Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő, hogyan?

Felmondási idő, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy mellékállásom, amiben 2 órára vagyok bejelentve. Szeretném abbahagyni, de nem tudom, hogy 2 órás munkára hogy van a felmondási idő.


Ugyanúgy 30 napos, mint egy normális munka esetén?


2018. nov. 26. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Munkaszerződésedben le van írva.
2018. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerződést, amit aláírtál, annak van egy része ami erre vonatkozik.
2018. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Már ha ilyenhez adtak szerződést! 2 órás mellékállasról még nem hallottam
2018. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 GombaPorkolt ***** válasza:
Én csak úgy otthagynám, kalap-kabát, nem szórakoznék a felmondási idővel. Beadnám a papírt, és másnaptól nem mennék be, csókolom.
2018. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4, ha valaki nem követi a szerződésben leírtakat, nagyon megütheti a bokáját. Próbaidőn túl is fel lehet mondani azonnali hatállyal, de az közös megegyezéssel, hogy történjen és elfogadható indokkal.
2018. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs nagyon benne semmi ilyesmi a szerződésemben. 1x hivatkozik a Munka Törvénykönyvére, de az sem a felmondási időről szól. Ezért nem èrtem én sem.
2018. nov. 26. 23:31
 7/11 A kérdező kommentje:

2 oldalas az egész, az egyik oldalon az adataim vannak és az, hogy hány órában mi a munkaköröm. A második oldal pedig azt taglalja, hogy nincs kollektív szerződés és ezt megértettem és elfogadom. Olyan komolytalan a szerződés mint a cég és az egész munkakör.


De akkor lehet csak simán közlöm fizu után, hogy ennyi volt és nem megyek többet.

2018. nov. 26. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Ha a főnök azt mondha, szerződés szerint maradnot kell x napot, akkor megkéred, mutassa meg a szerződésben (és eléteszed, amud van), hogy rz hol van pontosan feltüntetve.
2018. nov. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerződésben nem szerepel a felmondási idővel kapcsolatban semmi, és nincs kollektív szerződés sem a cégnél, akkor az MT a mérvadó.


Mivel a szerződésben is az MT-re hivatkoznak, ezért - gondolom - kollektív szerződés nincs.


Ilyen esetben 30 nap a felmondási idő (Mt. alapján). Ha a 2 órás állásodban nem vagy már próbaidős, akkor él a felmondási idő intézménye.

2018. nov. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem az zavart be, hogy a Munka Törvénykönyve a 8 órás bejelentett munkára vonatkozik, ezért gondoltam, hogy egy 2 órás mellékállásra nem ugyanazok a feltételek vonatkoznak és nem tartottam normálisnak a 30 napos felmondási időt.
2018. nov. 28. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!