Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hazudják, hogy munkaerőh...

Miért hazudják, hogy munkaerőhiány van?

Figyelt kérdés

Elég rég óta keresek munkát. Már teljesen a betegje vagyok és kilátástalannak látom a helyzetet.


Ma hosszú idő óta újra kerestem munkát, találtam egy hirdetést, felhívtam és vagy kinyomtak vagy fel se vették. És nem az első eset ez. Csomó helyre küldtem önéletrajzot és annak is a 90-95%-a még csak nem is jelez vissza, nem hogy alkalmaznának.


Egy másik eset ami kiverte nálam a biztosítékot az meg az volt, hogy egy multinál tavasszal felvettek gyári munkásnak. Fél hónap után kirúgtak, mert találtak helyettem ukrán munkaerőt, aki kevesebbért dolgozik.


Szóval ha ilyen aljasságok vannak, miért merik azt hazudni hogy munkaerőhiány van, holott a valóság az, hogy a munkáltatók kutyába se veszik az embereket?


2018. nov. 21. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Most ez így igaz, vagy nem igaz. Bár az lehet, hogy nem főmérnököket keresnek, de munkásból hiány van. Neked mi a végzettséged, mihez értesz?
2018. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Az igazság más.

Bizony hiány és többlet egyszerre lehet.

A kamrádban is előfordulhat 6 kiló piros alma, de dió kellene, s az meg nincs.

Vannak területek, ahova nem tudnak felvenni megfelelő embert, s olyan munkavállalók is vannak, akik nem találnak maguknak állást.

2018. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Fogalomzavarban vagy. Munkaerő hiány van. Ez nem azt jelenti, hogy a legtöbb állásra ahol hiány jelentkezik lenne olyan munkaerő, akit munkáltatói szempontból biztosan érdemes felvenni. Magyarországon viszonylagos jóléti állam van, azaz a munkahelyed rengeteget adóz utánad, sok a kötöttség, nem úgy megy, hogy csak úgy felvesznek valakit. Persze a munkáltatókat sem kell félteni, megy a kiskapuzás, ügyeskedés, de attól még nem annyira szabad a dolog, hogy ne legyen kockázat egy alkalmazotton (én itt kisebb vállalkozásokra gondolok, max 50 főig).
2018. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%

2018-ban Európában, csak az nem dolgozik, aki nem akar!! Es most lehet jönni a kamu szövegekkel.

Tatabánya-Székesfehérvár-Veszprém-Győr vonalon vannak akik még szállást us adnak INGYEN!

De igazából bâmit is lehet mondani az ilyen fajta embernek, valamit úvy is kifogásolni fog, hogy miért nem jó.

2018. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bizonyos területeken hiány van, néhol kézzelfoghatóan érezzük is: a szelektív hulladék 2 napig a ház előtt, mert nem viszik el; a mi háziorvosunk sokáig 2 praxist látott el, mostanra állítólag lett társa. Várólisták szakorvoshiány miatt. Stb.


Viszont azért nem fenékig tejfel az élet.


Nekem környezetvédelem, munkavédelem, tűzvédelem hármas végzettségem van, ismerőseim szerint is jók ezek, a sulikban is áltattak (igaz, ott jó hogy, belőlünk élnek).

5 hónap alatt nem sikerült elhelyezkednem, az álláskeresés fele tavasszal történt, az tudtommal az egyik nagy dömping.

Jogsim van, szo-szo angoltudásom, az egész országba adtam be pályázatokat, 200 km-ről volt telefonos interjúm és mentem is volna...

Volt egy hónap már nyáron, amikor hetekig nem volt hova beadnom a CV-met.


Most a 4. végzettségemet tervezem szerezni.

Pénzem már lassan semmi, mióta dolgozok, nem tudok félretenni.



Jelenlegi helyemen már szenvedek, de konkrétan nem lenne jobb. Nincs jobb.

Alapból az új OKJ miatt h-p munka kellene, de ez is nagy óhaj, Budapesten....



Ismerősi körömben is van több, akinek nem könnyű.



Persze én amúgy már totál reményvesztett vagyok.

2018. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Sok múlik azon, hogy milyen területen keresel munkát, és milyen tudással. Jelenleg szak-, és kétkezi munkásból van a legnagyobb hiány.


Ha nincs semmilyen végzettséged, jelenleg pl az építő ipar akkor is felszív, mert nem győzi munkaerővel.


Egy éve váltottam munkahelyet (mérnök vagyok) és olyan szinten hiány van, hogy végül én versenyeztettem 4 munkáltatót egymással, hogy ki mivel tud többet ajánlani, mert mind a négynek kellettem volna.

2018. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen. Nem akarok dolgozni és kamuzok. Azért hívtam ma is egy munkahelyet, ahonnan vissza se jeleztek vagy kinyomtak.
2018. nov. 21. 19:09
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Hívtál egy(!) Munkahelyet?? Na ne nevetess mar.😂 Te aztán keményen tolod az álláskeresést😂😂
2018. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Munkaerő hiány van, ez tény.

Ha ennyire nem kell valaki sehova az már nem a rendszer hibája.

Nem vesznek fel bárkit, bárhova, bármikor.

2018. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Fogalmam sincs hogy ti hol éltek , de rohadt nehéz munkát találni már :D A környező városokban lévő nagyobb cégek , lassan már teljesen lecserélték a magyar munkásokat , ukránokra ! Sok helyen pàlyakezdőket fel se vesznek . Ràadásul vannak helyek ahova protekció nélkül esélyed sincs . Megyénként 1-2 szalagmunkával foglalkoztatott gyáron kívűl nincsen sok lehetőség :)

Szóval ennyit erről ....

2018. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!