Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez jogos, hogy xarul esik...

Ez jogos, hogy xarul esik vagy csak én vagyok érzékeny?

Figyelt kérdés
3 hónapja vagyok egy cégnél, betanulós munka, gépkezelő vagyok. Az eddigi műszak nem tudott betanítani, nagyok az elvárások, egyből lebaxnak mindenért, ha vmit jól csinálok, semmi dícséret és most át is tettek más műszakba mert ott akinek átveszem a helyét az eltörte a karját. Jogos az, hogy én nekem ez szarul esik, hogy dobálgatnak össze-vissza most már műszakok között is? :(
2018. nov. 14. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te nem írtál alá papírt fix munkaidőről, olyan műszakba tesznek, amibe akarnak. Ettől függetlenül természetes, hogy nem esik jól, ráadásul, ha rengeteg szodalmazással jár. Azt javaslom, mondj fel, ha nem szimpatikus a környezet.
2018. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy megdicsérni azért, hogy nem hibázol, nem fognak. Alap elvárás, hogy a munkahelyeden elvégezd a munkád, ezért, ha nem végzel a hibátlanul teljesített feladataid mellett extra dolgokat, nem fognak dicsérni.
2018. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Miss Endzsi ***** válasza:
60%
Nem értem egyeseknek miért fáj megdicsérni néha a másikat. Szidalmazni bezzeg mindenki tud.
2018. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Ne vedd fel. Ezek a cégek "állam az államban"elven működnek. Mindig lesz,aki jobban nyal,olyan is,akit mindenért lebasznak,meg a langyvizesek.. Te tudatosan ki tudod alakítani most az elején,melyik akarsz lenni,ha maradsz. De akkor nem szabad felvenned ezeket,és tanulnod kell ezerrel. Ha valami nem megy,kérdezz. Idő,idő és idő....
2018. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért mert jól csinálsz valamit, nem fognak megdícsérni. Ha teljesítesz valami extrát, te vagy a legtermelékenyebb a műszakban, találsz egy hatékony módszert amit a többiek is át tudnak venni, vagy kiszúrsz valami olyan hibát ami nagy kárt okozhatott volna, akkor persze illik megjegyezni, de csak azért nem fognak az egekig magasztalni mert a kielégítő szintet hozod.

Másrészt biztos hogy lebaxnak és nem csak felhívják a figyelmedet a problémákra? Nálunk (irodai adategyeztetős meló) rendszeresen van visszajelzés az újaknak, átnézik a főnökök amit dolgoztunk, kiemelik a hibákat és mindegyiket átbeszélik. Nem azért hogy lebaxxanak, hanem mert abból tanulom meg legközelebb jól csinálni. Persze más kérdés ha üvöltve, mindenki előtt közlik veled hogy alkalmatlan vagy a feladatra, de csak azért mert figyelmeztetnek, nem kell magadra venni.

A harmadik meg teljesen egyértelmű, nem "passzolgatnak" a műszakok között, hanem több műszakot kell hatékonyan megszervezniük, és mivel a másik műszakból kiesett egy ember sérülés miatt, át kellett csoportosítani oda valakit. Ennél nálunk eggyel rugalmasabbak mert az alkalmazottak 80%-a egyetem mellett dolgozik, de nem egyszer felteszik a kérdést, hogy ki tudna a délutános csoportból átmenni délelőttre, mert reggel 3 ember van bent, este meg 20.

2018. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!