Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások, akik nem a végzett...

Diplomások, akik nem a végzettségeteknek megfelelően dolgoztok! Mit dolgoztok, és miért nem maradtatok a pályán, amire készültetek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 15. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Környezetmérnök diploma.


Irodai adminisztrátor voltaképp, tulajdonképpen elmondhatatlanul monoton, koncentrálni kell az adatokra, de semmi kreativitás, szinte nulla problémamegoldó-készség kell és nagyon minimális a változatosság.

Annak pedig még örülhetek, hogy irodában vagyok, hétfőtől-péntekig, nem műszakban és nem emberekkel kell foglalkoznom.



Egyébként a környezetmérnök diploma se feltétlen halott ügy szerintem, legalábbis nem érzem annak. Én odatettem magam, TDK-ztam, önkénteskedtem. "Kicsit" (jóval több) soft-skill, jóval több önbizalom és normálisabb helyen elvégezni a szakot --> most nem ezen a munkahelyen sínylődnék és nem szenvednék szabadidőmben és a féltetett pénzemből az ezredik OKJ-val.



26/L

2018. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy azért nem olyan nagy tragédia, hogy így alakult, mert talán nem vagyok eléggé elkötelezett a környezetvédelem iránt. Így talán nem lett volna olyan jó ebben dolgozni.
2018. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Építészmérnöknek tanultam, de rájöttem, hogy tervezni nem tudok, nem is szeretek, nincs hozzá érzékem, alkalmazottként meg nem keresnék sokat.


Bár nem teljes váltás, de kivitelezésben helyezkedtem el. Sokkal jobban állt egy ideig a szerkezeti irány. Viszont mostanában meg sokkal inkább a menedzsment, pénzügy ami fekszik, ez élesben derült ki.

2018. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kohómérnök végzettségem van, minőségügyi mérnökként dolgozom. Így alakult, kohászatot jobban szeteztem pedig
2018. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdász vagyok, és informatikusként dolgozom. Igazából annyi történt, hogy az egyetem alatt hobbiból programozgattam, aztán negyedéven megkeresett egy ismerős, hogy a cégének kellene programozó részmunkaidőben, volna-e kedvem hozzá. Volt. Ott dolgoztam két és fél évig, közben lediplomáztam. Aztán a cég csődbe ment, de helyből megtalált egy recruiter egy nagy IT multitól és ott folytattam.
2018. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom leírni a szakomat, mert könnyebben beazonosítható lennék. Maradjunk annyiban, hogy művészeti/kulturális szak.


Irtó belterjes a szakma, protekciós vagy kihalási alapon működik azoknál a munkaköröknél, ahol nem halsz éhen. Én sajnos nem vagyok egy hálózatépítő és könyöklő alkat, így nincsen olyan hátterem, ami be tudna ilyen helyekre nyomni. Ami ezeken kívül van lehetőség, az általában a "szarrágó munkáltató ingyen dolgoztatna, és elvárja, hogy emiatt a segged csapkodd a földhöz / ne legyen magánéleted és 8-tól éjfélig dolgozz mindennap".


Most egy piackutató cégnél dolgozom koordinatorként idegen nyelven. Úgy döntöttem, hogy az a művészeti ág megmarad hobbinak (talán jobb is, mert amíg gyakornokosokodtam, elég "szép" dolgokat láttam :D), és közben keresek annyit, hogy el tudjak költözni a szüleimtől és ingerekben gazdag, jó életszínvonalon tudjak élni, ne pedig napról napra, kenyéren és vízen - sikerült is, szerencsére.

2018. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én óvodapedagógus szakon végeztem, de sajnos én sem oviban dolgozom, hanem egy gyárban. Jóval több a fizetés...

2018. nov. 18. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok, mint te, kedves kérdező!


Német-tortenelem szakos tanári diplomám van, de irodában dolgozom, mert több a pénz. Ennyi, ez az egyetlen oka.

2018. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai tanári végzettségem van, eleve nem iskolában helyezkedtem el, mert felvételi előkészítéssel háromszor annyit kerestem vállalkozóként. Aztán megszűntek a felvételik, és bejött, hogy csupa kettessel is bejutsz egyetemre-főiskolára, ha fizetsz - akkor elkezdtek jönni korrepetálásra azok, akik egy könyvet kinyitni is lusták voltak, vagy érettségi előtt analfabéták, nem értettek semmi leírt szöveget, azzal, hogy tuszkoljam át őket az érettségin. Nyilván nálam sem csináltak semmit, hisz előtte 12 évig az oktatásban sem kellett. Egy ideig egy magániskolában is oktattam érettségire felkészítést, de az igazgatónő borderline személyiségzavaros volt, és mindent tönkretett maga körül. Elmentem onnan, és elkezdtem könyvszerkesztéssel foglalkozni, majd lassan átnyergeltem arra. Ehhez is kell magyar szakos diploma, és ugyanúgy itthon lehet csinálni, ahogy a privát óraadást. Szabad ember vagyok így, én osztom be az időmet.
2019. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!