Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtagadhatják a szakmai...

Megtagadhatják a szakmai segítséget?

Figyelt kérdés
Munkahelyeden, ha esetleg pályakezdőként még bizonytalan vagy kérhetsz szakmai segítséget idősebbektől?
2018. nov. 14. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérni kérhetsz, de nem munkaköri kötelességük téged pátyolgatni.
2018. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérni kérhetsz, de általában nem segítenek, ennek több oka van:


-nincs kedvük

-konkurenciát látnak benned

-megcsinálják a saját munkájukat, a másikéval nem akarnak foglalkozni, mert nem kapnak érte több pénzt

2018. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze..

Jog nem szól arról, hogy kötelező lenne segíteni, meg kell találni a hangot és az embert, aki segít is.

Olykor érdeke is, hogy segítsen, mert saját munkáját könnyíti, ha más is meg tud már ezt azt, később egyre többet nélküle csinálni.

2018. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: én ebben a helyzetben vagyok (már mint aki segít, oktat, tanít, ha úgy vesszük).
2018. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában van egy mentor, neki munkaköri feladata, hogy segítsen.
2018. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a mai világban azt is látni kell, hogy a tudás hatalom.

Van ismereteimnek olyan perifériális része, amelynek megszerzéséért sokat tettem időben, pénzben.

Ezeket (nem az általánosakat!) nem feltétlen osztom meg, legyek egyedül a "környéken" az, aki ért hozzá, meg tudja csinálni, azt, amit.

Ettől még, ha úgy adódik, nézhetik mit csinálok (ennyire nem vagyok önző), de nem biztos, hogy közben mondom miért azt csinálom éppen, amit. De ha jól kérdez utána, akkor azért válaszolok....

2018. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én például azt látom, hogy a felettem lévők, meg bárki nagyon szívesen segít. Szinte bármilyen szakmai fogásban, hiszen nekik is érdekük, hogy jól és hatékonyan dolgozzak.


De meg tudom érteni az ellenkezőjét is.


Egyik munkatársam szerintem soha életében nem volt rákényszerülve a döntésekre és önálló gondolkozásra. Megszokta, hogy kérdez és megoldják helyette vagy elmondják a megoldást. Munkában is pont ezt csinálja, lepasszol feladatokat, vagy mással magyaráztatja el. csak mikor már sokadjára mondom ugyanazt az fárasztó.


Vagy volt, hogy odajött egyik munkatársam, hogy "foglalkozzak már" az új gyerekkel, segítsem ha elakad, meg figyeljem. Én meg visszautasítottam. Nem azért, mert bajom lett volna vele, de így is 2-3 ember feladatát kellett elvégezzem, el voltam havazva, estig bent ültem, nem vágytam még arra, hogy magyarázzak is.


Persze ez is változó. Van aki mellett ott kell ülni, sokat segíteni neki. Van aki meg kérdez egy két mi hogy működik kérdést és szívesen elmagyarázom neki.

2018. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!