Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért javasolják a munkahelyvá...

Miért javasolják a munkahelyváltogatást és a semmire felmondást, mintha ott dolgozna az ember és annyit keresne, amennyit csak akar?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon és élőben is azt tapasztalom, hogy "divat" az elégedetkenkedés, az emberek fel is mondanak, nekem is javasolták már ezt.



Aztán rosszabbnál rosszabb helyekre kerülnek, cseberből vederbe.


Néhányan úgy beszélnek a munkahelyváltásról, mintha az ember maga dönthetne, helyileg hol, mennyiért és mennyit dolgozik...



Holott jó végzettség nélkül csoda, ha összejön egy aránylag nyugis, hé-pé exceles robotmunka, ahol már egy F-Keres nagy szó.

Inkább gyár, kassza, árufeltöltés, takarítás, túlórák, hajtás, minimálbérre bejelentés.... Akár diplomával is.



Mondjuk az élet más területén se értem ezt a felfogást... Pl nem tetszik, ahol laksz, akkor költözz. Wat?


2018. nov. 18. 16:58
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ez egy magától értetődően többrétű dolog, de azt kétlem, hogy a semmire váltást javasolják. Amivel itt találkoztam ott mindenhol volt is rá ok és az is egyértelmű, hogy mindig meg kell fontolni.


A kérdésből nekem az jön le, hogy nagyon szélsőségesen és egysíkúan értelmezed az ilyen kérdéseket és a rá adott válaszokat.


Szóval szó sincs róla, hogy bárki akinek egy kis baja lenne a munkáját illetően az keressen másikat. Ahogy te is írod nem lehet ezt valahogy csak úgy kitalálni mi lenne az ideális és akkor találni is olyat. De aki nagyon akar tud a rossz helyett találni olyat ami megfelelő neki, vagy akár még jót is.


A nyugis munka láthatóan neked szempont, más meg azt szereti ha nem unalmas és igénybe is van véve, természetesen nem a kihasználás értelmében.


A jó végzettséggel talált munka meg nem feltétlenül nyugis, lehet nagyon aktív is, cserébe jobb fizetésért.


A felsorolt gyár, kassza, árufeltöltés és efféléket a különösebb végzettség nélkülieknek szokták ajánlani, vagy a nehezen elhelyezkedő diplomásoknak ideiglenesnek.


Aztán a magyar munkáltatói kultúra is tudjuk milyen, amiből megint következik némi helyezkedési igény. Gondolom nincs is mit ecsetelni ezen.


Ami pedig a lakhatást illeti, szerinted aki teheti és nem ott és úgy lakik, ahogy neki az megfelelő, vagy megvalósítható az elképzelése, az ne költözzön?


Lássunk át összetett dolgokat is, amik több és feltételes összetevőkből állnak. Az élet nem szimpla vagy ez vagy az módon működik.

2018. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A dolog lényege, hogy aki nem elégedett az élethelyzetével, a legokosabban teszi, ha próbál küzdeni azért, hogy javuljanak a körülményei. A panaszkodással és siránkozással semmi nem változik.
2018. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az élő példa. Váltogattam és mindig többet keresek. Most sokat bocsi nem publikálom mennyit xD
2018. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig minden munkahelyem jobb volt az elozonel. Fizetesileg is es munkahelyi legkor szempontjabol is. Minek ucsorogjon barki is a szarban? :D Nyilvan vannak jo helyek, meg kell talalni.
2018. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hááát, ismerősi körömben azt látom, cseberből-vederbe.

Aztán egy részük tanul valamit, amivel vagy sikerül végre jó munkát találni, vagy ismét cseberből vederbe.

2018. nov. 18. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a semmire felmondást javasolják, hanem a változtatást.


Ha valami szar, akkor az szar marad. Szenvedhetsz benne életed végéig, vagy válthatsz. A kollégákat, főnököket, szomszédokat nem tudod megváltoztatni, sem lecserélni, csak a magad helyzetén tudsz változtatni.

2018. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem a semmire felmondást javasolták, főleg az ismerősi köröm.
2018. nov. 18. 21:12
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Kérdező! Az 5-ös és 7-es válaszra azt mondanám, ez azért van mert intelligensebben át kell látni a helyzeteket. Van aki eleve úgy jelenik meg egy állásinterjún, hogy totál lepukkant. Eleve nem fest jól hiába is erőlködünk bármi kifogással.
2018. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

?

Ezt nem értem.

?

2018. nov. 19. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!