Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átvegyem a kolléganő munkáját...

Átvegyem a kolléganő munkáját vagy dobbantsak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni.

Angoltanárként dolgozom egy nyelviskolának. Alapvetően szeretem, elég jól is keresek vele, de azért nem élek nagy lábon. Változó az órarend, én pedig a megtartott órák után kapom a fizumat (egyéni vállalkozóként dolgozom nekik).

Van egy kolléganőm, akitől most meg akar válni a tulaj. Problémás a helyzete (nincs Mo-i lakcíme, erdélyi származású), így nem vállalkozóként dolgozik, és nem is azt az óradíjat kapja, mint én. Konkrétan a felét csak az én fizetésemnek (az is igaz, neki nem kell havi 50E-t befizetni kisadózóként, de így is siralmasan kevés lehet a fizuja).

Szóval most meg akar tőle válni a tulaj, és felajánlotta nekem, hogy átvehetném a kolléganő bizonyos óráit, de az ő fizetésével. Tehát 1000 Ft / 45 perces óradíjjal. A régi diákjaim mennének az eredeti óradíjammal, de az újak gyakorlatilag fele óradíjjal (kb heti 10 óra). Sok órám lenne így, és a fizumnak is jót tenne, de ilyen alacsony órabérrel azért alaposan megviselne az óratöbblet.

És megmondom őszintén, inkább az zavar, hogy itt vagyok 35 évesen, 12 éve dolgozom, és még mindig nem keresek annyit, mint amennyit szeretnék, még mindig alig tudok félretenni. Irigykedve figyelem a kortársaimat, akik Hawaiira mennek nászútra meg minden évben tengerparton nyaralnak. Én meg évek óta nem voltam sehol.

Nem érzem fairnek, hogy ilyen piti összegért tanítsak ennyi tapasztalattal és sikerrel (kb 100 sikeres nyelvvizsga felkészítés van mögöttem).

Ugyanakkor szeretem a nyelvsulit, szeretem a légkört (a főnök nem liheg a nyakunkban, elég nagy a szabadság, végzem a dolgom nyugiban, és békén hagynak). Sokfelé dolgoztam már, voltak nagyon hülye főnökeim és kollégáim is, így nem szeretném elveszíteni ezt az "állást". De nem érzem fairnek ezt az órabért.

Ti mit tennétek a helyemben? Elfogadnátok a feltételeket? Ragaszkodnátok az eredeti órabéretekhez akkor is, ha esetleg ez azzal jár, hogy előbb-utóbb titeket is elküldenek? Vagy valami köztes megoldást keresnétek?



2018. nov. 25. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Üljetek le megbeszélni a miérteket. Valószínű ezen diákok annyival kevesebbet fizetnek egy óráért és nem teheti meg, hogy árat emel váratlanul. Ha te ezt megérted már tisztábban látsz és ha ő megérti, hogy ez neked rengeteg idő, anyagilag pedig visszalépés, ő is tisztábban lát.

Ha megismerted az okokat, akkor lehet megoldást keresni. Pl. a mostani diákokat tanítod ezen az áron, kifuttatod, de az újonnan jövőket már nem, mert neked ez így nem éri meg.

2018. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A leírásod végén feltüntetett véleményed (és kiemeled, hogy szereted a helyet) elmondod a főnöknek. Ha nem hatja meg, keresel új helyet és ha felvettek, jelzed a főnöknek. Ha nem harcol érted és így sem ad emelést, akkor jobb is, ha elmész.
2018. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnos nem, a diákok pontosan ugyanannyit fizetnek az kolléganő óráiért, mint az enyémért. A különbség abban van, hogy az általuk befizetett összegből mennyi jut a nyelviskolának. Mivel én magam után adózom, a saját óráim után többet kapok - a nyelvsulinak elég kevés haszna van rajta. A kolleganő óráin viszont jóval nagyobb a haszon. És azt szeretné a tulaj, ha ezt tartanánk meg, hogy neki ugyanígy több bevétele legyen a kolleganős órák után.

Most arra hajlok, hogy egy köztes megoldást keressünk. A két óradíj között. Így mindenki enged egy kicsit.

2018. nov. 25. 16:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Második, neked is köszönöm! Az is egy megoldás, amit mondasz... Nem szeretek ilyen drasztikus lépéseket tenni, de lehet, ezt kellene.
2018. nov. 25. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Neveségesen kevés az az óradíj.


Én pofánröhögném a főnököd és. ráb....sznám az ajtót.

2018. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!