Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek baj, ha a munkahel...

Szerintetek baj, ha a munkahelyen zavar a csendőrpertu néhány kollégától?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a sztori, régebb óta ismerem a jelenlegi munkatársaimat, csak néhányan vannak, közülük is a többség középkorú nő. Annak idején legelőször nyilván magázódtunk, amikor találkoztunk, aztán ők rászoktak arra, hogy letegezzenek, mert fiatal vagyok, de akadt, aki már akkor is mondta, hogy nyugodtan tegezzem, aránylag gyakran megfordultam a köreikben, sokat is beszélgettünk. Aztán most odakerültem dolgozni, de ugyanúgy maradt az egyoldalú letegezés a részükről, pedig szakmabeliek is vagyunk, és ugyanúgy közalkalmazottak mindannyian. Az előző munkahelyemen senkit sem ismertem, amikor odamentem, és ott is bőven voltak idősebbek, mégis rögtön mondták, hogy tegeződjünk, meg a jelenlegi munkahelyemen is a központban is kapásból felajánlották, holott velük kevesebbet érintkezünk, és korábban őket sem ismertem. (Mi csak egy fiókintézmény vagyunk, a központ más településen van.) Nyilván nem fogok eret vágni magamon, ha így marad a helyzet, de azért egy kicsit rosszul esik, őszintén szólva azt hittem, fel fogják ajánlani a tegeződést, ha kollégák lettünk, szerintem általában ez szokott lenni a szakmabeliek között. Kicsit csalódtam, szerintetek gáz, hogy így érzek?
2018. nov. 16. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegezd vissza őket, hiszen kollégák vagytok. Miért magázod őket még mindig?
2018. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki tegez, automatikusan visszategezheted.
2018. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert nem mondták, hogy tegezhetem őket, én meg így magamtól nem szoktam letegezni senkit, főleg nem a nálam idősebb nőket. Meg hát szerintem nekik kellene ezt mondaniuk, pláne úgy, hogy ők dolgoznak ott régebben, ők az idősebbek, ők a nők, hiába ismerjük egymást már évek óta. A régi munkahelyemen is úgy volt, hogy az idősebbek felajánlották a tegeződést, én magamtól nyilván nem estem neki senkinek, hogy "csá".
2018. nov. 16. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem normális, hogy régóta ismered őket, munkatársak vagytok és te magázódsz. Én azt gondolnám, hogy gyogyós vagy. Én is voltam 22 évesen 40+ nők között a hivatalban, mégis mindenkit tegeztem holott senki nem mondta külön, hogy tegezhetem. Ez egyértelmű dolog.
2018. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az idősebb félnek illik felajánlani a tegeződést. Talán azért maradt el, mert ott természetes ez a forma. Akárhogy is, ha tegeznek, akkor te is tegezel, mert a cendőrpertu megalázó.
2018. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!