Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ha egy munkahelyen elvárják tőled, hogy minden feladat kész legyen. Olyan nincs, hogy nem értél rá, nem tudtad megoldani, sok munkád volt. Akkor, ha elvégzem a feladatokat, akkor cserébe néha én is kérek pozitìv visszajelzést. Szerintetek ez működhet?

2018. nov. 28. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a normális. Azért vagy ott, hogy elvégezd a feladatokat, ha teljesíted az az alapállapot. Ha proaktív vagy és extra energiát fektetsz valamibe, hogy jobb legyen a cégnek és csak nem a minimumon ketyegve vészeled át a napokat akkor már lehet firtatni, hogy milyen módon kell ezt elismerni
2018. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt most arról van szó, hogy minden kész legyen. Véletlen se legyen olyan, hogy nincs kész. Viszont viszonzásul szertném látni, hogy értékelhető, amit csinálok.
2018. nov. 28. 21:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, én pedig pont erre válaszoltam. A fizetést azért kapod, hogy elvégezd a rád bízott összes feladatot, nem pedig annyit amennyit jónak látsz. Ha ez nem teljesíthető, akkor beszélni kell a feletteseddel
2018. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
"Olyan nincs, hogy nincs kész."
2018. nov. 28. 21:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező pozitív visszajelzés alatt arra gondol, hogy néha megveregethetnék a hátát.. nornális mubkahelyeken így megy. De kevés a normàlis munkahely :) egy valamit tarts észben.. ne hajszold túl magad, ne menjen a munka az egészséged kàrára, mert a családod számára csak egy van belőled, a munkahelyed viszont pillanatok alatt talál helyetted mást..
2018. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha arra gondol akkor persze.

De nem szabad összekeverni a kettőt, ha a rábízott munka el van végezve az az alap.

Ha valaki folyamatos magas minőségben, időre, lelkiismeretesen dolgozik, az természetesen megérdemli az elismerést. És általában meg is kapja. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha ez még sincs így, akkor valami más is van a háttérben. Most ebbe nem mennék bele jobban, de aki tényleg jó munkaerő és a jelenlegi viszonyok között nem ismerik el, ott valami nincs rendben

2018. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs rendben. A dolgozó mindent elvégezzen, hogy a főnök elégedett legyen, hogy őt ne tudják semmiért elővenni. Az alkalmazott dolgozik, de a munkájának nem látja soha az eredményét.
2018. nov. 28. 21:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak kibújt a szög a zsákból.

Nem a munkával van bajod, hanem a főnököddel van személyes ellentéted.

2018. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A napi Balázska. Már szinte hiányzott az istenbarma.
2018. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ey munkahelyre azért vesznek fel, hogy a munkahelyen a teendőidet 100%-ban ellásd. Úgy ahogy pl egy fodrász se küld ki vizes fejjel az utcára, miután megmosta és levágta a hajad, ugyanúgy elvárás, hogy Te is a munkahelyeden az elvárt folyamatokat követve teljesítsd a kötelességedet.


Ha a remekül elvégzett munka mellett Te plusz feladatokat elvállalsz,olyan hibát észlesz és hárítasz el, ami hatalmas kárt okozott volna a cégnek vagy olyan ötleteid vannak, ami hatalmas segítség a munkában, esetleg 24/7 projekteknél Te mindig minden műszakot átvállalsz, ha más lemondja, stb. Azt illik megdicsérni.


De azért, mert Te beérsz a munkaidőd elejére és teljesíted a műszakod alatt, amire alkalmaztak, ne várj vállonveregetést.


Ennyi erővel az én főnököm is odajöhetne hozzám minden hónap utolsó péntekén, hogy "Köszönöm, hogy nem vitted csődbe a céget.".


Semmi gorombaság nincs benne - ha elvégzed a feladataidat, kapsz fizetést - Te se mész a pénzügyiseknek megköszönni, hogy időben megjött a fizud ; ez a megállapodás; havonta X ft-ot kapsz, Te cserébe elvégzed azt,vamire felfogadtak. Ez a hála oda-vissza. :)


Amúgy ennyi erővel; Te megkőszönted pl a takarítóknak, hogy nem olyan WC -t kell használnod, aminek a puszta látványától fertőzést kapsz, hogy van wc papír és, hogy tiszta az iroda, stb.? Vagy a recepciósnak, hogy a mai nap se rontottak be illetéktelenek az irodába és zaklattak Téged? Pedig néha nekik sem ártana a pozitív visszajelzés... ;)


A kötekedést félretéve;

Szoktak lenni személyes elbeszélgetések néhány helyen, ahol elsorolják, hogy miben kéne fejlődnöd és miben vagy jó (bár mindenhol más ennek a sűrűsége), de ott sem fogsz dícséretet kapni, hogy teljesítetted a kötelességedet. Max elmondják, hogy a teljesítményeddel nincs gond.

2018. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!