Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Támogatnátok-e, hogy a napáthe...

Támogatnátok-e, hogy a napáthelyezéses munkanapokat államilag ne kelljen ledolgozni?

Figyelt kérdés

Tehát ne kelljen szabadságot kiadni hozzá, hanem egyáltalán ne kelljen ledolgozni.

Azokról a napokról van szó, ahol pl. hétfőt helyeznek át szombatra. Általában ilyen 2-4 szokott lenni egy évben.

Mivel vannak olyan napok, amikor valamilyen ünnep hét végére esik, és ilyenkor az a nap eltűnik, ezeket a hétvégéket lehetne ilyenkor kiadni. Mondjuk dec.25 vasárnapra esik, viszont májusban az egyik szombaton dolgozni kellene, akkor ezen a májusi szombaton lenne a dec.25-i vasárnap.



2018. nov. 26. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Miért ne támogatanánk?
2018. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
-a
2018. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Nemzezgazdasági szempontból nézve baromság amit írsz, mert így kevesebb munkanap lenne.


Persze kinek van kedve dogozni szombaton így elvben támogatnám. Persze mi lenne ha egy piros betűs ünnep szerdára esne? December 24 péntekre esne akkor dolgozni kéne (ugye ez nem ünnepnap tehát munkanap).

2018. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Évi pár nappal lenne kevesebb, ez nem sokat számít.

Az viszont számít, hogy ilyenkor csak fél létszám van, mivel a többi szabadságot vesz ki, de a rezsi az majdnem 100% - viszont aki ott van, az is csak félgőzzel dolgozik! Ráadásul igencsak bosszús!

EZ AZ, ami nagyon is számít!

2018. nov. 26. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Munkaadó szempontjából ha a ledolgozós szombatok munkaszüneti szombatok lennének akkor a rendes munkanapok számát csökkentené a szombatokra kivett szabadságok.

Hidd el az a pár nap igen is számít! Nézd meg az idei ünnepnapokat. Március 15, október 23, november 1 (ez máris három munkanap) nem beszélve a karácsony és augusztus 20 körüli napokról.

Emberi oldalát értem amit írsz, de az az évi plusz 5 munkanap sokat számít egy cég életében.

2018. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"az idei ünnepnapok"

Ez most tényleg kivételes, mert 6 ilyen alkalom van.

De általában KETTŐ ilyen szokott lenni egy évben!

Ne mondja senki azt, hogy ez akkora rettenetes teher lenne!

Főleg úgy, ahogy írtam, hogy ez csak fél munkát jelent.

2018. nov. 26. 23:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ez az évi 2-4 nap (de szerintem idén van 5 is, csak mostanában volt 4) kiesés sokkal kisebb veszteség a cégnek, mint a fáradt, nyűgös, lassabb és pontatlanabb dolgozó.



Ki lehet venni a szabadságot, akár az utána levő hétfőre (nálunk az hosszú), ki is veszi a fele nálunk is valamelyik napot.

Nekem személy szerint ennyi szabadságom nincs, mert tanultam, vizsgáztam, jogsit csináltam (ott is pl a vizsgához szabadnap), bizonyos ügyeket intéztem, jelenleg is tanulok. Egyszer meg lehet beszélni csoportvezetővel, hogy kiveszek egy nap szabit, aztán 2 nap esetén egyik nap délelőtt vagyok melóban és délután jön szerelő, másnap délelőtt vizsgázom és délután megyek be, de többször nem hajlandóak erre a kompromisszumra.


Nem tudom, ki milyen élethelyzetben van, de évi 5 szombatra (vagy a kövi hétfőre) a szabi legjobb esetben is azt jelenti, hogy 5 napot pihenhetett volna az illető egyhuzamban, ami egy hét, tehát pl elutazhatott volna a párjával.


Tehát szerintem ez a szabikivevés se megoldás.



Inkább legyenek kipihent, kevésbé frusztrált, gyorsabb, pontosabb munkavállalók.



Ez a hatnapos hét engem nagyon megvisel, előre már a tudat, következő héten pedig a fáradtság jön ki.

Másokon is látom vagy mondják.

2018. nov. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát...

így visszanézve, nem az a tendencia, hogy normalizálódna a helyzet, hanem éppen az, hogy növekszik a munka és még leterheltebbek lesznek, akik dolgoznak.

És még csak most jön majd a válság.

Elvileg most vagyunk a csúcson, most a legjobb minden.

Mi lesz még itt?

2019. dec. 1. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!