nala ez, es utana mar jol ment neki minden. A fiataloknal szerintem elmulik. Van egy oregasszony, az viszont mar amiota ott van, azota ugyanolyan hulye, ha lehet be sem allunk hozza, mert valamit mindig elront, aztan all az egesz sor mogotte. A fiatalok belejonnek altalaban. (Jo esetben.)
2018. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az eddigi valaszokat! :)

Hat elso valaszolo:

En ugy jartam hogy a bankkartyas gepbol kiboritottam veletlenul azt a szalagot vagy nemjol teptem le es folyamat beszorult. Vagy nemjol kerekitettem es mas osszeget mondtam. Vagy 3x utottem be egy arut.

Remelem egyebkent tenyleg elmulik ez, meert soha nem dolgoztam igy es bizony zavarba voltam az elso munkanapomon nagyon. Es remelem a kesobbiekben egy kis magabiztossagot is ad ez a munka:)

2018. nov. 7. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez tényleg ilyen. Másfél évig voltam kasszás a Tesco-ban diákként. Első hónapom terméke: több tízezres hiány, ezáltal 4-5 jegyzőkönyv, paradicsom helyett a nála b @szottul drágább koktélparadicsom beütése, kollégák felpercenkenti zaklatása hogy ennek a pákárunak mi a kódja és még hasonlók. A legfontosabb, hogy ne törődj az idióta vásárlókkal. Ne hagyd, hogy beszóljanak vagy alázzanak jogtalanul. Ők még annyira sem tudják, mint te, csak kihasználják hogy fiatal vagy és tapasztalatlan. Legyél határozott velük és ha halvány lila gőzöd sincs hogy mit csinálsz akkor se mutasd nekik, ha van valami amit nem tudsz hívd inkább a csopivezetőt. Volt, hogy ciccegtek én visszaciccegtem :D Ezt inkább ne csináld, nem díjazta a bácsi. Inkább udvariasan közöld hogy legyen türelemmel, most kezdted, megértőbb is lehetne. Ha lány vagy, számíts a különféle beszólásokra, telefonszám elkérésekre.

Egyébként tényleg ne parázz,ha vannak még diákok ismerkedhetsz és sokkal könnyebb úgy bemenni dolgozni hogy van ott egy-két "barát". Sok sikert! :)


(Szánalmasan alul fizetnek, úgyhogy csak lazán!)

2018. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, van ilyen. Előző helyemen egyszer több ezer forintos hiányt csináltam, a mostaninál pedig első napon nem ütöttem be dolgokat a gépbe, kollégámnak ezzel másfél órányi agyalást okoztam. De tudod, csak az hibázik, aki dolgozik. :) Egyszer-egyszer belefér.
2018. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a sztorik. :)



Eladó (és más is egyben, logisztikai feladatok, amitől még jobban rástresszeltem) voltam több helyen is.


Amikor fiatalabb voltam és kicsi üzletben dolgoztam részmunkaidőben, párszor eljátszottam, hogy buli után mentem be...valamikor két óra alvás után. Azt hittem az est hevében, hogy na majd reggelre elmúlik, mi az nekem! Aha. :D



Az egyik helyen drágább dolgokat kellett eladni és rendesen meg kellett tanulni a termékek tulajdonságát, stb. Rendre elfelejtettem az információkat.


Áfás számla írásánál szinte mindig stresszeltem.

Sokszor sima százalékszámításnál is, amikor akciót kellett számolgatni és a vevők ott álltak felettem.


Többször fizettek készpénzben nagyobb összeget, egyszer másfél milliót tízezresekben, meg pár húszezresben. Szerinted? :D Azt hittem ott süllyedek el, marha lassan számoltam, kis kupacokat csináltam és úgy, egymás mellé pakolgattam őket, majd összezavarodtam és újra kezdtem. A vevők csak álltak és néztek. -_-


Kolléga az egyáltalán nem volt segítőkész. Főnököt hívogattam csomószor még hónapok múltán is, segítségért. A weboldalon sokszor régi akció maradt fent, ami miatt én kaptam a vevőktől és borzalmas volt. Hazugnak, ostoba kis eladónőcskének neveztek, a férfiak általában durvábban, nyíltabban szóltak be, a nők meg burkoltabban aláztak, ha bajuk volt (nagyon bátor dolog egy eladónőnek beszólni, aki a munkáját féltve nem szólhat vissza).


Rengeteg félreértés volt, ha külföldről rendeltünk dolgot az volt a legrosszabb, mert mindig kevesebb szállítási időt kellett mondanunk, hogy tőlünk rendeljenek. Persze engem csesztek le, nem a főnököt.

Végére annyira elegem lett, hogy titokban közöltem pár vevővel az igazságot, hogy ez bizony nem fog ekkora és ekkora megérkezni.

Ja minimálbér alatt kerestem.


De a jó része. Ha jól sikerült valami az nagyon jó érzés volt, sok kedves ember is volt! Ennyi a jó része lol.


Kitartás. :)

2018. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem engedték, hogy hibázzak, egyszer hibáztam az első munkahelyemen és a főnök ki is hajított. Szintén bolt volt, diákmeló. Azóta rémálmaim vannak az árufeltöltő melótól.
2018. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz eltelt pár év ,de leírom. Én most vagyok kezdő kasszás, de borzadvány vagyok,nem is maradok tovább augusztusnál. Egy nap volt, amikor 500 minuszom volt, az is úgy, hogy 20000 forint helyett 2000 forintot ütöttem be és nem tudtam visszaadni, szóval megsúgtam a vevőnek, hogy menjen én majd rendezem ezt a vezetőkkel mert elb.sztam es nem kell fizetni. Ezen kívül volt, hogy kétszer mentem rá a vég összeg gombjára és véletlenül el is rendeződött a tranzakció a bankkártyás fizetésnél. Itt csak néztünk egymásra a vevővel mint két hal a tescos szatyorban és ő próbált feltűnés mentesen elrongyolni, mivel még úszott 5000 forintot kb én meg megpróbáltam nem pánikot kapni a balf.szságom miatt, mivel a biztonsági őr mögöttem állt, de nem tűnt fel neki amúgy semmi. Aztán amúgy napi szinten 2000-5000 ft minuszom van, akármit csinálok. Pedig jól adok vissza, többször át számolom, de valahogy így is elrontom, viszont nálunk egy forintot sem vonnak le a fizubol szerencsére, így ezekkel a dolgokkal nem törődnek, amíg nem lesz rendszeres, szóval most jobban össze kapom magam. Aztán ezen kívül vannak a kódok egyes pék áruknak, zöldségeknek, amiket folyton kérdeznem kell, mert frissülnek, de ezt is el nézik, sőt, biztatnak erre, de az már kellemetlen, mikor annyira elveszem, hogy már üzletvezetőt kell hívni, hogy rendezze a dolgokat mert törölni kell árut meg stb(ez egy nap olyan 4-5x előfordul).
2022. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!